Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy fogadjam el a szüleimet?

Hogy fogadjam el a szüleimet?

Figyelt kérdés

most nemakarok semmi rosszat irni, De igy felnőtt fejjel szembesülök dolgokkal, amik rosszak számomra, s főleg akkor jön bennem elő ez a "gyülölet mikor valami kudarc ér..

Ők jó emberek, csak igy utólag a nevelési stilusukba találok kivetni valót, meg az h észreveszem rajtuk hogy elég sok hibáik vannak, olyanok amiért nem tettek ellene, elfogadták ami van, és ilyen "erőbedobással neveltek fel engem, ami miatt nekem szenvednem kell, vannak dolgok amikre erőltettek mintha nekem is azt kéne csinálnom amit ők, ebből kifolyólag rohadtul nincs saját életutam, mert ez az egész annyira bennem van.. Faterom is olyan igy felnőttfejjel megállapitva.. ő abban a tudatban él hogy ami nem megy az nem is fog,nem erőlteti, ráhagyta mindig is a véletlenre, ergo Majd lesz valahogy.. Igy mikor csinálni kell valamit, észre veszem hogy sokszor nem áll ki azért hogy neki az kellene, hanem úgy elengedi hogy hát akkor nem, és kész.

Igy felnőtt fejjel megállapitva az is róla hogy, Nem tudja felmérni a helyzetet, azt mondja a családnak mikor mennénk valahova, hogy mehetünk, igen ám csak mondjuk még a kocsi nincs kint, és akkor ott kell szobroznunk. beülünk de még nem indulunk, mert akkor kezdi el nézni a Gpst bepötyögni, és addig ott vagyunk, de nem baj.. Mondjuk én ezt úgy csinálnám hogy akkor szólnék a családnak ha már tényleg mehetünk, nem az hogy előre felriasztani, és még kb 20 percet ott szöszmötölni ilyen meg nem tervezett bakikkal..

Ebbe semmi alaposságot nem látok, semmi tudatosság, sem logika, hogy nálla mi számit késznek. Nem értem... hogy lehetett Igy nekivágni családot alapitani ilyen felfogással, hogy "Majd lesz valahogy.. Egyszerüen nem adott át semmilyen férfias jellemvonást, nem mutatta külön hogy ezt igy kell meg úgy kell csinálni.. Igy nem volt semmi minta. Egyszerüen vannak hiányosságaik, oké ők ketten megtalálták egymást... De én mondjuk öröklöm azokat a Genetiaki hibákat tőlük, Igy kb semmi előnyöm nem származik. Nemtudok egy olyan képességet se magamról ami jó lenne, amibe jó lennék, vagy erősségem lenne. gyerekkorba valamivel átlag alatti szintel diagnosztizáltak. Most miért ne legyek mérges ? Velük élek még egy háztartásba emiatt... nem vittem sokra, de legszivesebben már réges rég elkelett volna mennem tőlük hogy saját utamat járjam és Teljesen máshogy csináljak mindent..


2016. márc. 10. 23:40
 1/2 anonim ***** válasza:

'felnőtt fejjel' alatt mit értesz? mert 'felnőtt fejjel' legalább 25, vagy afölöttinek kéne lenned, de az helyesírásod, a fogalmazásod, a felfogásod, mind 12-13 éves szinten áll.


Ha nem tetszik, akkor változtass 'felnőtt fejjel'.

Csináld másként, csináld azt, amit TE akarsz, ha nem akarod őket 'elfogadni' akkor ne tedd, ilyen egyszerű.


Viszont amit leírtál, tele van hülyeségekkel, egy csomó olyan dologba kötsz bele, amibe csak unalomból, vagy hirtelen felindulásból köt bele az ember.

NEM akarok bunkónak tűnni, komolyan nem, szóval egyáltalán nem akarlak megsérteni ezzel, de először magadban keresd a hibákat, magadban nézd meg, hogy mi az, ami nem stimmel és utána nézz másra.


Komolyan nem sértésnek írtam ezt, még akkor is, ha durván hangzik, de szerintem a durva valóság többet segít, mintha azt írtam volna, hogy 'jajj ilyen van, szomi szomi vágd fel az ered' mert ez nem segített volna.

Kitartás!

2016. márc. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A szüleid ilyenek és kész! Őket az ő szüleik - a Te nagyszülőid - nevelték. Lehet, ők követtek el hibát. Vagy az Ő szüleik? Ha nem tetszik a szüleid élete, élj másképp, neveld jobban a gyerekedet, mint Ők Téged! Megnyugtatlak, valószínűleg a Te nevelési módszeredben, a Te életedben is lehet hibát találni.
2016. márc. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!