Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért élünk? (hosszú kérdés lesz)

Miért élünk? (hosszú kérdés lesz)

Figyelt kérdés

Sziasztok, először is a vallásos emberek hagyják abba az olvasást, mert nincs értelme nekik, a többiek pedig készüljenek fel hogy ezen gondolkodni kell, ezért nem is tudom hogy jó oldalra jöttem e feltenni a kérdést.


Már egy év majdnem minden nap eszembe jut ez a dolog, és most elmondom hogy mire jutottam eddig és utána próbáljátok megválaszolni a kérdést, ami szerintem máig ismeretlen. Szóval képzeljétek el, hogy a Föld ebben a pillanatban szétrobbanna, és minden élőlény a reakcióidején belül elpusztulna. Erre azt mondanánk hogy egy hatalmas katasztrófa, ugye? Én pedig azt mondom, hogy egyáltalán lehet ezt a legapróbb problémának is venni? Ha senki sem tud reagálni rá senki sem fog aggódni miatta, szomorú lenni, vagy bármi ilyesmi, akkor pedig nem is volt semmi baj hogy elpusztult minden, ugye? Na és itt jön be a nagyobb dolog ami rávezet a kérdésemre. Ha ez nem a Földdel hanem mondjuk az Univerzummal történik meg. Szerintem az élet nem fog örökké tartani, valószínűleg az Univerzum sem. De képzeljük el azt hogy most ebben a pillanatban minden életet eltávolítunk az Univerzumból. Akkor ugye mi marad: bolygók sziklák gázok, rengeteg élettelen anyag. De azok tényleg ott lennének? Nem tudunk megkérdezni senkit, mivel senki sem látja őket, senki sem érzékeli. Mi most tudjuk hogy ott lennének, de ha kihal az élet számítanak egyáltalán? Ha szétrobban egy bolygó, vagy megalakul egy új naprendszer számít az valamit? Ha pedig nem számít, akkor miért élünk most, ugyanis hiába fejlődünk generációról generációra, az élethez sok körülménynek kell megfelelnie és nagyon könnyen megszünnek azok, szerintem meg is fognak egyszer. Így a kérdésemre a válasz amit kitaláltam, hogy azért élünk, hogy megtaláljuk az élet értelmét, ha pedig majd megtaláljuk egyszer kkor meg azért fogunk élni, vagy sosem fogjuk megtalálni, mert az egész egy rendszer aminek tagjai vagyunk és egyszerűen nem tudjuk megtalálni. Viszont akik bemesélik maguknak az Istenes hülyeségeket azok nem találták meg az élet értelmét, csak hazudnak maguknak, mert a Bibliai Isten biztosan nem létezik, de most nem ez a lényeg, most a kérdésemben nem is az emberekről van szó, hanem minden élőlényről. Ha valaki nagyon az embereket akarja nézdni, akkor gondoljon bele, hogy mondjuk meghal egy autóbalesetben, akkor a családja, hozzátartozói sírni fognak, szomorúak lesznek, lehet hogy olyan extrém eset is megtörténhet hogy valaki öngyilkos (nem hallottam még ilyenről de lehet). Aztán utána ezek az emberek meg fognak halni egyszer. Lehet hogy egyikőjük mesélt róla a gyerekének. A gyereke is meg fog halni. Mindenki aki valaha ismert téged meghal egyszer, és semmi sem marad, lehet Bill Gates vagy PSY vagy Newton, egyszer, ha sok idő múlva is, nem lesz már semmi.


Na ezek után próbálhattok meg válaszolni rá, ha azt mondjátok hülye vagyok és tök máshogy vannak a dolgok, vagy hogy a választ már sokan tudják csak én nem, akkor nyugodtan írjátok meg azt, bár a trolloknak nem örülnék. Köszönöm aki eddig elolvasta.



2015. jún. 14. 12:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Igazából, az élet is csak egy balesetnek nevezhető hiszen kémiai és fizikai reakciók által vagyunk vezérelve ugyanúgy mint a univerzum és a természet. Az egész létezésünk a véletlennek köszönhető és számos pont van amikor ezek a véletlenek dobták előre az emberiséget egy értelmesebb lét felé.

Mi vagyunk az egyetlen lények ezen a bolygón akik megkérdőjelezik saját létjogosultságukat.

Hiszen amint rájössz hogy csak rezgések halmaza vagy amit különböző válaszreflexek irányítanak rögtön elveszti az egész az értelmét. Mindenki szeretné ha lenne valami a halál után mert ha nincs akkor úgyis feledésbe merül minden amit tett az ember.

Gondolj bele milyen komplex organizmus az, amely saját létezését felfogja és megkérdőjelezi.


A élet értelmetlen, de hihetetlenül érdekes egy jelenség.

2015. jún. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2015. jún. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!