Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha egy kisvárosban élek ami...

Ha egy kisvárosban élek ami tök olyan mint egy nagyobb falu, akkor városi vagy falusi vagyok?

Figyelt kérdés
Hivatalosan már jópár éve várossá nevezték ki, de olyan mint egy falu, méretileg eléggé kicsi, még néhány környékbeli falu is nagyobb nála területileg. Nagyon sokan se laknak itt és nem is túl nagy szám, nincs itt semmi városias. Tiszta vidékies, falusias hely, hivatalosan akárminek is nevezik, nagyjából mindenki ismer is mindenkit. Szóval falusi vagyok akkor, vagy a település hivatalos rangja miatt városi?
2015. dec. 11. 11:04
 1/6 A kérdező kommentje:
Méretileg elég kicsi azt úgy értem hogy egy igazi, normális városhoz képest
2015. dec. 11. 11:05
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Városi ranghoz kritériumok kellenek, tehát városi vagy ez biztos. Nem értem miért lennél falusi mikor városban laksz.
2015. dec. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyesírásod alapján azt mondanám, naugodtan tartsd magad városinak. :)
2015. dec. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Ha a települést hivatalosan városnak nevezik, hát akkor te, mint ott élő személy, városi vagy. :)
2015. dec. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

méretileg...területileg

Városi vagy, a falusiak még tudják rendesen az anyanyelvüket.

2015. dec. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem kell kritizálni a kedves kérdezőt a nyelvhasználata miatt. Mindenki úgy használja a magyar nyelvet ahogy akarja vagy ahogy megtanulta.
2016. jan. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!