Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Keveset alszok, mit tegyek?

Keveset alszok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kollegiumos vagyok es mar elore felek a szeptembertol! Ugy telnek a napjaim, hogy felkelek 6 orakkor, 8-ra suliban vagyok es 2 korul vegzek aztan pedig ebedelek. Kb 3-tol 4-ig altalaban szabad idom van, aztan 4-tol 7-ig szilencium, ahol persze tanulo szoban kell lennem. Aztan vacsora, letusolok es megprobalok a fejembe eroltetni egy kis tananyagot es ezzel elszenvedek ejfelig vagy tovabb. Egesz nap faradt vagyok, mert van amikor csak 4 orat alszok ezert nem tudok figyelni a suliban es nem tudok tanulni szilenciumon. Csak killodok a tanulassal, pedig nagyon szeretnek jobb jegyeket. Szinte zombikent maszkalok egesz nap, es a kis szabadidomben persze nem tudok aludni, ezert friss sem vagyok. Mindig faradt vagyok. Igy nem birok ki ujabb 9 honapot! Mit tegyek?

2015. aug. 19. 02:39
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, es 16/l:)
2015. aug. 19. 02:43
 2/4 mantis religiosa ***** válasza:
Lazíts néha! Légy többet szabadlevegőn, esetleg sportolj valamit! Táplálkozásnál ügyelj a nyomelemek megfelelő mennyiségére, Zn, Mg, Ca, stb. !
2015. aug. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

(Nem killodok, hanem kínlódok, ill. kínlódom, úgy szintén az alszom a helyes, mert ezek ikes igék, egyes szám 3. személyében k-ra végződnek: ő alszik, ő eszik stb., ezeket egyes szám 1. személyében m-mel kell ragozni. én alszom, én eszem, én kínlódom. Bocs.)

A kérdésre visszatérve: Hogyhogy este vacsora után próbálsz magadba tölteni egy kis tananyagot? Mit csináltok a tanulószobán? Lehet, rossz helyen vagy, olyasmit tanulsz, ami nem érdekel. Talán váltanod kellene, vagy egy diákot magad mellé fogadni, mint magántanárt vagy - ha anyagilag megteheted - egy tanárt.

2015. aug. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 mantis religiosa ***** válasza:

Nem árt egyébként, ha először egy kis biológiát tanulsz. Olvass a bioritmusról, ismerd meg magad, és kiderül MIKOR érdemes tanulnod, hogy tudd is az anyagot. Meg egy-két dolgot az alvásról, evésről, mikor hol van több vér a testeden belül.


Kedves #3! Amiről beszélni akarsz, az az alanyi- és tárgyasragozás közötti különbség, nem függ attól milyen szám hanyadik személyben használjuk.

2015. aug. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!