Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elrontottam az életem (anyagi...

Elrontottam az életem (anyagi szempontból). Így van értelme küzdeni?

Figyelt kérdés

Nemsokára 28 éves leszek és még egy lakásom sincs, otthon élek. Valószínűleg 30 éves korom előtt nem is lesz. Totális kudarc. Számomra a pénz a legfontosabb, nem érdekelnek az olyan hülyeségek, mint a párkapcsolat, valamint barátok nélkül is boldog lennék, ha megtudtam volna teremteni az egzisztenciámat. De nem sikerült, nem is fog. Van értelme így folytatni az életem, ha nem teljesültek a céljaim? Mindenkinek dicsőség az élete, huszonévesen több tízmilliós lakásuk/házuk illetve autójuk van, 19 évesen (végzettség nélkül) nettó 200-250 ezreket keresnek, akiknek meg nincsenek erkölcsei 18 évesen elmennek ku.r.válkodni, vagy bűnözni, ezzel hozva egyenesbe az életüket. Magyarul: az ő életük sokkal jobb, sikeresebb, mint az enyém. Így, vesztesként van értelme küzdeni, harcolni, próbálkozni?

28 F



2017. febr. 12. 09:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Akkor menj te is a végzettség nélküli 250ezres melóhelyre.... vagy derogál dolgozni?
2017. febr. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Igen , lehet menni dolgozni is. Mert az csak az agymosás eredménye hogy minél többet tanul valaki , annál könnyebb élete lesz. Nagy sokára jönnek rá az emberek hogy az oktatás az csak állami érdek. Meg aztán lehet dicsekedni a 3 diplomával meg az 5 nyelvvizsgával. Én úgy tudom hogy bizonyos esztergályosok, vasbeton szerelők ennél jóval többet keresnek.
2017. febr. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Sajnálom, de nálad nem a pénz a legnagyobb kudarc, hanem a butaság. Olvasd el mit írtál..
2017. febr. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Dolgoztam már, ne aggódj, most tanulok, csak már félévem van hátra, befejzni már nem akarom.

Azt akartam kiemelni, hogy az egész csak szerencse kérdése: van akinek sikerül (pedig semmivel sem érdemli meg jobban, mint a másik), míg mások akármit tesznek, nem fog sikerülni.

Épp ezért érdemes meghalni, nem? Ha nem sikerült az élet, miért élj?

2017. febr. 12. 10:31
 5/17 anonim ***** válasza:
Hogy lehetsz férfiként ennyire puhány? Van akiknek pokol az életük mégsem gondolnak ilyen butaságra. Képzeld el ha mindenki kinyírná magát, mert nem sikerült valami. Küzdeni kell nem elfutni.
2017. febr. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Kit érdekel ha "puhány" vagyok?

Inkább leszek az! Legalább nem kell egy olyan életet élnem, ahol semmi sem sikerült. Az élet sikeressége nagyrészt szerencsének köszönhető, ha nekem nincs olyanom, akkor csinálhatok akármit, nem fog menni.

2017. febr. 12. 13:13
 7/17 anonim ***** válasza:
Arra nem gondoltál, hogy a siker mögött szinte mindig rengeteg munka is van?
2017. febr. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Persze, előfordulhat. Egy igazságos világban - még jó, hogy nem abban élünk.

Egyébként félreértés ne essék, nem vagyok lusta és naplopó. Pont emiatt van elszúrva az egész.

2017. febr. 12. 22:33
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Te nem vagy normális!! Ezeket a szörnyűségeket még le is írod a más fiatalokról? Mert nekem szörnyű, hogy olyan emberek élnek a földön, akiknek csak az anyagi számít. Nagyon sajnállak! Majd ha - tegyük fel - megbetegszel, akkor majd fogod tudni, hogy hol kezdődik az érték, mi az érték. És le sem sz.rod a pénzt!! Elég rosszul neveltek téged! A világ tele vagy gyönyörű dolgokkal, azokra kellene figyelni, meg igenis az emberi kapcsolatokra. De ha te ilyen ÜRES emberekkel vagy körülvéve, ilyen ÚJGAZDAGOKKAL, akiknek 19 évesen milliós kocsijuk van, akkor nem csodálom, hogy így gondolkozol. Ezek mennek 200-as sebességgel a falnak, az ároknak, és halnak meg, mert azt hiszik, nekik minden sikerül, nekik mindent szabad, vagy rosszabb esetben megnyomorodnak, de tudod, nem sajnálom őket. És te se irigyeld őket, örülj, hogy vannak még szüleid, akikkel együtt élhetsz. Vagy ha annyira lakásra vágysz, akkor tartsál el egy öreget a lakásáért, egyébként én is ezt csináltam, 3,5 évig pelenkáztam egy öreg nénit. Lehet, egyszer még téged is pelenkázni kell! Nem olyan az élet, mint gondolod, te majom!!
2017. febr. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem igaz, mert az élet sikerességét ki kell érdemelni, azért meg kell küzdeni, csak kívülről látszik úgy, hogy valami valakinek az ölébe hull. Ha pedig így van, annak meg is lesz a böjtje.
2017. febr. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!