Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nagyon szeretnék színészkedni...

Nagyon szeretnék színészkedni Amerikán belül. Tudom, h sokan ezt mondják, de én komolyan gondolom. Most megyek (ha minden jól megy) gimnáziumba. Utánna gondolom főiskola/egyetem. Hogy tudnám célomat elérni? Nagyon-nagyon szeretném!

Figyelt kérdés
2014. nov. 25. 15:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Elsőként meg kellene tanulni magyarul. Szántóvetőtől is elvárható lenne, de egy színész a helyes nyelvtudással keresi a kenyerét. Ha ennyire nem megy ez neked, sok jövőd sem itthon, sem külföldön nem lesz.

A keresőt is használhatnád. Csak én magam legalább 8-10 választ adtam ilyen kérdésre, abban igen részletesen leírva a fontosabb tudnivalókat.

2014. nov. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Úgy egyébként mesélhetnél magadról. Pl. hogy eddig mit tettél ennek érdekében. Sok klasszikus drámát olvasol, szépirodalmi műveket a legjobb írók tollából. Jól gondolom? Színházban mely darabokat láttad?

Jársz-e színjátszókörbe? Milyen sikerrel?

2014. nov. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Haha.Oké :D Kezdő vagyok még!Amúgy meg,ha nyelvhelyességi hibákat vétettem volna megérteném a válaszodat...de biztos így van,ahogy te gondolod...Egyébként én is olvastam már ilyen kérdéseket,és legtöbb csak azt a kérdést tette fel,hogy hogyan legyen színész.Csak tanácsokat kérnék..és gondold meg,hogy neked hogy esne,mielőtt még leírod...azért köszönöm ;)
2014. nov. 25. 16:11
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor kibővítem:Minden évben karácsonykor van előadásunk...a főszereplő eddig mindig én voltam (fiút is sokszor játszottam) tanárom minden évben azt mondja,hogy menjek el színésznek.Vers és mesemondó versenyeken elég sokszor helyezett vagyok...legtöbbször 2. de 3x voltam már első is.Egy-egy rendezvényen a polgármester is engem kér meg,hogy konferáljak.rokonaim Amerikában élnek..én is nagyon szeretnék..sajnos színjátszóra nem járok,mert nincs rá lehetőségem,ugyanis falusi vagyok..és a közelben sehol sincs...de a távolság nem akadály ugyebár :) olyan filmekben szeretnék szerepleni,amik világszerte ismertek és kedveltek,vagy sorozatokban. Milyen lépéseket kéne tennem,eddig csak verseket olvastam ez érdekében..kedvenceim közé tartozik az irodalom tantárgy. Segítsetek!
2014. nov. 25. 16:28
 5/12 anonim ***** válasza:

Legdurvább az utánna, a hogy helyett írott h sem tetszik ilyen témakörben. Helyesírási hiba nincs benne, de nagyon odavetett az egész kérdés.


Másodikban írtam pár dolgot. Nem értékelem le a szántóvetők, vasmunkások tudását, de azt meg lehet szerezni felnőttként. A színjátszás a mama hasában kezdődik.

A szakmát fiatal felnőttként lehet elsajátítani, de a humán érdeklődés, a színház és film világa iránti folyamatos érdeklődés nincs meg már gyermekként is, akkor csak a csillogás vonz.

2014. nov. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az érdeklődésem megvan :) sajnos nagy szerncse kell hozzá...egyébként sokszor voltam már színházban..pár nap múlva ismét megyek (Én és a kisöcsém c. műsorra)Szeretnélek megkérni arra,hogy segíts abban,hogy ha elvégzem az egyetemet,mit csináljak utána,hogy elérjem a célomat?Mert ha nem jön össze akkor itthon kell maradnom és azért szeretnék egyetemet végezni,h meg tudjak élni valamiből...de az az álmom,hogy filmekben szerepeljek...segíts kérlek!
2014. nov. 25. 16:40
 7/12 anonim ***** válasza:
Az USA annyira bővelkedik színészekben, hogy a legismertebbeket nem számítva legtöbbjük nem színjátszásból él. Pl. nappal felszolgáló egy étteremben, este színészkedik. A színházaknak – ismereteim szerint – nincs állandó társulata, szerepre szerződtetnek.
2014. nov. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
És tegyük fel,hogy elvégzem az egyetemet,kimegyek amerikába,meghallgatásokra járok stb. és emellett dolgozok is...szerinted így lehet esélyem?
2014. nov. 25. 17:08
 9/12 anonim ***** válasza:
Esélye mindenkinek lehet. Nem tudom mennyi magyar származású színész és színésznő dolgozik kint. Itthon is ismert név alig akad. Talán 4-5.
2014. nov. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát igen.Arra is gondoltam már,hogy itthon megpróbálkozok még gimnázium alatt a modelkedéssel,és utánna (persze ha sikerem lesz) próbálkozom meg a színészettel. :) Köszönöm a tanácsokat,még lehet,hogy fook kérdeni tőled..sokat segítettél!
2014. nov. 25. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!