Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vagdostam magam, érdemes...

Vagdostam magam, érdemes pszichiáterhez vagy pszichológushoz mennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

14 éves vok., lány. Még csak egyszer vagdostam magam, de szerintem nem az volt az utolsó. Ha lesz időm, szt. még folytatni fogom, nem tudom abbahagyni(azt, hogy miért nem, nem szívesen írnám le). Szerintetek érdemes lenne pszichológushoz-pszichiáterhez fordulnom? És ha igen, akkor melyikhez(kb. tudom, mi a különbség köztük).



2015. dec. 13. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem érdemes, inkább vagdosd magad addig, míg elvérzel.


Nincs szüksége a társadalomnak olyan selejtes egyedekre, aki nem képes a problémáit megoldani, inkább vagdossa magát, mert manapság az a divat.


Ilyen az evolúció: a (szellemileg) gyenge elhullik, az erős megmarad.

2015. dec. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szerintem meg nem érdemes akkor válaszolnod, ha semmi normálisat nem tudsz mondani. Az életem egy nagy szar, nem kell, hogy még te is jöjj ezzel a "gyenge elhullik"-os dumával. Így is egy nagy senkinek érzem magam.

A NORMÁLIS válaszokat továbbra is várom, pedig reméltem, hogy ezt nem kell így kihangsúlyoznom.

2015. dec. 13. 21:11
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Az a baj, hogy ez is egy teljesen normális válasz, de te egyszerűen nem vagy hajlandó tudomásul venni ezt, és azt várod, hogy jajj szegénykém, mesélj, mi a baj, szeretünk, majd jobb lesz, blablabla.


Lópisztolyt. Amíg így állsz hozzá az élethez, hogy az egy nagy szar és te vagy a legszerencsétlnebb az egész világon, addig nem is lesz jobb.


Ne sajnáltasd magad, hanem tegyél végre valamit. Ha ehhez lusta vagy, akkor vagdalkozz tovább nyugodtan, mert egy sötét, nyafogós, életunt csipa a kutyának sem fog hiányozni.

2015. dec. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Joola ***** válasza:

Kedves kérdező! Te is tudod, hogy az előző válaszadóra nem érdemes hallgatni, már csak azért sem, mert egy paraszt. Én mindenképpen javasolnám neked, hogy menj el pszichológushoz (ne pszichiáterhez)! Próbálj olyat találni, akivel összeilletek, fontos hogy jól működjön a terápia. Emellett érdemes olvasni a butterfly projectről - ha nem tudsz angolul szívesen lefordítom neked, ezek a szabályok:

1. when you feel like you want to cut, take a marker or pen and draw a butterfly wherever the self-harm occurs.

2. name the butterfly after a loved one, or someone that really wants you to get better.

3. NO scrubbing the butterfly off.

4. if you cut before the butterfly is gone, it dies. if you don't cut, it lives.

5. another person may draw them on you. these butterflies are extra special. take good care of them.

6. even if you don’t cut, feel free to draw a butterfly anyways, to show your support.

Remélem rendbe jön ami rendbe jöhet! Legyen szép napod!

2015. dec. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves 3. válaszoló!

Látom te se tudsz normális választ adni, és gondolom olvasni se, vagy legalábbis nagybetűt.

Értem: NORMÁLIS válasz.

„Lópisztolyt"????? Valaki nagyon menő akar lenni, de ha normálist választ nem tudsz adni, akkor KUSS, ó boccs, írom kisbetűvel, hogy megértsd: kuss

Utcsó válaszoló.

Nagyon köszönöm. Örülök, hogy vannak még ilyen emberek is. Ment a zöld kéz.

Ui.:Megköszönném, ha lefordítanád magyarra is, bocsi, nekünk a német nyelv a kötelező.

2015. dec. 14. 18:23
 6/8 anonim ***** válasza:
Látod, erről beszélek: nem normális választ vársz, hanem pillangósat.
2015. dec. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Joola ***** válasza:

Pillangó projekt

1. mikor úgy érzed, hogy vágni akarsz, fogj egy filcet vagy tollat és rajzolj egy pillangót oda, ahol az önkárosítás törénne

2. nevezd el a pillangót egy szeretett személyről, vagy valakiről, aki nagyon szeretné, hogy jobban legyél

3. NE mosd le a pillangót

4. ha vágni akarnál, mielőtt a pillangó eltűnik, akkor a pillangó meghal. ha nem vágsz, életben marad.

5. rajzolhat neked valaki más is pillangókat. ezek extra különlegesek. nagyon vigyázz rájuk!

(a 6. azokra vonatkozik, akik nem vágnak, de támogatják a projektet)

2015. dec. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. dec. 14. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!