Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázza a kereszt...

Valaki elmagyarázza a kereszt halál értelmét?

Figyelt kérdés
Nem kötekedés miatt,tavol áll tőlem,de valaki elmagyarázza hogy volt ez a megváltás? Krisztust elküldte Isten hogy meghaljona buneinkert.de miért kellett meghalnia? Nem lett volna elég ha csak tanít? Nem ertem hogy vállalta magára a mi buneinket.vagy Isten így akart üzenni általa?

2017. jan. 23. 21:27
 1/2 A kérdező kommentje:

Nem ertem mi az hogy felvette a világ büneit.Isten rajta töltötte ki a bosszújat?

De ha en haragszom a szomszéd fiúra,nem a saját gyerekemet büntetem,hogy kiengesztelődjek.nem?

2017. jan. 23. 21:34
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tűnik kötekedésnek a kérdésed.


A mögötte álló tartalom számomra is zavaros. Az biztos, hogy a kereszténységben a bűn és bűnhődés szorosan összefügg, ha megtörtént a bűn, akkor a bűnhődésnek is jönnie kell.


Talán ott kellene keresni a választ, hogy Jézus mennyire volt Isten része (erről vitatkoznak a különböző keresztény ágazatok), mert lehet, hogy Istennek valahogy saját magának fájt a kereszthalál. Ez számomra megintcsak értelmetlen egyébként, mert ez azt jelentené, hogy vannak olyan törvények a bűn és bűnhődés körül, amik alól Isten sem vonhatja ki magát, aki elvileg mindenható. Istennek enélkül is ismernie kellene a szenvedést és a halált, hiszen az emberek Isten részei. Ha nem azok lennének, akkor lenne a világnak olyan része, ami nem Isten része, és így Isten megint nem lenne mindenható.


Az egyrészt biztos, hogy Jézus körül nem lenne ekkora "hírverés", ha nem halt volna szörnyű halált, ahogy Radnótit se ismernék és szeretnék ennyien, ha nem ölték volna meg a II. világháborúban - hogy egy távoli példát hozzak. Másrészt szinte minden egyistenhívő, nem ciklikus vallásban megtalálható az, hogy eljött az Isten vagy Isten küldötte a Földre, szenvedett és meghalt, majd feltámadt. Nem ciklikuson azt értem, hogy nem buddhista, vagy ilyesmi, ahol létezik az örök körforgás, hanem a világ megteremtésétől a világvége felé halad.


Hm. Jól csűrtem-csavartam, de az értelmét nem tudtam kihámozni. Sajnálom.

2017. jan. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!