Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A szülő is kiírhat engem 3...

A szülő is kiírhat engem 3 napra! Vagy ez most hogy mukodik?

Figyelt kérdés
Mert anyukamnak mondtam hogy teli szunet elotti utloso 3 napra vegyen mar ki es o azt mondta hogy ezt elore kellett volna megbeszelni a tanarral meg igy meg ugy de nem lehet utolag??

2016. dec. 18. 10:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Se előre, se utólag, a 3 nap 3 külön álló napra kérhető az egész évre vetítve. 1-1 napot pedig előre jelezve igazolhat.
2016. dec. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Boblevi válasza:
iskolától függ mert ugyebár én régen mindíg kilőttem a szülőiket amit persze én írtam :D csak nagyobb eltérési időnél egyszer tudsz olyat csinálni hogy veszel egy új ellenőrzőt és akkkor még 1et eltudsz summantani ez persze nem minden tanárnál működi :D
2016. dec. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 2*Sü ***** válasza:

A mulasztások igazolását az iskola a saját házirendjében külön szabályozhatja. Viszont Magyarországon tankötelezettség van, a szülőnek törvényben lefektetett kötelessége az, hogy amennyiben te el tudsz menni az iskolába, akkor el is menj. Igen, a törvény biztosítja, hogy három napot a szülő igazolhasson, de ez nem afféle szabadság. Részben magán, illetve családi jellegű eseményekre vonatkozik, mint temetés, esküvő, stb… Részben előre nem várt eseményekre, mint hogy lerobbant az autó, így nem tudtál bemenni az első két órára, stb…


Persze édesanyád megtehetné, hogy azt mondja, „oké, akkor maradj itthon”. Maximum akkor nem igazolt, hanem igazolatlan hiányzásod lesz. Az iskola értesíteni fogja a szüleidet, de mivel tudnak róla, nincs különösebb gond. Esetleg – házirendtől függően – kapsz egy igazgatói figyelmeztetést, vagy intőt, de mivel megint csak a szüleid tudnak róla, nincs gond. Egy bizonyos hiányzásszám után a gyámhatóságot is értesítik, hogy a szülő nem tesz eleget a gyermeke tankötelezettségének, illetve bizonyos hiányzásszám esetén nem leszel osztályozható – ergo évet ismételsz –, de három nap hiányzás még nem lépi át ezt a határt.


De az édesanyádnak igaza van. Gyanítom nem az a helyzet, hogy nem tud, hanem hogy nem akar kivenni arra a három napra az iskolából. Miért is tenné? Elég sokat ártana neked is vele, az anyag pótlása vagy ugyanannyi idődet venné el, vagy nem lenne kellően alapos, teljes. Akkor meg mire lenne ez jó? Azért, hogy három nappal hosszabb legyen a szünet? Azért nem éri meg. Menj csak be azon a három napon, más is bemegy, mi is bementünk.

2016. dec. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Boblevi válasza:
hát figyelj én mindíg utólag igazoltam vele sőőőt volt olyan évem hogy 170 órát hiányoztam persze igazoltan... de mindent bepótoltam mert jól fogott a fejem és kisújból kiráztam az éretségit is ennyi hiányzás mellett
2016. dec. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!