Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fotósként mindent be kell...

Fotósként mindent be kell vállalni?

Figyelt kérdés

Pár éve kezdtem a szakmát, szeretem csinálni, oda vagyok érte, de egyre több a szülői megkeresés, hogy készítsek a csemetéjükről( 9-14) fotókat.

Legtöbbször fürdőruhás, fehérneműs, vagy alap, modell képeket.

Persze, az ilyen képekért többet is elkérhetek.


Ez normálisnak számít?

Találkoztatok már ti is ilyennel?

Esetleg más fotósok?


Ha lehet, komolyabb válaszokat szeretnék kapni :)



2017. aug. 28. 10:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

egyrészt nem kell mindent/bármit elvállalnod. ami neked nem tetszik, nem értesz egyet vele, nem tudsz azonosulni vele, túl nehéznek, vagy képsségeiden túl utatónak érzed, azt nem kell megcsinálnod. persze akkor keresnek mást helyetted, de neked nem muszáj belemenned olyasmibe, amit nem akarsz vállalni és ha nem akarod csinálni, akkor úgyse bánod igazán, hogy más csinálja, nem te.

ha balanszírozni akarsz, mert a munka és a pénz azért kell, akkor meg tedd magasabbra az árat olyasmiért, amit nem szívesen csinálsz. hogy legalább megérje csinálni, ha már nem szívesen csinálod. én pl. nagyon sok pénzért akár WC-t is pucolok, csak sokkal többet kérek érte, mint amennyit megéri valakinek kifizetni érte. ha nem fizetik meg, annak örülök, hogy nem budit kell súrolnom. ha kifizetik, akkor meg annak örülök, hogy legalább jobban kerestem vele, mint mással. amit még a wc pucolásnál is kevésbé szeretnék csinálni, arra meg csak nemet mondok - esetleg ajánlok magam helyett mást, akiről tudom, hogy ő szívesen csinálja, vagy esetleg ő sem szívesen, de a pénz az jobban kell neki, mint amennyi válogatást megengedhet magának...


ami az ilyen modell fotózást illeti, szerintem nem csak a fiatal gyerekeknél van gond vele. a 16-20 éves korosztálynál ugyanolyan egészségtelen tudati folyamatok vannak a modellfotózás körül. persze kisebb gyerekeknél mégnagyobb a veszély és a szülők káros hatása is. viszont ha a gyerekek ezt látják, a szüleik meg ezt akarják kezdeni velük, akkor úgyis ezt fogják nekik nyomatni otthon, úgyis elhordják őket szépségversenyekre és úgyis ezt nevelik beléjük. te csak azok közül a lehetőségek közül választhatsz, hogy kimaradsz ebből, vagy ha már fizetnek érte, akkor elfogadod a pénzt és megpróbálod jóra használni, illetve ha már bevállaltad, akkor megpróbálsz minél több lozitív hatással is lenni a gyerekekre, hátha képes vagy tompítani a káros hatásokat, vagy teszel az egészre és csak a pénz érdekel...

2017. aug. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászolasodat! :)
2017. aug. 29. 12:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!