Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem lenne ciki, égő orvosnak...

Nem lenne ciki, égő orvosnak tanulni?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogy idén fogok érettségizni, és az orvosi pályára gondoltam. Alapból biosz, kémia érdekel csak az jutott eszembe hogy nem lesz e égő az hogy mire mindenki más már valszeg dolgozni fog, vagy önálló utra lépni, addig én még lehet h meg mindig tanulni fogok, mivel 6 év, meg utána nem lesz sokáig normális keresetem, valamint a családalapitás is egy nagy kérdés igy hogy ez nem lenneigy szanalmas h már a 30 felé közeledve még a szüleim segítségére szorulok ?

2016. nov. 17. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben nem ezt a kérdést tenném fel és nem másoknak.

Magamnak tenném fel így: Szeretném én ezt csinálni? Ha igen, miért?

Egyébként ha a szüleid tudnak támogatni, élhetsz a lehetőséggel és nem az számít hogy más mit gondol...

Igen, a családalapítás. Szerintem 30 évesen kezdő orvosként jobb, mint húsz évesen bizonytalan jövőképpel. A lényeg hogy ehhez tényleg elhivatottság kell, ezt nem szabad félvállról venni. A kérdés hogy érzel-e elhivatottságot magadban a gyógyítás iránt. (Ez a legfontosabb)

2016. nov. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Drágam utána majd visszaadod nekik az extra segítséget. Orvosi fizetésből megteheted.
2016. nov. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 2*Sü ***** válasza:
100%

A ciki, égő, menő jelzőket tessék elfelejteni. Próbáld a dolgokat az alapján megítélni, hogy helyes/helytelen, hasznos/káros, jó/rossz.


Ugye minden orvos így van ezzel. De hadd kérdezzek vissza. Úgy a társadalomban melyik szakmának, melyik szakma képviselőjének nagyobb az elismerése? Egy orvosénak – aki akár egy évtizedig tanulta a szakmát –, vagy egy gyári munkásé, kőművesé – amihez lehet, bőven elegendő kijárni a 8 általánost, maximum egy szakmunkásképzőt –, melyik a társadalom szemében a megbecsültebb, magasabb fizetést érdemlőnek tekintendő, példa értékű szakma?


Én azt gondolom, hogy az embernek van egy bizonyos érdeklődési köre, képessége, erőssége. A legjobb, ha az ember ezeket igyekszik megtalálni, kiaknázni, és ennek mentén választani szakmát. Ez lesz a jó a társadalomnak, az egyénnek is. Neked ez az álmod, ez az erősséged, erre vannak a legjobb képességeid, hogy orvos legyél? Ha igen, akkor ne habozz. Ha nem, keresd meg azt a szakmát, amit akkor is csinálnál, ha nem kapnál érte pénzt, mert önmagáért csinálod. Ha így teszel, soha nem kell dolgoznod, kvázi mindig a hobbidat fogod űzni, csak történetesen egy munkahelyen, ahol pénzt is kapsz érte.

2016. nov. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elhivatottságom megvan rá,szeretném is csinálni,csak ugyebár engem kifejezetten az kezdett el nyugtalanitani mostanában, hogy legalább 25 éves koromig a szüleimnek kell eltartania, utána még a rezidenskedés ami szintén nem egy aranybánya, szóval félek attól hogy szánalmas lenn mások szemében hogy lényegében ennyi idősen még otthon élek s hogy el kell hogy tartsanak
2016. nov. 17. 13:57
 5/7 A kérdező kommentje:
És attól is félek, hogy annyi időmet le fogja kötni, valamint mivel jelenleg keveset visz haza egy rezidens, hogy nem fogok tudni családot alapítani. Mi a véleményetek ezek az aggályaim teljesen oktalanok ?
2016. nov. 17. 14:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, egy szép hivatáson gondolkodsz. Van-e erőd hozzá? A többi meglesz. Még egy orvostanhallgató sem fordult fel az éhségtől, hidd el, ha a hivatástudat fontos, sokat elvisel az ember. Ajánlom, olvasd el ezt, könyvtár, vagy pár forint antikvárium::

[link]

Egy igaz ember, egy hiteles életmű. Amit Bach-orognaművei eljátszásért kapott, vitte a sajtákezűleg is épített kórházaba, gyógyítnai az embereket. 30évesen tanult orvosnak:

"1905 őszén kezdte el orvosi tanulmányait. Egyidejűleg teológiai előadásait is megtartotta, orgonahangversenyeket adott, s mindezek mellett kiemelkedő jelentőségű tanulmányokat írt Pál apostol misztikájáról és Bach orgonaműveiről. 1911 decemberében tette le utolsó vizsgáját. Ezekben az években – bár már jó nevű teológusnak és orgonaművésznek számított – meglehetősen szűkös anyagi körülmények között élt"

2016. nov. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom ha megtalálod az igazi párodat, ő képes lesz megérteni azt hogy mivel jár a hivatásod. Aki pedig ezt nem képes megérteni, az önző. Nyilván ha már gyerekek is lesznek, akkor más a helyzet. De szerintem meg lehet találni az arany középutat. Nem csak az a fontos hogy mennyi időt vagy a családoddal, hanem az is hogy milyen minőségben tudsz ott lenni velük. És még annyit hogy ne tervezd túl a dolgokat, jó ha vannak céljaid, ami nagyon jó iránytű. De sohasem fog minden úgy történni ahogy tervezed. A lényeg hogy indulj el a helyes irányba, néha állj meg és ellenőrizd hogy jó felé tartasz-e, de ne bonyolódj túlságosan a jövő részleteibe. Kívánom hogy példás orvos legyél!
2016. nov. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!