Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha egyedülállóként nem tudom...

Ha egyedülállóként nem tudom tovább vállalni gyermekem nevelését, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lehet rá befolyásom, hol helyezik el?

Ha ott problémája akad, segíthetek neki?

Például áthelyeztethetem máshová?

Elkerülhető valahogy, hogy kisebbségiek közé kerüljön?

Mi lesz vele? Mi vár rá?

-------------------------

Rokkantnyugdíjból élünk, szerényen ugyan, de okosan.


Sajnos nem hajlandó annyit tanulni és olvasni, amennyit kellene. Én csak a tanulásban tudok neki segíteni. Félévkor jónéhány elégtelen lesz a bizonyítványában. Szerintem ezen a világon a tudomány és a sport az örömforrás. Ha őt ez nem érdekli, nincsen közös témánk. Sajnos nekem nem kell buta gyerek.


Nagyon más, mint én voltam.


Nem olvas, nem tanul, vagy bambul a könyv fölött egy napig, míg végül nem tud semmit.

Ez a viselkedés erkölcsileg sem felel meg.


A sportban jó, egyelőre nem élsportoló semmiben, de gyűjti az érmeket.


Elegendő szociális kapcsolatot nem tudok neki biztosítani. Nem segít nekünk senki, ismerősünk kevés van.


Szerintem neki se jó így.


2015. jan. 19. 16:26
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
99%

"Sajnos nekem nem kell buta gyerek."

Mit ne mondjak, a szülők gyöngye vagy.

2015. jan. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
A te nevelésed, magadban keresd a hibát, h mit szúrtál el. Úgy látom nem az anyagiak a legfőbb indok, hanem egyszerűen nem felel meg a gyereked olyannak, amilyen.
2015. jan. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Mi van? Megválnál a gyerekedtől azért mert nem tanul? És ráfogod az anyagi helyzetre?
2015. jan. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok! Ha nem tanul a gyerek, vagy nem úgy van ahogy mi, szülők elképzeljük, eldobjuk mint egy tárgyat?? Mégis hol élsz te?? Ezt a problémádat ne nagyon hangoztasd senkinek... lehet egy pszichologusra lenne inkább szükséged nemde???
2015. jan. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Remélem ez csak kamu.
2015. jan. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Basszus! Hogy mondhatsz ilyet? Hogy neked nem kell ilyen gyerek?

Először is szégyelld magad!

Más mint te voltál... mégis belőled is mit lett? A te életed sem tűnik túl rózsásnak.

Legszívesebben elküldenélek oda, ahova szülőnek cseppet sem való, és a saját kudarcaikért a gyereküket hibáztatok szülőket is küldeném.

Amit írok, a gyerek érdekében írom.

Nézzük csak. Magas elvárásokat támasztasz vele szemben. Nem tanul jól, egyedül éltek, nincsenek barátai. Ha lelkileg, pszichésen nincs rendben, és otthon is egy legyél már jobb mindenben elvárás van, mert akkor nem szereted, akkor szerinted az használni fog?

Először is arról kellene biztosítanod a gyereked, hogy akármekkora szar bármiben is, a te gyereked, és mindennél jobban szereted őt. Nyilván kellenek az elvárások, de alap, hogy szereted őt, akármit is csinál, és akármilyen buta. Majd lesz kőműves, nem biztos, hogy szarabbul fog élni, mint mondjuk egy orvos. Miért kell élsportolónak lennie? Nem elég ha csak az egészségéért sportol, meg hogy társaságban legyen és barátokat szerezzen?

Tévedsz, nem csak a tanulásban tudsz illetve tudnál segíteni neki, hanem mindenben.

És azért egyet szögezzünk már le, hogy ezen a világon nem a sport és tudomány az örömforrás, hanem a család és az, hogy szeretnek minket. Félsz, hogy a kisebbség felé fordul? Vajon miért? És ez miért ilyen jelzősként használod? Talán ők önmagáért szeretik majd, és nem lesznek elvárásaik. Lehet neked kellene ezt neki megadnod.

2015. jan. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
92%
Azért eldobnád a saját véred,mert nem tanul jól? Milyen anya vagy te? Más nő évekig próbálkozik,hogy teherbe essen te meg ilyeneken gondolkozol?? Nagyon szeretheted őt. Egyébkén lehet jobb helye lenne egy másik szülőnél akinek nem az a fontos,hogy 8 diplomás gyereket neveljen,hanem elég neki az,hogy létezik és szeretheti őt.
2015. jan. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan nem vagy 100-as! Túl intelligensnek tartod magad a gyerekedhez, de azért rokkantnyugdíjból éltek! "Szerintem ezen a világon a tudomány és a sport az örömforrás." Akkor a gyermeknevelés nem tartozik ide jól értem?! Amit te tervezel a szerencsétlen gyerekkel az totálisan megfelel erkölcsileg?!
2015. jan. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

de ki szeresse, ragaszkodjon hozzá minden hibája ellenére ha nem az anyja? csak mert nem olyan amilyet Te vártál..vagy voltál...lepasszolnád? szerinted az Ő életére milyen hatással lenne?

Keresd fel az osztályfőnökét, a sulipszichológust, kérj külső segítséget

2015. jan. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Remélem, hogy csak kamu.
2015. jan. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!