Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elrontottam az életem (anyagi...

Elrontottam az életem (anyagi szempontból). Így van értelme küzdeni?

Figyelt kérdés

Nemsokára 28 éves leszek és még egy lakásom sincs, otthon élek. Valószínűleg 30 éves korom előtt nem is lesz. Totális kudarc. Számomra a pénz a legfontosabb, nem érdekelnek az olyan hülyeségek, mint a párkapcsolat, valamint barátok nélkül is boldog lennék, ha megtudtam volna teremteni az egzisztenciámat. De nem sikerült, nem is fog. Van értelme így folytatni az életem, ha nem teljesültek a céljaim? Mindenkinek dicsőség az élete, huszonévesen több tízmilliós lakásuk/házuk illetve autójuk van, 19 évesen (végzettség nélkül) nettó 200-250 ezreket keresnek, akiknek meg nincsenek erkölcsei 18 évesen elmennek ku.r.válkodni, vagy bűnözni, ezzel hozva egyenesbe az életüket. Magyarul: az ő életük sokkal jobb, sikeresebb, mint az enyém. Így, vesztesként van értelme küzdeni, harcolni, próbálkozni?

28 F



2017. febr. 12. 09:24
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy pont te nem ismered a valódi életet...
2017. febr. 13. 18:41
 12/17 anonim ***** válasza:

Látom elégedetlen vagy.

Az elégedettség egyik titka, hogy a vágyainkat, terveinket összhagba hozzuk a lehetősgeinkkel és a képességeinkkel.

Nyiván te 18 évesen nem tudtál elmenni utcalánynak, mert farkad van. Szóval dolgozni kellett. Nem írtad, hogy elégedett vagy-e a képzettségeddel, a munkahelyeddel. Pedig ez ebből a szempontból fontos lenne!

Én mindig csak addig nyújtózkodtam, ameddig a takaróm ért. Ötven éves elmúltam, amikor be tudtam költözni álmaim házába, ahol a kert is olyan, amilyent mindig is szerettem volna. De előtte is kulturált helyeken laktam, csak kicsit szerényebb körülmények között. Soha nem kellett a hitelek miatt aggódni, a számlák időben voltak fizetve, a gyerekek békében és boldogságban nőttek fel. Fontos volt a pénz, de nem az volt az első helyen.

Nem rontottál még el semmit.

Csak bizonyos dolgokat és prioritásokat a helyére kell raknod magadban. Elégedetlenkedve, és a tőled magasabb színvonalon élőkhöz méricskélve állandóan magad egy besavanyodott pasi lesz belőled a végén...

2017. jún. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Te el vagy tévedve ember!

Nehogy azt hidd hogy olyan sok huszonévesnek van saját lakása mint ahogy gondolod!

2017. jún. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
engem a penz se erdekel kulonosebben, minimalberes szar allasokbol ugyse lehet kihozni semmit.
2017. jún. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Van benne valami amirol beszelsz.

En is neha lesek,hogz 20-n evesen poffeszkedik a Bomosben,Audiban.

Mibol kerdem en?

Pedig van lakasuk sot frekventalt helyen,dugjak a sok tiptop csajt,naonta tobbet is,buliznak ezerrel.

IBS-n volt olyan,hogy csak azert vettek meg egy 20 millios Bombit,hogy szetverjek.

Erted bazz,nekik 20 millio apropenz,egy nap alatt a tobbszorose meg van,kozben elnek,buliznak dugnak megfele minden fullos biget,utazgatnak a legjobb helyekre,a legjobb verdakat vezetik.

2017. aug. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Szerintem keress segítséget: mentalhogienes tanácsadót, pszichológust, pszichodrama - bármi. Midnen embernek alanyi jogon járna (és kellene), hogy ezeket a kérdéseket feltegye, és megtalálja a saját válaszát.

Sok kerdeseddel tudok azonosulni. Hajrá!

2022. jan. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nézd, el kellene olvasni ennek a hölgynek a történetét. Neki is egy véletlen hozta meg az ihletet, mikor már reménytelennek tartott mindent : [link]
2022. jan. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!