Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Otthonra valami jó beszólás...

Otthonra valami jó beszólás ha beárulkodosnak nevezz engem valaki, vagy amit nem szabad csinálni? Pl. Ha az egyik családtagod mondja ne zongorázz, mert hangos. (Pedig szépen játszok)

Figyelt kérdés

2017. dec. 27. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Kusljááál meee fűbeverlek :DD
2017. dec. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2*Sü ***** válasza:

Miért kellene ezekért beszólni?


Ha valaki más olyan dolgot csinál, ami a szülők, tanárok, felnőttek által lefektetett szabályok alapján nem szabad, és ennek számodra hátrányos következménye van, vagy valakire nézve veszélye, akkor rendben van, ha a szülőkkel ezt megosztod. Ha ezután valaki árulkodósnak nevez, akkor annak nevez, legyen ez az ő problémája. Erre a normális reakció az, hogy „Árulkodós vagyok? Így is lehet nevezni, de ez nem az én gondom, hanem a tied.”. Persze nem mindegy, hogy milyen hangnemben teszed mindezt. Meg az sem jó, ha minden apróságért öt percenként nyaggatod a felnőtteket, a kisebb konfliktusokat meg kell próbálni magadnak megoldani, akár úgy, hogy ráhagyod a másikra a dolgot. A tesód elvette az egyik játékodat? Ez nem a világvége, bizonyára mással is el tudod foglalni magad, nem kell mindjárt anyukához, apukához rohanni emiatt.


Ha valaki megkér, hogy ne zongorázz, akkor meg legyél rá tekintettel és ne zongorázz. Akármilyen jól zongorázol, annak megvan az ideje. Akármilyen jól zongorázol, lehet, hogy a szomszéd mégsem ezt akarja hallgatni. Vagy valamelyik családtag fáradt, és csendre vágyik. Ilyenkor a helyes „beszólás” az, hogy „Bocsánat, akkor majd máskor.”. Nem azért mondták, hogy ne zongorázz, mert neked akarnak rosszat, hanem mert oka van. Fogadd el ezt, és próbáld megérteni az okát.


A beszólástól nem lesz jobban igazad. Nem leszel tőle jobb, szebb, okosabb. Beszólással még egyetlen problémát sem oldottak meg, inkább csak fokozni lehet a problémát, ami rendszerint neked sem jó.

2017. dec. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én nem kértem kioktatást, hanem csak egy rendes beszólást, hogy ha valaki blah..
2017. dec. 27. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!