Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki mit tud a gyilkos kék...

Ki mit tud a gyilkos kék bálna nevezetű játékról? Miért nem szüntették meg? Részletesen lent

Figyelt kérdés
Sziasztok! Még csak ma hallottam először erről Kék Bálna nevezetű a gyilkos játékról, de egyből megfagyott bennem a vér amikor szó volt róla és elmesélték hogy mi is ez valójában. Igazából az újságban volt benne egy 14 éves lány aki ezzel "játszott" és végülis részleteket nem tudok, csak annyit hogy kórházba került. Ma az osztályfőnökünk figyelmeztetett és világosított fel hogy ez egy nagyon durva játék és senki ne keresse meg, ne kezdjen el vele játszani mert az életünk, vagy a szüleink életébe is kerül. Aki nem tudná esetleg, elmondanám, hogy ezt a játékot egy orosz férfi találta ki 2013-ban. 130 ember halálát okozta azóta. A lényeg hogy különböző feladatokat kell teljesíteni amik egyre durvábbak, és bizarabbak. Amiket aztán le kell fényképezni/videózni és elküldeni neki. Annyit tudok hogy az első feladat az hogy pengével véss a karodba egy kék bálnát. Vannak rablások, és hasonló feladatok amiből valószínűleg rendőrségi ügy is lehet stb. A játékot abbahagyni NEM lehet. Feltörik a telefonod, megkapnak rólad minden adatot: Pl telefonszámot, lakcímet, email címet meg hasonlókat. Felkeresnek, üzenetben kényszerítenek hogy folytasd, fenyegetnek. Kilépés lehetetlen. Összesen 50 teljesítendő feladat van (ezt olvastam mind egyébként) és az 50. az életedbe kerül..meg kell ölnöd magad. SENKI NE PRÓBÁLJA KI.. a kérdésem csak annyi lenne hogyha már 2013 óta megy és ennyi ember halálát okozta, miért nem kapcsolták le, miért nem szüntették meg ezt a "játékot"? Nem keresték fel még az embert aki ezt megcsinálta? Vagy hogy van ez? Elnézést ha valamit nem jól mondtam, nyugodtan javítsatok ki, és várom a válaszokat is:) 13/l
2017. márc. 21. 17:56
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
3%
Azért nem tudják leállítani a játékot, mert azon a közösségi oldalon, ahol indult (VK), a szerkesztők, moderátorok csinálták. A szemetek. 😢😡
2017. ápr. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
40%
Az a baj ezzel a játékkal/kihívással, hogy amíg a közösségi oldalakon terjed, (márpedig ott szerveződik, addig szinte lehetetlen megállítani. Privát csoportok, üzenetek, csoportchatek, ezer lehetőség van beszervezni a gyerekeket. És ha egy ilyen embert lenyomoznak, van helyette sok másik, aki ugyanúgy folytatja és soha senki nem fogja tudni kideríteni, hogy pontosan ki adta a feladatokat vagy kitől indult... :(
2017. ápr. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim válasza:
37%
Kedves #3 hozzászoló " bármennyire fura de a magyar gyerek nem ennyire primitív" akkor olvass híreket!! Egy debreceni lány életét vesztette!! Amúgy meg ha kamu lenne, nem tartóztatták volna le a kitalálót! Itt van a cikk: [link] de ha nem nyitja meg akkor ird be googleba! Bírom ezt a sok okost bárki megcsinálja aki nagyon mélyen van azt rá lehet venni, akire nem figyel oda a szülő.
2017. ápr. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim válasza:
55%
De amugy a pokémon is egy nagy baromság, hogy vadászod a hülye pokémonokat! A gyereket elrontják ezzel a sok b*zi játékkal!
2017. ápr. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 Vargaj1088 válasza:
50%
Ezt a "játékot" nem lehet megszűntetni! Azt az orosz embert aki kitalálta azt lecsukták már! De lehet még több 100 "mentor" aki üzengethet másoknak! Meg ha valaki öngyilos akar lenni az előbb utobb úgy is meg teszi nem kell ahoz a kék bálna😅
2017. ápr. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 encsi00801 válasza:
54%
Lehet aki megakar halni meghal. De ha valaki mély ponton van és egy pici lökes kell...itt a lökés a halál felé. Nem tudom mi igaz, de azt tudom hogy képesek az emberek halálba kergetni vagy vonzani a másikat. Valaki csak azért kezdi el meg szekáljak hogy úgy se mered...de sokan mernek és itt az eredmény. Ha az utolsó feladat nem az hofy végezz magaddal, akkor már azert végez magával mert fél. És mivel sokan beakartak felyezni így egy kettő annyira megijedt hogy inkább végleg elmenekült. Sok problémám van, szekálnak de valahogy túlélem nem kell hozzá játék. 18/lány
2017. ápr. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 KimiKomi ***** válasza:
62%

Na gyerekek...Nem olvastam el az eddigi kommenteket, de nem is szándékozom.

Fogalmam sincs, hogy eddig ki mit írt ezzel kapcsolatban, de akkor most én is leírom azt amit tudok erről a játékról.


Nekem volt egy barátnőm, aki öngyilkos akart lenni és rátalált erre a játékra.Egyedül nem merte elkezdeni, ezért megmutatta nekem.Ez kb. 1éve történt, nyáron.

(Az most lényegtelen, hogy én miért nem elleneztem ezt.)

Együtt kezdtük el, azaz mindig, mikor új feladatot kapott, először nekem mutatta meg.

Először ki kellett tölteni egy kvíz szerűséget, ami igazából úgymond felmérte, hogy mennyire vagy öngyilkos hajlamú.Ha 'sikerült' a teszt, akkor tovább írányított egy chates részhez.

Összesen ötven feladat volt, az utolsó pedig az, hogy öld meg magad.Nem írom körül...Ez volt az ötvenedik feladat.

A feladatokat hetente kapta meg a barátnőm és minden megcsinált dolog után egy képet kellett küldeni a chatszobába.Ha nem csináltad meg, akkor fenyegető üzeneteket kaptál vagy a játék kitalálója próbált rávenni, hogy tedd meg.


A barátnőm egyébként még mindig él és kb. a húszadik feladat után hagyta abba a játékot.Így az, hogy a játék kitalálója megöl, ha abbahagyod ezt az egészet, hülyeség.Igen, Oroszországban több mint száz ember halt meg, de nem azért mert féltek, hogy megölik őket ezért megölték magukat, hanem, mert egyébként is azt akarták.Hülyeség a játék és, hogy volt olyan elmebeteg aki különböző dolgokra vette rá a fiatalokat, de nem csak ez a játék tehet a sok halálesetről.Illik azt is tudni, hogy a legtöbben nem a feladatokba haltak bele, hanem az öngyilkosságba.

A játékot pedig nemigen lehet betiltani, mert az interneten már több helyen is szétterjedt.Internetről pedig szinte lehetetlen úgy levenni dolgokat, hogy az tényleg ne legyen megtalálható.


Egyébként meg több ilyen játék is van, csak ez terjedt el a legjobban.

2017. ápr. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim válasza:
67%
A Debreceni lány valoban a kék bálna miatt halt meg.Az anyukája megtalálta a füzeteit,ahova kék bálnákat rajzott,illetve amikor elbucsuzott az egyik barátjától,úgy szólitotta meg,hogy bálna.(mert a barátja is játszott vele).És az egészben a legszörnyübb hogy elmondta a két barátnöjének is hogy "meg akarja ölni magát,de nem meri".de ök le se beszélték róla hanem csak elbucsuztak.szoval eleg durva bele gondolni hogy egy 15 éves lány öngyilkos lesz.pedig még az élet elötte volt😕.leállitani meg azért nem tudják mert ez egy hatalmas renszerböl áll.a kitalálóját meg lecsukták még tavaly novemberben.és ö azt mondta hogy neki nincsen emiatt lelki furdalása hiszen ö a fiataloknak ezzel melegséget ad amit az élettöl nem kaphatnak meg🙄.kb ennyit akartam erröl az egészrôl mondani
2017. ápr. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
50%

Látszik hogy milyen könnyen lehet manipulálni a gyerekeket. Az utolsó 6 hashtag a keresőben magyarok által lett kirakva az oldalon. Mintha ez valami jó buli/játék lenne. Csak az ismerőseik közül további 20-30 ember ezt a hülyeséget írja ki az üzenőfalára, hogy ő játszani akar.


És ez csak azóta lett felkapva, mióta a média ezt nyomatja.

2017. ápr. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim válasza:
36%

Igen sajnos ...

Ezert is kell sokkal jobban oda figyelni legalabb a kozeli baratainkra/ismeroseinkre !

2017. ápr. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!