Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Anyám elveszi a pénzem mit...

Anyám elveszi a pénzem mit tegyek?

Figyelt kérdés

Segítsetek nekem légyszíves!

16 éves vagyok,nyáron dolgozom.

Anyám elvárja tőlem,hogy tegyem le neki a fizetésem,mert azzal érvelt,hogy egy 16 éves ne döntse el,hogy mire költi a pénzt.

Anyám naponta hét ezret keres,adóssága sincs semmi.

Én napi öt ezret, ő minden nap megy. Én csak jó időbe mivel strandon vagyok.

Nem vagyok az édes gyermeke,de ez hosszú történet.

Nem vesz nekem ruhát semmit,bár nem várom el tőle,de mindent magamnak intézek. Magamnak veszek ruhát,cipőt fehérneműt,zoknit...

A fogam is elromlott már majdnem egy éve. Három rossz fogam van. Arra is gyűjtenem kell. Amikor haza érek, már mindenki evett de nekem nincs félre rakva. Sokszor éhesen fekszem le,arra kényszerülök,hogy a barátom hozzon nekem otthonról kaját. Mi már több, mint egy éve együtt vagyunk.

Nem értem,hogy miért ilyen velem anyám.

Két kisebb testvérem van. Arra kért, hogy segitsek de én azt mondtam,hogy mondja meg mire kell pénz és én elmegyek megegyszer.

Nem adok a kezébe pénzt és ebből lett a vita,pedig én megveszem ami kell de úgy már nemjo.

Tavaly is első ösztöndíjam ami 15 ezer forint az ő kártyájára ment és négy ezret kaptam belőle. Nyitottam apa segítségével külön kártyát. Azóta minden hónapba veszek itthonra kaját, de amikor haza érek én nem látok belőle semmit.

El akarja venni a fizetésem.

Mit tegyek? Segítsetek bármivel!


2015. jún. 28. 19:05
 1/5 A kérdező kommentje:
* megegyszer: megveszem
2015. jún. 28. 19:09
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát ha nem tart el és nem ad enni,elvesz a pénzed...Elősször azért próbáld megbeszélni vele,de ha nem akkor a majd Bíróságon kell megbeszélnetek...sajnos..
2015. jún. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sokszor tettem már szóvá a dolgokat..de semmi.

Bíróságot nem szeretnék.

Lehet,hogy ez a helyzet de mégis felnevelt.. "úgyhogy"

Másfél -két éve ilyen velem amióta a bátyám vissza költözött

2015. jún. 28. 19:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon nehéz helyzetben vagy a leírásod alapján.

Teljes megoldást nem tudok mondani, de pár dolog eszembe jutott ezzel kapcsolatban:


-Az apukád nem tud támogatni az elképzeléseidben? Ha már bankszámla nyitásában segített, akár ki is állhatna melletted.


- Bizony neked is fel kellene vállalnod konfliktust az anyukáddal szemben. Miszerint egy 16 évesnek, ha maga kell, hogy fizesse a fogorvosi kezelését, ruházkodását, akkor bizony ahhoz is joga van, hogy a saját maga által megkeresett pénzt elköltse, amire szeretné. Akkor lehet ebbe belekötni, ha a szülő azt látja, hogy a 16 éves valóban felelőtlenül, magát rombolva szórja el a pénzét(nagyon sarkítva: alkoholra, kábítószerre, túlzásba vitt ruházkodásra költ, boldog-boldogtalannak kölcsönad, stb.) - amikor az gyanítható, hogy nem méri fel a pénz értékét, illetve nincs kellő felelősségérzete. Jelen esetben ez nem ilyen helyzetnek tűnik.


- Érdemes lenne elmenned a településed szerint illetékes családsegítő központba, ahol elméleti tanácsot kérhetsz arról, milyen lehetőségeid vannak ilyen helyzetben. Rákérdeznék arra is, van-e lehetőséged önállóan bankszámlát nyitni 16 évesen - szülői hozzáférés lehetősége nélkül. /Szerintem van, de ebben nem vagyok kompetens./ A családsegítőben nem csinálnak semmit a te beleegyezésed nélkül, úgyhogy nem kell attól tartani, hogy megjelenik nálatok gyámügy vagy rendőrség vagy akármi. Viszont hozzáértő emberektől kérhetsz tanácsot.


Hogy milyen összefüggésben van anyukád viselkedése a bátyád hazaköltözésével, nem tudom, valószínűleg ezt te jobban átlátod.


Úgy vettem ki a leírásodból, hogy nem igazán vagytok rászorulva a te keresetedre, ennek ellenére te is adsz a közösbe. Ezek mellett - ha így van -, tényleg a sarkadra kell állnod kicsit, mert sajnos ez a helyzet nem lesz jobb az idő előrehaladtával.

2015. jún. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Meg fogom fogadni a tanácsodat!

Illetékest fogok felkeresni, hogy segítsen.

Nem,nem drogozom. Nem hülyeségre költők.

Inni is csak egy évben háromszor, vagy kevesebbszer szoktam.

Köszönöm szépen a segitseget!

2015. jún. 29. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!