Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan oldjam meg ezt a...

Hogyan oldjam meg ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy 16 éves leszek nemsokàra. A 9. osztályt egy másik szakközépben végeztem mint ahova most 10-be fogok járni. Az iskola magán, fizetni kell érte, amit tudom, hogy édesanyám kenyéren és vizen is nehezen fog bírni. Nagyon rosszul állunk anyagilag de az oktatás minőségét sokra tartja, ahogy én is, és ezt becsülöm. Úgy tudom a jogszabály szerint 15 évesen csak nyáron de 16 éves kortól év közben is lehet dolgozni. Egész nyáron munkát kerestem, mindenhonnan visszautasítottak mert túl fiatal vagyok. Az alját sikerült megcsípnem, hőségriadóban kijutottam kukoricát címerezni de napszúrást kaptam (kalap, hosszú ujjú ing, sok víz és naptej ellenére) így nem tudtam másnap menni mert leginkább hánytam. Aztán beleszagoltam a balatoni mókuskerékbe amiről azt ígérték 10 óra naponta ami igazából 16 lett amit 3 napig bírtam. Ez már augusztusban volt és több lehetőségem már nincs, egy hétre már nem vesznek fel sehová. A szakközép mellett még el lehetne dolgozgatni ha nem lennék kollégista, viszonylag távol a nagyvárosoktól. Olyan társalgási szinten elég jól beszélek angolul, 2 testvérem van- jól kijövök a gyerekekkel. Játszom gitáron, furulyán, klarinéton, kórustag voltam (tisztán énekelek), jól rajzolok (ilyen irányúak a tanulmányaim is jelenleg). Bár ezeket eddig semmiféleképpen nem tudtam hasznosítani, tudom hogy biztos van itt valaki aki sokkal jobban átlátja a helyzetet és van tippje, miként kereshetnék évente 100 ezer forintot.

2015. aug. 23. 12:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Vállalj korrepetálást a helyi kisiskolásoknak, amiből csak tudsz. Az angol mindig is ment ilyen szempontból. Ha csak heti egy diákot sikerül kifogni, az simán meglehet 100 ezer évi szinten.
2015. aug. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Jaja a korrep jó ötlet. És ha élethűen tudsz rajzolni akkor csinálhatnál portékat megrendelésre, pl. Valentin-napra. Vállalhatnád hogy valakit oktatsz pénzért azokon a hangszereken amiken tudsz játszani.Amikor nem muszáj a koliban lenned vállalhatnál gyerek felügyeletet.
2015. aug. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!