Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha munkanélküli hivataltól...

Ha munkanélküli hivataltól támogatást vesznek fel és úgy alkalmaznak valóban nem mondhatnak fel nekem egy évig? Akkor nincs próbaidő úgy tudom. És én felmondhatok azonnali hatállyal?

Figyelt kérdés
munka
2017. jan. 1. 22:49
 1/2 anonim ***** válasza:
ez hulyeseg, ki mondta ezt??? pont hogy kirughat barmikor indoklas nelkul. annyi van hogy tamogatast kapnak rad ha felvesznek mivel regisztralt munkanelkuli vagy, viszont barmikor kidobhatnak csak ugy.
2017. jan. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Az előttem szólóval nem értek egyet.


A munkáltató több féle kedvezményben részesülhet, ha alkalmaz téged, elsősorban a munkahelyvédelmi akcióterv keretében adókedvezményre jogosult, ez akkor jó, ha még tartós álláskereső is vagy (legalább 6 hónapja regisztráltál). Ebben az esetben természetesen nem kap pénzbeni támogatást, tehát ha úgy alakul akkor kirúghat téged.


Viszont ha valamelyik VEKOP vagy GINOP programon belül kap támogatást, mivel foglalkoztat téged, akkor a hatósági szerződésben is szerepel, hogy csak abban az esetben mondhat fel a támogatási időszak lejárta előtt, ha döntését meg tudja indokolni. Pl.: nem jelensz meg a munkahelyeden, részegen vagy olyan állapotban jelensz meg, hogy nem vagy képes munkavégzésre, káreseményt okozol, egyéb ok.

Ebben az esetben a munkáltató teljesen jogosan fel tud mondani neked azonnali hatállyal.

Próbaidő minden esetben van, mivel van egy magyar törvény, mely a próbaidőről határoz.


Te mint munkavállaló felmondhatsz igazából bármikor, függetlenül attól, hogy programba-e vagy vonva.

Azonnali hatállyal vagy rendes felmondással (30 nap, melynek feléről te, másik feléről a munkáltató dönt vagy a munkáltató eltekint tőle.)

Ha be lettél vonva valamelyik programba, akkor vagy azonnali hatállyal vagy rendes felmondással (de ebben az esetben nem lehet eltekinteni se az egészről, se a felétől, tehát 30 napig még ott kell lenned).

Továbbá ha programba vontak téged, akkor érdemes az ügyintéződet is értesíteni arról, hogy fel kívánsz mondani vagy felmondtál, mivel vállaltad ezt, mikor aláírtad a megállapodást. Ebben az esetben még be is kell majd menned személyesen a Foglalkoztatási Osztályra (nincsen olyan, hogy munkanélküli), hogy közösen megszüntessétek a megállapodást vagy új ajánlatot kapj.

2017. jan. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!