Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek meg lehet tanulni...

Szerintetek meg lehet tanulni anyanyelvi szinten angolul (magyarként)?

Figyelt kérdés
Úgy, ha az illető kint él, és nagyjából mindent angolul csinál, nem arra gondolok, ha itthon tanulja.

2014. jún. 3. 15:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

5-os valaszolo,

Hien meg a sztorija egy kicsit szinesitett. Enekel angolul is, de akcentussal beszeli. Ugyanezt megtehetne vietnamul is.

2014. jún. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nagyon kevesen tudnak megtanulni akcentus nélkül beszélni angolul. Én is erre törekednék és külföldiek mondják is, hogy "azt hittem, angol vagy", meg hogy "nincs akcentusom", de angol egyből leveszi, a lányom itt született, ugyanúgy ejti a szavakat, ahogy ők...én vagy ezerzser megpróbáltam utána mondani, nem megy, az életben nem fogom úgy kiejteni a szavakat:D 6 éve vagyok itt, még nem vagyok perfekt, messze vagyok még attól. Beszéltem már olyan nagyképű emberekkel, akik azt mondták, hogy perfekt nyomják....én azt mondom, legtöbben csak azért tudják másoknak behazudni, hogy perfektek, mert azok két szót beszélnek a nyelvből és úgy persze perfektnek hangzik. Attól, hogy folyamatosan órákig tudok beszélni, még nem jelenti azt, hogy perfekt vagyok.
2014. jún. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
31%

De ez fiatal fejjel lehetséges... Ne hidd már, hogy csak az beszélhet anyanyelvi szinten angolul, aki ott született. Öregebb fejjel is lehetséges egyébként, csak hosszabb idő. De jól lepontoztatok, látszik milyen a hozzáállásotok a nyelvtanuláshoz. Ez a "Sose tanulom meg", "Lehetetlen" ...stb. NA EZT KÉNE MÁR ELFELEJTENI! Persze tipikus magyar pesszimista hozzáállás, nem számítottam másra, de azért mégis...


Jöhet a lepontozás megint!

2014. jún. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
31%

Röhögni fogsz: úgy is meglehet, ha itthon tanulja.


Én vagyok rá az élő példa. (És a tesóm.)


Azt tudnod kell, hogy 6 éves korom óta, az első angol órám óta megszállott vagyok. Mindent angolul akartam csinálni, 13 éves koromra meg már csináltam is. Dalszövegek, filmek, sorozatok, könyvek, újságcikkek. Akkor még nem volt ennyire elterjedve a net, az informatika órákat azzal töltöttem, mit hogy mondanak, megnéztem kedvenc idézeteket könyvekből, filmekből.


16 éves koromtól már felirat nélkül néztem filmeket, eredetiben olvastam a Harry Pottert. Mindig is otthonülő voltam, és itt minden angolul vesz körül. Volt olyan, hogy elfelejtettem szavakat magyarul, csak angolul jutott eszembe. Sőt, mivel a tanárom értette, hogy én értek angolul, és úgy is gondolkozom, nem kellett fordítanom, tehát van egy csomó olyan szó, amit angolul tudok, tudom, hogy mit jelent, de nem tudom, mi rá a magyar szó.


Viszont egy dolog van, amit hátrányként élek meg: mindig brit kiejtést akartam, de az nehéz, és ha rosszul csinálod, nagyon bénán hangzik. (Nézz utána, hányan esnek neki amerikai színészeknek, amiért nem megy nekik a brit akcentus.)


Szóval főleg a hollywood-i filmek miatt amerikai az akcentusom. Most már dolgozom, főként külföldi ügyfelekkel, már két brit ügyfél is azt hitte, hogy amerikai vagyok. Sőt, ha új magyar emberekkel ismerkedem meg, nagyon sokszor megkérdezik, hogy külföldi vagyok-e.

2014. jún. 18. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
3-4 év alatt a legtöbb gyereknek sikerül elsajátítani anyanyelvi szinten :D
2016. márc. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

az akcentus nem a nyelvtudás része, és nagyon kevés helyen számít. (jó, a bemondóknál igen)

A való életben a kutyát sem érdekli, ha csak nem arisztokrata családba akarsz beházasodni :) Felnőtt fejjel szinte lehetetlen tökéletesen megtanulni és ezen idegeskedni sem érdemes, tudj beszélni, értsenek meg, és nyertél.

2016. márc. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
amig erthetoen beszelsz, addig nem erdekel senkit hogy van-e akcentusod.
2016. márc. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!