Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki mit tud a gyilkos kék...

Ki mit tud a gyilkos kék bálna nevezetű játékról? Miért nem szüntették meg? Részletesen lent

Figyelt kérdés
Sziasztok! Még csak ma hallottam először erről Kék Bálna nevezetű a gyilkos játékról, de egyből megfagyott bennem a vér amikor szó volt róla és elmesélték hogy mi is ez valójában. Igazából az újságban volt benne egy 14 éves lány aki ezzel "játszott" és végülis részleteket nem tudok, csak annyit hogy kórházba került. Ma az osztályfőnökünk figyelmeztetett és világosított fel hogy ez egy nagyon durva játék és senki ne keresse meg, ne kezdjen el vele játszani mert az életünk, vagy a szüleink életébe is kerül. Aki nem tudná esetleg, elmondanám, hogy ezt a játékot egy orosz férfi találta ki 2013-ban. 130 ember halálát okozta azóta. A lényeg hogy különböző feladatokat kell teljesíteni amik egyre durvábbak, és bizarabbak. Amiket aztán le kell fényképezni/videózni és elküldeni neki. Annyit tudok hogy az első feladat az hogy pengével véss a karodba egy kék bálnát. Vannak rablások, és hasonló feladatok amiből valószínűleg rendőrségi ügy is lehet stb. A játékot abbahagyni NEM lehet. Feltörik a telefonod, megkapnak rólad minden adatot: Pl telefonszámot, lakcímet, email címet meg hasonlókat. Felkeresnek, üzenetben kényszerítenek hogy folytasd, fenyegetnek. Kilépés lehetetlen. Összesen 50 teljesítendő feladat van (ezt olvastam mind egyébként) és az 50. az életedbe kerül..meg kell ölnöd magad. SENKI NE PRÓBÁLJA KI.. a kérdésem csak annyi lenne hogyha már 2013 óta megy és ennyi ember halálát okozta, miért nem kapcsolták le, miért nem szüntették meg ezt a "játékot"? Nem keresték fel még az embert aki ezt megcsinálta? Vagy hogy van ez? Elnézést ha valamit nem jól mondtam, nyugodtan javítsatok ki, és várom a válaszokat is:) 13/l
2017. márc. 21. 17:56
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim válasza:
Nézettek meg az idegpályát na az a film olyasmi amiben kihívások vannak! Egyes kihívásnál még én is megizzadtam pedig én nem is játszom!!
2017. ápr. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:

Én csak a lenyomozhatatlanságot és a megállíthatatlanságot nem értem.


Nyilván a facebook és a többi ilyen oldal is szervereken fut. A szerverekben pedig merevlemezek tárolják az adatokat. Fizikailag lehetséges lekapcsolni a szervereket a hálózatról, kivenni a merevlemezeket és egyesével átnézni az összes merevlemezt akár manuálisan, akár algoritmusok segítségével. Olyan nincs, hogy "Dehát több millió felhasználója van."

Ha a migránsokkal kapcsolatos gyűlölködést tudták cenzúrázni, ezt is tudják. Vissza tudod nézni a tegnap elküldött chat üzeneteidet? Igen, tehát tárolódnak valahol az adatok. És hogy a képernyőn Mariska néni levele helyett ne Peti szerelmi vallomásai jelenjenek meg, nyilván meg vannak különböztetve egymástól. Ez még hagyjám, de meg is kell találni a kívánt file-t a merevlemezek szénakazlában, tehát bizonyára csoportosítva vannak valamilyen rendszer alapján. Az internet olyan, mint az Országos Széchényi Könyvtár, csak nem olvasó szemüveggel, hanem számítógéppel mész "be", és nem a katalógust nézegeted, hanem keresőmotorokat használsz. Ha el akarok rejteni egy cetlit az Országos Széchényi könyvtárban az öngyilkosoknak, a cetlit az "Ö" betűhöz tartozó részlegen fogom a könyvek közé becsúsztatni, mert célom, hogy a célszemély meg is találja. Ugyan ez a helyzet a neten is. Ha azt akarom, hogy az öngyilkosok megtalálják, úgy kell feltennem, hogy az "öngyilkosság" szóra rákeresve kidobja a célszemély által használt keresőmotor az én oldalamat. Na most, tegyük fel, hogy elszaporodnak az öngyilkosságok, és mindegyik áldozat járt előtte a Széchenyi Könyvtárban. A rendőrség és a könyvtáros nem öngyilkossággal kapcsolatos iratot fog keresni? És ha már azt keresi, hol fogja keresni? Még szép, hogy az "Ö" betűnél. Ergo ugyanúgy ők is könnyen megtalálhatják az "elrejtett" cetlimet.


A neten ugyan ez megy, csak "nagyban". Lásd migránsos gyűlölködések eltűnése egyik napról a másikra.

2017. ápr. 6. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim válasza:

Kérlek hagy osszak veletek/veled meg valamit erről a játékról, és még valamiről. Gondolkoztam rajta, hogy kiírom facebookomra is de túl sokan hülyének tartanának, így gondoltam egy olyan oldalon írom ahol anonimált nevem van.

Lényeg az, hogy szerintem ez az egész játék.. Arra lett kitalálva, hogy meghaljon mondhatni a társadalom "megritkuljunk", én ellenzem ezt az egészet. De nézzük az olyanokat mint akik soha nem hallottak erről, de kedves hiradó barátunk megmutatja nekik,és még is valamilyen belső akarat ráveszi, hogy kezdje el a játékot. Ezzel azt akarom mondani, hogy az egész folyamatot a kormány kezdte el terjeszteni, mivel ha nem mondják , hogy úristen mekkora borzalom ez a játék a hiradóban nyílván kisebb terjedelme lenne, kevesebben kezdik el a gyerekek.

Szóval a kormány "média" nem azért kezdte el megmutatni a hiradóban, hogy ellenezze hanem, hogy elkezdjenek felfigyelni erre a játékra, és, ahogy Billgates mondta "Aki hülye, az haljon meg hülyén"

Lefordítom nektek ezt a mondatot. Ezzel ő arra célzott, hogy ő támogatja a mérgezett ételeket, a fluor a vízbe, fogkrémben, az alufóliát, mivel tudjuk ugyebár az aluminium mérgező és az alufólia is aluminiumból van és átveszi az ételünk a mérget, meg sok más ilyen dologra célzott Billgates. Ez csak pár a millió dolog közül


UI: Lehet ez egy nagyon kitérő válasz a kérdésedre, de én ezt megakartam osztani veletek, hogy, hátha érek vele valamit.

2017. ápr. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:

XD

Ennyi erővel azt is írhattad volna, hogy "A 9/11 az illuminati és a zsidók miatt volt."


Úristen! Ötletet adtam egy újabb összeesküvés elméletnek. Mit tettem?!


Huh, ez meleg volt. Most olvasom a neten, hogy ilyen 9/11 illuminati-s izé már van.

2017. ápr. 7. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:

Jobb, hogy ezt nem vállaltad fel névvel, mert iszonyat elborult ötlet és teljesen más síkon jár mint a valóság.

Ez az egész eset közel sem volt akkora kiterjedésű és olyan tartalmú dolog mint aminek előadják.

Pont az olyan Facebook-huszárok mint te és egyéb bulvármédia kezdte telerakni kitalált dolgokkal, hogy minél durvábbnak állítsa be az amúgy pár elszeparált esetet, és pont ezért lett felkapva is mert nagyon jó kattintásvadász sztorikat lehet belőle csinálni amíg le nem cseng.


Ez viszont nem azt jelenti hogy amit híresztelnek az igaz is. Te viszont felültél a vonatra és viszed magaddal tovább a hülyeséget, hozzátolva +1 összeesküvés-elmélettel, hadd rágódjon rajta a többi egybites agyú. És akkor mehet a kék bálna a chemtrail, illuminati, talking angela, fekete furgonos gyerekvadászok, horoszkóp, ezotéria, homeopátia, jóslás, istenhit mellé a gyűjteménybe.

2017. ápr. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim válasza:

Azt a fasz!Nekem az egyik barátom meghalt,mert az 50-es szintig eljutott!

Különben kamu mert,tényleg nem nyirjak ki a csaladod!

2017. ápr. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 A kérdező kommentje:

"Kedves" utolsó előtti.

A talking angelás sz@rokban én sem hittem soha. Ez valahogy komolynak tűnt, mivel a mi országunkban egy lány emiatt lett öngyilkos. Nem lehet tudni hogy mi igaz és mi nem, akkor menj és próbáld ki ha te ennyire tudod. És amitől valaki elhisz egy olyan dolgot aminek azért van valóság alapja attól még se nem buta se nem hülye.

2017. ápr. 25. 10:11
 48/54 A kérdező kommentje:
Ja és nem vagyok egybites agyú, drága. Nem akarok vitát de válogasd meg a szavaidat légyszíves.
2017. ápr. 25. 10:12
 49/54 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy ebbe a játékba semmi ártalmas nincs. Mindent túl bonyolítanak, a sajtó is és mindenki. Ha valami nagy dolog lenne ez a Kék Bálna őrültség, akkor az orosz médiák is tele lennének vele. S ha mégis, véletlen igaz lenne, akkor az első szinten megkérdezik, hogy akarod-e ezt elkezdeni? Mert ha elkezded, akkor nincs kiszállás.

Saját véleményem szerint, nincs semmi igazság a Kék Bálnában.

Én regisztráltam a Vk-ra, és semmi, de semmi ártalmas nincs rajta. Saját szememmel győződtem meg róla.

Kerestem mindenféle F57-es csoportot, minden kék bálnát, blue whale-t, de semmi. Nem azért kerestem én, mert beakartam lépni, hanem mert megakartam győződni róla, hogy igaz-e. De nem igaz.

Felőlem írhat mindent a sajtó, meg mondhat akárki bármit, én már tudom, hogy nem igaz.

A VK pedig nem a Kék Bálnához kapcsolódik, az egy orosz facebook.

Ennyi a lényeg.

S nincs mit megszűntetni, mivel semmi ártalmas nincs sehol. Ezt csak felkombinálja mindenki.

2017. máj. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim válasza:

Érdekes, hogy eddig nem nagyon fogalkoztak a zárkózott/depressziós tinikkel, most meg jött ez a kék bálna dolog és minden ilyen kamaszra felfigyelnek nehogy játszon a "játékkal"...

A felnőttek is azt hiszik hogy ha százszor elmondják hogy "NE MERÉSZELD ELKEZDENI A KÉK BÁLNÁT" akkor majd jobb lesz...azon persze nem gondolkodnak el, hogy mi juttathatta odáig az ilyen tiniket hogy meg akarjanak halni...

"Ez a játék öngyilkosságba hajszolja a gyerekeket"....Nem a kék bálna hajszolja őket öngyilkosságba...Valószínűleg már jóval ez elött voltak öngyilkos gondolataik, és késöbb azért kezdték el a játékot mert tényleg meg akartak halni... Itt nincs szó arról hogy random tiniket belehúznak ebbe, hanem ők döntenek így...

2017. máj. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!