Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért sír mindenki, hogy...

Miért sír mindenki, hogy nincs pénz és szegénység van hazánkban?

Figyelt kérdés

Pedig közben:


1. Stadionok épülnek.

2. A boltokban,legyen az sarki kisközért vagy mega pláza,olyan sorok kígyóznak,hogy csak na és egy doboz tej vásárlása is maratoni sorban állás eredménye.

3. Márkás termékek tömkelege. Drága ruhák,menő telefonok,prémium autók.

4. A kukák mindig tele vannak,de mivel,ha mindenki sír,hogy nincs miből vásárolnia?

5. Mindenki autózik,persze 1 ember ül a legtöbb autóban.

6. Éttermek,kávézók,plázák tele emberrel. És fogy a Sztárbuk kávé,mert a sima nem jó ám.



2015. nov. 3. 08:24
 1/5 anonim válasza:

Az emberek többsége teljesen hüje (a cenzúra miatt írtam pontos j-vel). Mindent hitelre vesznek fel meg minden és ha van egy kis pénzük úgy eltapsolják, mintha buliban lennének. Aztán meg sírnak, hogy nincs pénz.

A stadionok pedig azért épűlnek, mert egy Fideszes idiotának (ezt is a cenzúra miatt írtam rosszul) ez a hobbija és másra nem akar nagyon sok pénzt költeni. Meg aztán fölösleges dolgokra kell (szerinte) sok lóvét elverni, ahelyett, hogy az egésségügybe vagy a közoktatásba nyomnák a milliókat. Példának okáért egy csomó pénz megy a focira, hollott szinte qrvára senkit sem érdekel ez a sportág. Akit pedig igen, az inkább otthon nézi a TV-ben, semmint a stadionban. Megértem őket.

2015. nov. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szántóvető ***** válasza:

1.uniós pénzből épülnek.

2.ez vagy így van vagy nem.de amíg az ember fizuja élelemre meg rezsire megy el és hó végére így is kifogy a pénzből az bizony szegénység.

3.meg kínai üzletek tömegével,minden településen.

4.a kukákból több tízezren táplálkoznak országszerte.

5.kihaltak az utak a szocializmushoz képest.a pályán az autók 80%-a külföldi rendszámos.

6.hol?a fővárosban ahol a legmagasabbak a bérek?ott lehet,de nézz szét vidéken is.a kisvállalkozások száma drasztikusan csökken,leépülés tapasztalható az egész országban. [link]

Szábruk kv?azt se tudom mi az(nem kv-zom,)de mesélj róla mennyibe kerül?

2015. nov. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól, hogy stadionok épülnek nem lesz több pénzed hó végén, se az orvosnak, aki inkább lelép nyugatra. Sok minden másra meg nincs.


Van akinek van pénze, a többségnek csak hó végéig elég, és akinek nincs, annak is kell boltba járni, ruhát venni stb.


A telefon manapság már nem luxuscikk, mondhatni létszükséglet, hogy elérhető legyél, utána tudj nézni bármikor dolgoknak stb, és részletre, vagy használtan is elérhető. Márkás ruhát is lehet használtan venni minden sarkon. Van akinek telik prémium autóra, van aki inkább drága autót vesz, és olcsó albérletben lakik, meg olyan is van aki csak autóval tud munkába járni, és vesz olcsó használtat, meg olyan is akinek nincs autója. Az biztos, hogy nagy függőség az autózás is, tényleg sokan autóznak ,akik nem engedhetnék meg maguknak, és van aki már 50 méterre is autóba ül, mert hozzánőtt a valaga, mi meg szívjuk a szmogot.

A kukák általában szeméttel vannak tele, főleg csomagolóanyaggal, reklámújságokkal. De biztos van akinek ez is kincsesbánya.

Pénz helyett sokan kapnak szép kártyát, amit csak szállodában, étteremben, kávézóban lehet ellőni, mert a vissza kellett osztani lóvét a szállodás/éttermes haveroknak, akik adtak pénzt a fidesz kampányra, és írtak maguknak egy törvényt.


Vannak kevesen, akik nagyon jól élnek, a többség hónapról-hónapra, és van egy egyre nagyobb réteg, aki maga sem tudja hogyan él meg, és mikor fog utcára kerülni, ha még nem történt meg. Egész régiók vannak, ahol nincs munkahely, és nem is lesz, mert nem éri meg semmilyen vállalkozásba fogni ma Magyarországon, hacsak nem vagy valakinek a valakije, de az se garancia arra, hogy hosszú távon meg fogsz élni belőle. Látszólag rengeteg a lehetőség mindenki előtt, gyakorlatilag azonban nem lehet kihasználni, a többséget csak a következő fizu választja el a hajléktalanságtól. Lehet mondani, hogy mindez luxus, és ki lehet húzni egy zsák krumplin egy hónapig, fűtés nélkül, háztartási gépek nélkül, a székletet komposztálva, egy ledes körtével, és akár lehet vonzó is egy ilyen életforma a vadonban mondjuk(itthon nincs olyan hely, ahol ezt meg tudod tenni, és előbb-utóbb ne zavarnának el), egy lakótelepen már kevésbé, ha közben emberek közé/dolgozni kell járni, a gyereknek iskolába.

2015. nov. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
épp kerestem egy hasonló kérdést, ma nagyon elszomorított a látvány, ahogy egy nyugat magyarországi városban ahol tanulok az éhes kislánynak csak egy csokimikulásra volt pénze a helyi közértben vagy ahogy jöttem végig az aluljáróban minden 5 méteren koldusokat láttam, 18-20 éves gyerek táblával a földön kuporgott lehajtott fejjel egy másik idős bácsi szintén pohárkával a kezében, a koldus zenész mindennap kint van hidegben fagyban.
2015. nov. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Elszomorít a látvány amikor megyek meglátogatni a fapadossal a testvéreimet londonba, azt hallom a kicsekkolásos sorban, hogy magyar fiatalok azt mondják "de jó holnap még offos vagyok, utána buli" közben látom náluk a mama csomagolta kosztot cipelik. Belegondolok és édesanyám jut eszembe, aki annyit szomorkodik, amiért a két testvérem csak félévente/évente egyszer látja egy pár napra. Elszomorít, hogy nekik a jelen gazdasági helyzet miatt kellett kimenniük, hogy tudjanak élhető jövőt építeni maguknak, elszomorít, hogy számomra is végesek a lehetőségek itthon és hasonló sorsra jutok, mert hiába élnek jól kint a testvéreim, azért nekik is van honvágyuk olykor hiába olyan magával ragadó a londoni nagyfalu
2015. nov. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!