Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi emlékeztessen a célomra? L

Mi emlékeztessen a célomra? L

Figyelt kérdés

Elég hülye kérdés lesz, de...

Le akarok fogyni, erősödni, izmosodni, jobb állóképességet, mivel sportolok és egy évem van a versenyig.

Az a baj, hogy mindig feladom. Valahogy elszáll a motivációm, hisz ,,úgysem tudom megcsinálni, eddig sem sikerült"...

Arra gondoltam, ha már fejben nem megy annyira, kellene valami, ami emlékeztet is rá.

Esetleg valami ötletetek van?

(Tudom, hogy ha elvesztem a motivációm, akkor úgy nem fog sikerülni, de ahogy írtam, valami emlékeztetne is rá)



2017. dec. 7. 21:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Én sokszor elkezdtem ezt a fogyókúrás hülyeséget, de mindig feladtam 1 hónapon belül... Most lesz 4 hónapja, hogy elkezdtem. Nem könnyű fent tartani a motivációt, de nem lehetetlen. :D Nekem az a szabályom, hogyha nagyon nincs kedvem komolyabban mozogni, sportolni, akkor is mozognom kell minimum 10 percet. Ez a tíz perc lehet nyaktorna, gerinctorna, helyben futás/gyaloglás, ugrókötél, akármi... Csak valami legyen. Ez ugyanolyan alap dolognak kell lennie, mint elmosogatni, vagy kidobni a szemetet magam után, vagy beágyazni reggel, stb. Szép lassan rutinommá vált.


A másik ami sokat segít, hogy én "nem azért csinálom", hogy lefogyjak... Illetve dehogynem azért, csak az aaaannyi idő, és olyaaan lassú dolog, hogy kerestem kisebb célokat. Elértem, hogy reggel amikor felkelek, ne fájjon se a nyakam, se a hátam. Elértem, hogy érezzem azt a "kellemes fáradtságot" a gyakorlatok után. Elértem, hogy kényelmesen feltudjam húzni a lábamat a hasamig. Elértem, hogy hosszabb ideig tudjak egy lábon állni. Ilyenek :D


A másik, ami motivál a mai napig... Szoktam animéket nézni, az egyik animében pedig olyan szép tartása az egyik karakternek, hogy rögvest leirigyiltem a képernyőről. Az ő képét magamnál tartom, amikor csinálom a feladatokat. :D Én is szeretnék szép tartást, úgyhogy ezerrel megy érte a küzdelem. :)


A másik dolog még, ami engem ösztönöz, az a főzééés! Így is úgy is megakarok tanulni, ezt pedig tök jól összelehet kombinálni a fogyással. Új recepteket tanulok, próbálgatok. Izgalmas! :)


Van egy picike naptáram is, amin be vannak satírozva a "nagy mozgások" és a "kis mozgások" is. (Az 1-1,5 és a 10 percesek :D Mindkettőnek más a színe :)


Amit én még szoktam csinálni, hogy olvasok, vagy videókat nézek. Fogyókúrásat, sportolósat, stb.

2017. dec. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ilyen hasznos és kedves választ, esküszöm nem kaptam még gyakorin...xDD

Én is mindig abbahagytam max. egy hónap után...konkrétan 3-4 éve mindig ígérgetem, aztán semmi...


Engem is van anime, ami ösztönöz, megkérdezhetem, hogy nálad ki ez a szereplő?

(Megyek is kinyomtatom a képét:3)


Köszönöm szépen a válaszodat!!:DD

2017. dec. 8. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!