Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Abortusz hogyan müködik?...

Abortusz hogyan müködik? Családsegitőhöz kell menni?

Figyelt kérdés

kérlek ne itélkezzetek 16éves vagyok nemtudnam eltartani iskolába járok albérletben lakunk...

segitseget pedig nem tudnék kapni apukáméktol.



2017. márc. 26. 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Szülő is kell. De igen. Elmész dokihoz aki megállapítja a terhességet majd elmész a családsegítőhöz, utánna 3 nap múlva oda visszamész, kifizeted a csekket, a doki ad időpontot, majd bemész, kapsz tágítót, ami elvileg nem kellemes,' majd másnap mütét és ha minden oks akkor papíron aznap haza is mehetsz
2017. márc. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
44%

A szülőket muszáj belevonnod, mert még nem vagy 18, és kell az engedélyük. De tudnod kell, hogy sok olyan válságterhesekkel foglalkozó szervezet van, ahol tudnak segíteni, akár lakhatással is.

Nem az abortusz az egyetlen megoldás.

2017. márc. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%

Nem ítélünk el, csak féltünk.

Nem könnyű a helyzeted, akárhogyan is döntesz.

2017. márc. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
68%

Szia, kedves Kérdező! Én elég sokat tudok a témáról, tapasztalatból. El kell menni párszor dokihoz, aztán (asszem kétszer?) védőnőhöz (családvédelmi szolgálat) előtte. Teljesen emberfüggő, hogy az orvosok és a védőnők hogyan állnak a témához, vannak, akik elég könnyedén veszik a dolgot, van, aki kicsit komolyabban próbál lebeszélni róla. Alapból pénzbe kerül, ha jól tudom, kb 20000-30000 között van, de vannak körülmények, amik miatt olcsóbb vagy esetleg ingyenes lehet. Magyarországon a 12. hétig lehet abortuszt csináltatni. Tablettás abortusz M.o.-on nincs. Itt az az eljárás, hogy előző este vagy mindenesetre órákkal előtte kitágítanak, aztán a beavatkozáshoz elaltatnak (esetleg kivételes esetekben helyi érzéstelenítés), benyúlnak és egy éles szerszámmal feldarabolják az akkor még élő magzatot (aki videófelvételek és pszichológiai tanulmányok alapján ezt a maga szintjén felfogja és pánikol, mivel menekül, próbál elhúzódni a szerszám elől, és mikor elérik őt, érzi a rettenetes fájdalmat, ahogy feldarabolják). Egy vákuumos, kb nagyon erős porszívó elven működő eszközzel kiszívják az anyaméhből, megnézik, minden testrészecskéje megvan-e, hogy nem kell-e tovább takarítani az anyukáját, aztán azt hiszem, veszélyes-hulladék gyűjtőbe helyezik el. Az altatásból az ember módosult tudatállapotban, fokozatosan szokott magához térni. Én annak idején a veszélyeztetett terhes vagy talán spontán elvetélt, kedves szobatársnőm beszámolója alapján folyamatosan angyalnak néztem és hívtam őt, mert próbált nekem segíteni, ahogy elkábulva nyűglődtem. Aztán valamivel később -erre már én emlékszem magam- zokogva ébredtem, és egy másik szobatársnőm nevét mondogattam egyfolytában, aki szintén abortusz miatt feküdt mellettem. A műtét utáni testi regeneráció elég gyors szokott lenni fiatalok esetében. Nem tudok százalékot, de van, akiknél később teherbeesési problémát, illetve meddőséget okoz. Ha meg nem takarították ki jól az illetőt, durva vérzés és mindenféle para lehet. Nekem szerencsére semmi testi bajom nem lett, 24 éves voltam. Viszont mikor később anya lettem, és ez nagyon sok más emberrel is előfordult, elkezdtem rádöbbenni, hogy az, akit elvetettem, ugyanolyan cuki kis értem rajongó magzatka volt és baba lett volna, mint azok, akikat megszültem és mindennél jobban szeretek. Most majd nagyon durván le fognak engem itt hurrogni azok, akik sejtcsomónak hívják az embriót és a magzatot, és élősködőkhöz, csigához meg rákos daganathoz hasonlítják, de én azóta nagyon alaposan utánajártam, és tudom, hogy az ember a fogantatása pillanatától testileg és lelkileg is érez -ezt pszichológiai és orvosi kutatások is bizonyítják- és ez nem egy rutin egészségügyi beavatkozás, hanem -sajnos rutin- valami egészen más... Én senkit nem akarok megbélyegezni és legyilkosozni, csak minden AB előtt álló embert fel szeretnék világosítani, hogy miről szól a dolog valójában. És igen, tényleg van egy rakás ember, akit nem visel meg a dolog lelkileg sem akkor, sem később, csak én azt gondolom, hogy ez ... hát nem az érző szívű és lelkiismerettel rendelkező nőknél szokott így lenni, hanem azoknál, akik vagy jóval érzéketlenebbek az átlagnál, valami okból iszonyat jól tudják vagy kénytelenek elfojtani az érzelmeiket. Én 16 éve folyamatosan bánkódom az akkori döntésem miatt, ezért is próbálom elérni, hogy minél többen tudják meg azokat a "részleteket", amiket én akkor nem tudtam. Van olyan is, aki lelki okból lesz meddő, van, aki kb megőrül a bűntudattól, persze nem a nagy magyar átlag. És én azzal sem voltam tisztában, hogy hová lehetett volna fordulni segítségért. Ráadásul az azóta eltelt évek során létesült egy csomó újabb szervezet, alapítvány stb., ami segítséget nyújt mind a válságtarhességek esetén, mind pedig akkor, ha megszülöd, és mondjuk nincs apuka, vagy lakhatás, vagy pénz, vagy ruha. És abban az esetben is, ha nem akarod a babát, de az életét azért meghagyod, és örökbeadod. Pl. ruhákkal, babakocsival, ilyesmikkel én is nagyon szívesen segítek, ingyen!

Nyivál saját belátásod szerint fogsz dönteni, én a mostani eszemmel már senkinek nem tanácsolnám az abortuszt. Akárhogy is döntesz, privát üzenetben nagyon szívesen küldök további infót szervezetekről és egyéb segítségről :-) Van jó pár ezekből!

Zsoanna

2017. márc. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%
Olvasd el még egyszer 4-es válaszát, sokat segíthet.
2017. márc. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
61%

Szia!


Megértem, hogy ki vagy akadva és félsz.


Viszont egy kicsi ember van benned, akinek már dobog a szíve és téged szeret legjobban a világon.


Ki az apuka?


Van egy szuper hírem. Papíron és valóságosan is anyukád is kérheti a baba után a támgoatásokat (csed, gyed, gyed extra, családi pótlék, gyes, családi adókedvezmény).


Pl. ha most keres havi 100 ezer Ft-ot, akkor még pluszban kap ennyit a baba 2 éves koráig.


Ha megírod a pontos infókat, kiszámolom neked, hogy lenne a legjobb (az apuka is kérheti ezeket az ellátásokat, ha többet keres, mint anyukád).


Egy gyerek pedig havonta kb 15 ezer Ft-ba kerül max.

Én anno többet költöttem a pedigrés kutyámra, pedig tök jó körülmények között élünk. De egyszerűen egy babának nem kell több. A pelenka a legmárkásabb is kb 8 ezer Ft havonta, plusz popsikrém, receptre havi 300 Ft csak.


Szóval a költség csak párezer Ft, míg a bevétel havi 100 000 fT! Plusz még CSOK-ot is igányelhettek új vagy használt lakásra anyukáddal, több millió forintot, amit nem kell visszafizetni. És akkor nem kell albérletet fizetni, a tiétek lesz a lakás, amit vesztek.


Az a kisbaba odabent most tőled várja, hogy légy az anyukája, ahogy neked anyukád az anyukád.


Nem vagy már olyan kisgyerek: mire megszületik, már 17 éves leszel. Senki sem kényszeríthet abortuszra, mert már elmúltál 14.


A sulit ugyanúgy folytathatod vagy nappalin, ahogy most, vagy levelezőn. Míg az iskolában vagy, beadhatod bölcsödébe a picit.


A gyermekvállalás nem pénz, hanem szív kérdése.


Én a szavaidból úgy érzem, hogy te nagyon jó ember vagy, és nem vennéd el egy ártatlan ember életét csak azért, mert a "normák" szerint korán jött.


A kisbabád már él, mozog, hallja a hangod és SZERET.


Még megmentheted az életét.

2017. márc. 28. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Valaki elárulná miért lettem lepontozva? 1es válaszoló voltam....
2017. márc. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok vegul ugy dontottem megtartom a picit koszonom a segitsegeket nagyon jol esik elfogadom nagyon szepen koszonom..
2017. márc. 28. 22:01
 9/10 anonim válasza:
34%
4-es vagyok és nagyon örülök!! Nagyon bátor és jó ember vagy! Sok-sok szépet és jót kívánok!
2017. márc. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ti elmebeteg állatok, nehogy már rábeszéljetek egy 16 évest a balesetének a megtartására... Te jó ég! Gondolom felnevelni nem a sok okoskodó jómadár fogja, ugye? Annak a kis csimasznak még semmije se fejlődött ki, olyan, mint egy szúnyoglárva, nem tud a világon semmiről. Etika órán abortuszos videó helyett szülős videót kellene nézetni, na akkor menekülne mindenki visítva. Mindig a legrondább tenyészkancáknak a legnagyobb szája ilyenkor, akik teleszülik a világot az utódaikkal, akik amúgy pont olyan haszontalanok lesznek, mint ők, de legalább tovább terhelik a bolygót. Egy nem kívánt gyereket NEM szabadna megtartani, tényleg ilyen sz@r életet kínántok neki? Nincs még elég sanyarú sorsú, kínlódó, lelki nyomorék gyerek? Amúgy pont ez kell még a világra, még egy éhező száj, aki segélyeken fog élni. Hiszen még az országban is túl sok az ember. Jó kínlódást az életben! A gyerek majd szégyellheti a felelőtlen tinimamit...
nov. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!