Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A románok is cigányok?

A románok is cigányok?

Figyelt kérdés
2008. okt. 17. 16:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/84 anonim válasza:
93%

Hallottál már trianonról ? Most nem ezzel a hungaristás szöveggel akarok jönni csak megjegyzem,hogy akkor az összes kinn élő magyarra mondod,amit...

Bár lassan itt is kérdéses hogy kiből van több...

2009. febr. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/84 anonim ***** válasza:
100%
Van egy olyan érzésem, hogy a kérdező valójában erdélyben lakó magyar, de mint azt láthatjuk, magát is románnak vallja. Persze ha elnyomás van akkor ő is magyar.
2009. febr. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/84 anonim ***** válasza:
74%

Már miért lennének azok? A románok latinos-franciás közös ősöktől származónak vallják magukat és a román nyelv valóban rokona is a franciának. A román lakosságban is vannak cigányok. Mint a magyar lakosságnak is van cigány része. Attól még a magyarok nem cigányok.

Ha a kérdés feltevője valóban román, akkor roppant tájékozatlan és kissé butácska, ha ilyen kérdést feltesz.

Azoknak, akik a románok lenézéséről írtak: hülyeség valakit azért lenézni, amiről nem tehet. Jelen esetben, hogy melyik országba született. Amúgy meg miért lenne gáz, ha valaki román? Nekem inkább jók a tapasztalataim velük. Sok erdélyi üzleti kapcsolatunk volt egy időben és a román román ezerszer korrektebb, mint pl az erdélyi magyar.

2009. febr. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/84 anonim ***** válasza:
39%
elnézést de nem tudjátok mert ők is cígányok azoktol is féljetek de nagyon%!!%!
2009. márc. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/84 anonim ***** válasza:
83%
a cigányok azért vannak nagy "barátságban" a románokkal mert olyan hülyék hogy azt hiszik a romák a románok
2009. márc. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/84 anonim ***** válasza:
80%
Romaniaban elek , pontosabban Erdelyben , itt ebbe a budos orszagba 3millio cigany el (a statisztikak szerint kevesebb de az mese) nagyon sok roman felcigany , a romanok szaporodnak a ciganyokkal, rengeteg roman meg ugy se tud viselkedni mint a ciganyok , rosszabbak naluk , en tudom ! en jartam minden baxott olah varosba , mindenhol az van , van rendes roman is persze , nem is egy , viszont olahokbol tobb van '
2009. ápr. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/84 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudom miért mondják azt,hogy román-cigány,magyar-cigány...

Szerintem ezek vannak:

-románok

-magyarok

-cigányok

-stb...

Én sváb vagyok,itt lakok a román határnál,és egyszer egy Magyarországon élő sváb elment napszámba Romániába.Beszélgettek,és megkérdezték tőle,hogy MAGYAR-SVÁB,vagy ROMÁN-SVÁB -e.A kérdezőnek a fia pedig azt mondta:

,,Apám,olyan nincs hogy magyar-sváb és román-sváb,csak olyan van,hogy:magyar,román és sváb."

Így van a románokkal és a cigányokkal is.

És nem,a románok nem cigányok,pontosan nem tudjuk,hogy honnan származnak,ők a latinoktól,rómaiaktól,dákoktól származtatják magukat...

2009. máj. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/84 anonim válasza:
100%

Erdélyi magyar vagyok.

Romániában élnek szászok,székelyek,magyarok,románok és cigányok.Újabban kínaiak és négerek is.Még Németországnak is.Minden nemzetnek vannak cigányai.


Egy romániai magyar sohasem sem keveredik és köt házasságot,vagy vállal gyereket cigánnyal.

Sajnos ez itt Magyarországon elterjedt.

Mert ha szülök 3 cigánygyereket,máris olyan segélyt kapok h abból megélek.

Németországban a magyarokat nézik úgy le ,mint Magyarországon a románokat.

Romániában fehér ember nem turkál a kukában sem a magyar sem a román.CSAK a cigány.

2009. jún. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/84 anonim ***** válasza:
82%
Dehogy is. Ez most milyen kérdés? Cigányok mindenhol vannak, elterjedtek, vannak román cigányok, magyar cigányok. A román az egy nemzetiség, mint a magyar.
2009. jún. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/84 anonim ***** válasza:
79%

Kedves román kérdező.

-Először is: Ha romániai magyar vagy, akkor a helyedben szégyelném hogy románnak hivom magam.

-Másodszor: a kérdésre válaszolva nem, a románok latin származásuak, míg a cigányok indiábol jöttek.

-Harmadszor: A románok és a cigány átlagban jobban utáljak egymás mint a románok és a magyarok. Értem Kolozsvárott pár évet, ha ott nem is annyira, de vidéken durva a helyzet. Azthiszem 93'-ban gyujtottak fel egész cigányputrikat (a hadsereg és a rendörség segitségével!) azért, mert megöltek egy románt.

2009. júl. 11. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!