Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kamionos szakmában miért...

Kamionos szakmában miért olyan különleges a hűtős munka?

Figyelt kérdés
2015. nov. 9. 20:09
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Mivel hűtőkocsid van szorosabb az időbeosztásod, nem állhatsz le, mert megromlik az, amit szállítasz.
2015. nov. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de hát muszály megállni nem? hiszen bekell tartani a vezetési, meg pihenőidőket
2015. nov. 10. 04:02
 3/8 anonim ***** válasza:
31%
nyilván, de (ha jól tudom) amikor leállítod a motort, lekapcsol a hűtő, meg azért hűtőkocsiban sem marad meg örökké semmi
2015. nov. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
lehet, hogy inkább a szállítás módja ami olyan különleges, nem? nem tudom mennyire spaniferezik a hűtött árut, vagy hogy hogyan rögzítik, de én erre tudok gondolni, amiért olyan különleges
2015. nov. 10. 17:51
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
A hűtőpótkocsikon van külön motor, ami a hűtést szabályozza. A vontató motorjától függetlenül. Hűtőssel is kötelező betartani a pihenőidőket. Szerintem nem "különleges".
2015. nov. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
na akkor most már van itt mindenféle válasz! :D
2015. nov. 11. 20:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Különleges? Inkább szívás. A pótkocsiba külön kell gázolajat tankolni, arról megy a hűtő, szóval független a vontatójárműtől. A megadott hőfokot a vezérlés automatikusan tartja általában szakaszos üzemmel. A parkolókban kiutálnak, ha beállsz a többiek mellé "zörögni", szóval parkolókban is külön cifrázni kell, hogy úgy állj meg, hogy senkit se zavarj. Ezen felül köztudott, hogy a hűtős szakmában a legnagyobb a vezetési- és pihenőidőkkel való trükökzés, még az olyan nagy cégeknél is, mint a G-betűvel kezdődő.
2015. nov. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
90%

Nem különleges, inkább más. Romlandó rakománnyal közlekedhet a hétvégi tilalmak alatt is, gyakran hétvégén van rakodás, az élelmiszeripar nem áll le. Én pl. élelmiszeres tartállyal járok, az nagyon hasonló, tejjel, gyümölcslével mehetsz a tilalmak alatt is, a tejiparban gyakran van vasárnapi töltés, a sörgyárakban is 7/24 beosztásban van termelés. Figyelni kell a rakomány hőmérsékletét útközben stb.


Még különlegesebb az élő állat szállítás, ott tényleg nincs megállás, kényes a jószág - de vezetési és munkaidő előírások mindenkire egyformán ugyanazok.

2015. nov. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!