Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki mit tud a gyilkos kék...

Ki mit tud a gyilkos kék bálna nevezetű játékról? Miért nem szüntették meg? Részletesen lent

Figyelt kérdés
Sziasztok! Még csak ma hallottam először erről Kék Bálna nevezetű a gyilkos játékról, de egyből megfagyott bennem a vér amikor szó volt róla és elmesélték hogy mi is ez valójában. Igazából az újságban volt benne egy 14 éves lány aki ezzel "játszott" és végülis részleteket nem tudok, csak annyit hogy kórházba került. Ma az osztályfőnökünk figyelmeztetett és világosított fel hogy ez egy nagyon durva játék és senki ne keresse meg, ne kezdjen el vele játszani mert az életünk, vagy a szüleink életébe is kerül. Aki nem tudná esetleg, elmondanám, hogy ezt a játékot egy orosz férfi találta ki 2013-ban. 130 ember halálát okozta azóta. A lényeg hogy különböző feladatokat kell teljesíteni amik egyre durvábbak, és bizarabbak. Amiket aztán le kell fényképezni/videózni és elküldeni neki. Annyit tudok hogy az első feladat az hogy pengével véss a karodba egy kék bálnát. Vannak rablások, és hasonló feladatok amiből valószínűleg rendőrségi ügy is lehet stb. A játékot abbahagyni NEM lehet. Feltörik a telefonod, megkapnak rólad minden adatot: Pl telefonszámot, lakcímet, email címet meg hasonlókat. Felkeresnek, üzenetben kényszerítenek hogy folytasd, fenyegetnek. Kilépés lehetetlen. Összesen 50 teljesítendő feladat van (ezt olvastam mind egyébként) és az 50. az életedbe kerül..meg kell ölnöd magad. SENKI NE PRÓBÁLJA KI.. a kérdésem csak annyi lenne hogyha már 2013 óta megy és ennyi ember halálát okozta, miért nem kapcsolták le, miért nem szüntették meg ezt a "játékot"? Nem keresték fel még az embert aki ezt megcsinálta? Vagy hogy van ez? Elnézést ha valamit nem jól mondtam, nyugodtan javítsatok ki, és várom a válaszokat is:) 13/l
2017. márc. 21. 17:56
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
57%
Kamu. Ugyan az mint tavaly az bohócos hülyeség. Ja nem várj a kutyám is ebbe halt bele. :'( Úgy látszik megtanult oroszul vagy kutya mentorok is vannak. :'(
2017. ápr. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim válasza:
100%
Én személy szerint azt gondolom erről az egészről hogy egy hülyeség... Mármint lehet hogy igaz lehet hogy nem. De ha igaz is akkor mi van? Ha nem vagy olyan idióta hogy letöltsd akkor nincs mitől félned. Ha még le akarod tölteni akkor komoly gondok vannak. Mert ha depressziós vagy nem az a megoldás hogy vagdosom magam vagy megölöm, hanem megpróbálom megoldani. Járj szichológushoz vagy valami, nem kárt tenni magamban. Ja meg azt hallottam hogy arra buzdítja a szülőket hogy védjék a gyereküket. Elmondtam mind ezt a szüleimnek és ők azt mondták hogy inkább arra buzdít hogy megvonjanak a wifi töl meg minden elektronikai dologtól. Nyílván én 12 éves fejjel nem fogom fel úgy mint mondjuk egy anyuka aki attól fél hogy a gyerekek letöltse ezt az alkalmazást de szerintem azért valamennyire sikerült összehozni a véleményem. Ja és ha szimplán menőzésből töltöd le akkor ez neked szól... EGY ÉLETED VAN!!! NE DOBD EL AZÉRT HOGY MENŐNEK TŰNJ!!! ha elolvastad köszönöm és ha úgy gondolod rosszul gondolom akkor nyugodtan javitsd ki :)
2017. ápr. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim válasza:
20%
Minden amit amit a kerdezo feltuntetett igz. Az is hogy ket magyar aldozata lett ennek meg tavaly. Hiszen a lany edesannyaval beszeltem mar regebben, mikor meghalt a lanya es tudok mindent a halalarol egyutt probaltuk kideriteni miert tette azt amit. Csak most ezaltal hogy kiderult bekerult a koztudatba, egyre tobb es tobb magyar fog rola tudni es mivel magyarorszagon elnek a legjobban ongyilkoshajlamu, depresszios fiatalok sajnalatosan biztos hogy tobb aldozat is leaz. En nem akarom az ordogot festeni a falra. De ez a 'jatek' 2013 ota megy, legtobben megcsak most tudtak hogy letezik ilyen, ahogyan en is. Azert hoztak fel hogy a szulok figyeljenek a gyerekukre.. mikozben eddig nagyon nem is tudtak hogy letezik ilyen elvetemult 'jatek'. Felelmetes.. talan erre kell mondani hogy az eletukkel jatszanak. Es utalom azokat akik olyan szovegekkel jonnek hogy megerdemeltek. Ilyent senki nem erdemel meg. Es az a lany sem veletlen kezdett el vele jatszani...... szoval ha barkinek is megfordul a fejeben hogy elkezdje, ne tegye!!!! Minden szepet es jot mindenkinek, vigyazzatok magatokra mert minden emberi elet egy kincs, egy csoda! Senkinek nem szabad eldobni az eletet. Es ha ugy erzed hogy most nagyon rossz, kesobb jobb lesz es ez biztosan igy van!
2017. ápr. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim válasza:
85%
#29 hozzászoló minek teszed ki angol formában a feladatokat? A sok hülye gyerek aki nézi a gyakorit majd megcsinálja ezzel csak buzdítod őket. Nem is értem elég lett volna leírni, hogy ne lépjen bele a játékba senki. Azt se értem minek kell minden embernek leírnia 500 féleképpen ugyanazt a sztorit, addig irogatja mindenki míg a hülye gyerek bele megy, mert érdekli.
2017. ápr. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy amíg itt tombol a médiában ez a szar, addig ez divattá növi ki magát a tizenévesek körében. Biztos vagyok benne, hogy vannak itt Magyarországon annyira hülye gyerekek, akik menőzésből elkezdik, azt ott halnak bele. Nem mondom, hogy ne tegyék, hisz az ő dolguk, konkrétan, a kevésbé intelligens egyedek elkezdenek majd feleződni ezáltal. A problémás gyerekek pedig pszichológusnál vannak, mert már alapvető életösztönből nem ölnék meg magukat.


Az, hogy kiírta valaki a feladatokat, jó irány arra, hogy ha ezt egy szülő olvassa, akkor jobban meg tudja figyelni a gyereke viselkedését és tud neki segítséget nyújtani. :)

2017. ápr. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim válasza:
100%
Leszögezném,hogy a debreceni lány nem a kék bálna miatt halt meg.
2017. ápr. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
37%
azért nem kapcsolták le mert ez valszeg egy maffia játék
2017. ápr. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
65%
Pont egy ilyen hülye összeesküvés-elmélet hiányzott még a történethez. A rendőrség sem talált normális nyomokat és bizonyítékot arra hogy állítólag 130-an haltak meg, de majd a random anonim ember Bivalybasznádról megmondja hogy a maffia van benne. Mert most épp ezt tolják Facebookon és gondolkodás nélkül beveszi, esetleg még fejben hozzátesz két gondolatot, majd terjeszteni tovább.
2017. ápr. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
48%
Nem akarok gonosz lenni de aki tényleg komoly szándékkal elkezdi ezt a baromságot, megöli magát mert az interneten azt mondják vagy a fenyegetések után csinálja tovább ahelyett hogy segítséget kérne az vagy e nélkül is megölné magát vagy kegyetlenül hülye.
2017. ápr. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim válasza:

Buta aki ezt kitalálta meg az is aki játszik vele!

Emberek, inkább sportoljatok, hidjétek el sokkal izgalmasabb! De még ha sorozatokat kezdtek el nézni az is nagyszerű, én még nekem nincs pénzem arra hogy ilyen hülye játékokra pazaroljam az áramot! :D

2017. ápr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!