Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Önbizalomhiányom van! Mit...

Önbizalomhiányom van! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Szoval hát eléggé önbizalomhiányom, pedig kézilabdázok és oda kéne de nincs... És vagdosom magam, éheztetem és folytogatom... Tehát elég nagy az önkritikám, nem tetszem magamnak... Mit csináljak, hogy több önbizalmam legyen?? Előre is köszönöm aki segítene... :)

13/L



2017. márc. 25. 22:20
 1/2 anonim válasza:

Az emberi kapcsolatoktól való félelem azért van meg az emberekben, mert túlbecsüljük azt, hogy mennyire foglalkoznak azzal, ami velünk történik, mivel számunkra ez a dolog rendkívül fontos. Gondolj bele, hogy te mennyire törődsz más személyekkel hasonló körülmények között, amikor ők vannak a másik oldalon. Nem azt mondom, hogy nem törődsz vele, de vegyük például azt, hogyha elbotlik egy ember, valószínűleg arra gondolsz, hogy "Szegény, biztos rosszul lépett..." és véget is ér az összes vele kapcsolatos gondolatmenet, míg ha te elbotlassz az jár a fejedben, hogy "Na most jól beégettem magam. Mindenki biztosam rajtam röhög, hogy milyen béna vagyok. Miért vagyok egyfolytában ilyen béna? Miért mindig velem történik ilyesmi?" és eszed rajta magad feleslegesen.

Másik nézőpont: két fajta ember van. Aki úgy gondolkodik, amit írtam, hogy "szegény...", meg aki valóban azon nevetne, hogy megbotlottál, mert persze vannak ilyenek. Rohadjon meg az, aki mások szerencsétlenségén nevet és a véleményével egy másodpercig se foglalkozzál. Csak azzal törődj, aki megérdemli.

Ezekkel az önkínzásokkal pedig csak fel akarod hívni magadra a figyelmet, de ez így nem megoldás. Itt is túl sokra becsülöd mások gondolatait veled kapcsolatban. Soha senki nem fog törődni úgy veled, mint ahogy te teszed, ezért szeresd önmagad és ahelyett, hogy lerombolnád, inkább építs magadon. Ez egy gyorstalpaló volt, de ha valódi önbizalmat szeretnél szerezni, a kulcs nyitja az, hogy okosabb legyél a többieknél, ami miatt nem fogsz félni konfrontálódni semmilyen helyzetben. Hogy ezt elérd, kezdj el olvasni naponta (persze néha kimaradhat) és garantálom, hogy ez 1 év múlva jelentős eredményt fog hozni.

2017. márc. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Kérdezd meg magadtól hogy MIÉRT? Ill. megéri neked? Gondold át őszintén, aztán irány ami épít!!!;)


Biztos nehéz lehet, próbálj esetleg igaz barátra lelni, bár ilyen korban, ritka... :(

2017. márc. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!