Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki beszólt hogy minek...

Valaki beszólt hogy minek járok edzeni 14 évesen, jogosan?

Figyelt kérdés
Vézna vagyok, 179cm 60kg, nagyon vékonyak a karjaim és a lábaim is.Személyi edzőhöz járok, mivel nem akarok ilyen maradni, és hízni nem tudok mert egyszerűen kicsi a gyomrom és soha nem voltam hízós.A minap a konditeremben az edzőmre forgatta a szemét egy srác amikor az edzőm megkérdezte hogy miért nem rakta el a súlyokat a helyükre maga után, ezért az edzőm köcsög volt vele, nem vagyok benne biztos hogy szándékosan-e, de leszedte a fémrúdról a súlyokat, amivel a srác dolgozott, és más súlyt rakott rájuk, és azzal csináltam a gyakorlatokat, aztán a srác nagyon felidegesítette magát.Az öltözőben elkezdett nekem magyarázni hogy nem érti az edzőm meg stb, én meg megmondtam neki hogy semmi közöm ahhoz és hogy az edzőmmel beszélje meg.Aztán gúnyosan megjegyezte hogy korán kezdtem edzeni, és hogy a testnevelésóra is elég lenne ha csinálnám.Testnevelésórán sportolunk, nincs semmi megerőltető benne, viszont nem szeretném hogy középsuliban már az elején piszkáljanak mint eddig, és ezért szeretnék megváltozni.A teremben szerintem ha zavarok is valakit azt csak a korom zavarja, mindent teljes erőfeszítéssel csinálok,otthon azokat a feladatokat nem tudnám megcsinálni, nem is pihenek sokat, nem dumálni járok be.A srácnak igaza van?

2017. máj. 18. 21:46
 1/3 2*Sü ***** válasza:

> A srácnak igaza van?


Miben? Hogy egy teljesen jogos kritikát képtelen volt elfogadni, helyette támadó álláspontra helyezkedve bármilyen érvet felhoz arra, hogy mindenki hülye, csak ő a helikopter?


14 éves korban edzeni talán valóban kicsit korai. Nem azért, mert szólnak ellene érvek, hanem mert nem szokványos. Én 14 éves koromban néptáncos voltam, nagyon keményen nyomtam. Persze más ez, mint az edzés – kevésbé az izomerőt fejleszti, de annál inkább az állóképességet, mozgáskoordinációt, ha csak a „sport” oldalát nézzük –, de az sem kevésbé munkás.


> A teremben szerintem ha zavarok is valakit azt csak a korom zavarja


Ha így van, akkor ez nem a te, hanem az ő problémájuk.


> viszont nem szeretném hogy középsuliban már az elején piszkáljanak mint eddig, és ezért szeretnék megváltozni


Ez viszont nem biztos, hogy ennek a függvénye. Középiskola első osztályban volt egy vézna osztálytársunk. De nem is ez volt az, ami miatt néha ugrattuk, hanem valahogy olyan esetlen, szerencsétlen volt. (Nota bene összetartó osztály voltunk, nem volt ebben rossz szándék, amúgy nagyon jól kijöttünk egymással.) A srác elkezdett gyúrni, de valami nagyon keményen. De hiába nyomott ki fekve pár év elteltével 200 kg-ot, attól még ugyanolyan esetlen, szerencsétlen maradt.


Én meg hiába táncoltam heti 2*3 órát + fellépések, edzőtáborok, én sem tudtam hízni. (Én nem, nem azért, mert a gyomrom kicsi, ez kvázi hülyeség.) Igaz, hogy hosszútávfutásban mindenki elmaradt mögöttem, a legtöbb dologban – a fekvőtámasztól a kötélmászáson át a gyűrűgyakorlatokig – jóval átlag felett teljesítettem, a 175-176 cm melletti 54-55 kg-ommal meg is kaptam egyszer, hogy olyan vékony vagyok, hogy táska *nélkül* nem férek ki az ajtón. :-) De valahogy engem istenigazából senki nem piszkált emiatt, de ez nem a súlyomból, vagy erőmből fakadt, hanem a habitusomból.

2017. máj. 19. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, arra gondoltam hogy igaza van-e hogy nem kéne járnom konditerembe.Lehet hogy a személyiségem miatt piszkálnak, engem nem az zavar hogy dolgokat mondanak, hanem inkább hogy nem tudok védekezni,pl. hogyha nyakon csap valaki akkor nem tudok semmit se tenni, mert se jó beszólásom nincs, se erős nem vagyok.Ha erősebb lennék akkor nem csapkodna csak úgy, mintha ez olyan teljesen átlagos dolog lenne.Persze nem hiszem azt, hogyha erősebb lennék náluk, akkor soha nem csinálnák ezt, de mégis lenne valamim amivel tudok védekezin.Engem nem az érdekel hogy jobb legyek ilyen meg olyan dolgokban másoknál, hanem hogy ne tudjanak bántani fizikailag (nem rád gondolok most hogy jobb akarsz lenni másoknál, és ezért versengeszvelük).Persze az is zavar ha arról mondanak valamit ahogy kinézek, de akkor már lenne önbizalmam, és ezeket meg se érezném.
2017. máj. 20. 13:27
 3/3 A kérdező kommentje:

Jah és arról szólva amit írtál arról a vézna gyerekről, engem nem zavar ha ugratnak, vagy hülyéskednek velem, mert természetesen nem az egész osztály beszél rólam a hátam mögött meg stb., csak ha ütögetnek meg rugdosnak, akkor az elég zavaró.Valószínüleg az önbizalomhiány miatt viselkedek teljesen máshogy emberek között mint általában, és ezért csinálok talán furcsa dolgokat így magamnak okozva a bajt, ebben nem vagyok biztos, de lehet így van.

Mégegyszer köszi a kielégítő választ.

2017. máj. 20. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!