Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Úgyérzem jól cselekedtem, de...

Úgyérzem jól cselekedtem, de mégis lelkiismeretfurdalásom van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ebben a nehéz világban CSAK a szüleimben bízhatok. Nincs barátom (mert olyanokkal vagyok körülvéve akik szórakozóhelyre járnak, isznak stb.- és én nem vagyok ilyen). Van még egy cilusom is akit borzasztóan szeretek. Már 4,5 éve van meg. Ezalatt az idő alatt SOHA nem karmolt meg meg harapott mint amennyit az utóbbi időben. Sokan azt mondják, hogy emo-s lettem, holott ez nem igaz, és hát hiába magyarázom nekik, hogy ez csak a macsek volt, mert azt mondják, hogy ugyanmár hisz te mondtad, hogy soha nem bánt. Igen ez így igaz, de az utóbbi időben a cicus csak kívülről ugyanaz, belülről gyökeresen megváltozott. Ma is megkarmolt pedig nem tettem vele semmi égbekiálltót ezért odamentem apámhoz, és kijelentettem, hogy én mától fogva nem veszem őt figyelembe. Nem tud érdekelni. Megmondtam adjon neki enni, inni mert én biztos nem fogom gondját viselni. És mindig szeretgetem, elnézem, hogy elfoglalja az ágyamat/székemet de eddig nem érdekelt, mert az életemet is odaadnám érte. Most mivel megharagudtam rá ott feküdt a székemen megfogtam és kitettem a szobámból. Úgyérzem ez az egyetlen egy megoldás amivel éreztetni akarom vele a haragomat, mert bántani SOHA nem bántottam és SOHA nem is fogom. De most nagyon lelkiismeretfurdalásom van, hogy szegény a házban új helyet kell találjon magának. Most is könnyezik a szemem, mert mindig az jut eszembe mikor látok egy-egy cicát elütve az uttesten és olyankor arra gondolok, hogy jó, hogy az enyém biztonságban van. Most az jár a fejembe, hogyha netalán ISTEN MENTS! meghalna akkor az lenne bennem, hogy szegény odaakart feküdni és én szívtelenül kitettem, nem simizhettem meg azt a kis buksi fejét. Lehet, hogy nagyon hülye vagyok, hogy ilyeneken rágódok, de én már csak ilyen vagyok. Köszi aki végigolvasta.


14/L


2011. ápr. 7. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én cicám egy kis vadóc volt, mindig játszott, persze az már nem érdekelte, hogy nekem fáj-e, csak karmolt, harapott.De én szerettem vele játszani, akárhogy is nézett ki a kezem.Egyik reggel még suli előtt is "játszottunk".Délután hazamentem, megláttam a cicát.Odamentem hozzá, meg akartam simogatni, mert azt hittem, alszik.(Úgy tudott aludni, hogy egy ágyú sem ébreszthette volna fel, azért nem furcsálltam, hogy meg sem mozdult).Persze aludt is, csak már többet nem kelt fel, mert valami barom állat elütötte.

Tudom, hogy ez teljesen más, de gondolj bele, hogy akármikor elveszítheted őt, és az állatok megérzik, ha haragudnak rájuk.Úgyhogy szerintem "békülj ki vele", majd idővel ő is megnyugszik.

Ha pedig érdekel, hogy miért ilyen, írd ki a kérdést az állatok kategóriába, én sajnos ebben nem tudok segíteni.

2011. ápr. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Én is mindig játszok vele. Sajnálom a kis cicusod. Szegényke :(


Igyekszem kibékülni vele. Most odasettenkedek hozzá és kap egy has-simizést :D

2011. ápr. 7. 15:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Az okozhatja a félreértést, hogy úgy kezeled a cicádat, mint egy embert. A leírtak szerint egy csomó emberi kapcsolatot ő helyetesít számodra, és azt is várod tőle, hogy emberként reagáljon. Pedig ő csak egy állat. Bizonyos dolgokat máshogy és másért tesz, mint mi. Jó néhány oka lehet, hogy miért változott meg, miért karmolt meg, egy macskákhoz értő ember, valamivel több infóval talán tudna erre mit mondani. Egyáltalán nem biztos, hogy bántani akart a cicus.


Valószínúleg azt sem érti, most miért bánsz így vele. Egy ember megérti, még egy kisgyerek is, hogy most "büntiben van" ezért vagy azért, de a macskád csak azt veszi észre, hogy láthatóan magadon kívül vagy. Egyáltalán nem valószínű, hogy lát ok-okozati összefüggést a karmolás és a mostani viselkedésed között.


Ha elfogadod a tanácsomat, próbálj kicsit többet megtudni a macskák lélektanáról, hogy jobban megértsd, mit miért csinál. Fordítva ezt nem várhatod! És hosszútávon jó lenne az is, ha valahogy, akárhogy sikerülne szert tenned néhány barátra. Egy macska nem pótolhat egy teljes baráti kört, és 14 évesen még túl fiatal vagy ahhoz, hogy magadba fordulj.


Föl a fejjel!

2011. ápr. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!