Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti maradnátok ezen a munkahelyen?

Ti maradnátok ezen a munkahelyen?

Figyelt kérdés
Érettségivel és szakmával csak egy gyárba vettek fel. Ami egyébként nagyon lájtos meló, ülő munka és nem kell megszakadni,sietni sem kell. És hál istennek csak 2műszakos, reggel és délután. Viszont így két műszakra épphogy megkapom a 100at. Nem telhetetlenkedem de azért legalább a minimálbért jó lenne megkapni. Sok olyan ismerősöm van akinek még érettségije sincs mégis nagyon jól keresnek,vígan élik a világukat, én meg egyedül nem is tudnék megélni ennyi pénzből. Váltani viszont félek. Más gyárba nem mennék , mert 3műszakosak és ott már kemény munka van. Folyamatosan keresgélek de sajnos csak gyári munkákat hirdetnek. A szakmámban jelenleg nem szeretnék még dolgozni majd idősebb koromban. Szerintetek érjem be ezzel a munkahellyel és örüljek h ezt is találtam vagy ne adjam fel és keresgéljek, próbálkozzak? Már kezdek belefáradni ebbe h hiába keresgélek,,és ha találok is hiába jelentkezek, nem hivnak,,ha meg esetleg be is hivnak mindig olyanokat választanak akiknek már van ebben tapasztalatuk :/ sokszor depresszióba esem és kezdek bele törődni h ez a sors jutott nekem,fél évembe került.mire ezt a munkát is találtam és végre felbettek,de a munkahelyen.meg csodálkoznak.mit keresek itt érettségivel. Most már fél éve vagyok itt azóta se találtam semmi mást. Elvagyok keseredve.
2018. febr. 15. 10:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

a min.bérnél hogy lehet kevesebb??

3 műszakot, ha nem muszáj, ne vállalj, nagyon kikészíti a szervezetet.

Azt nem tartom életképes gondolatnak, hogy majd "szakmádban idősebb korodban" akarsz dolgozni- gyakorlatot is kell szerezni, nem fognak kapkodni akkor ott sem, ha 0 a gyak. Ma a szakma? Valószínű az lenne a legjobb, ha ott próbálnál - elmélyedne a tudásod, a pénz is több lenne.

2018. febr. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
100at szoktam kapni 2műszakra, itt ennyit fizetnek mindenkinek. Ez van. A szakmám óvodai dajka , de most nem érzem alkalmasnak rá magam. Meg amúgyis nehéz bekerülni, ott is az ismerősöket veszik fel inkébb, de most ezzel nem is szeretnék foglalkozni.
2018. febr. 15. 11:13
 3/13 A kérdező kommentje:
A jól fizető munkák mind férfi munkák, máshol se sokkal többet fizetnek a női munkákra sajnos :/ volt egy két munka amire szívesen jelentkeztem volna de még ennyit se kaptam volna mint most :/
2018. febr. 15. 11:16
 4/13 A kérdező kommentje:
Pedig elvileg megkéne kapni a minimálbért mindenkinek nem? Ezért vagyok ideges nagyon,hocyr akkor sok helyen hogy lehet h mégse adják meg? :/
2018. febr. 15. 11:17
 5/13 anonim ***** válasza:

minimálbér netto öszege 2018!-ban: 91770.-

[link]


"Sok olyan ismerősöm van akinek még érettségije sincs mégis nagyon jól keresnek,vígan élik a világukat,"

- ez nem fog rajtad segíteni, hogy azt figyeled, ki-mennyit keres.

Csak az, ha megpróbálsz magad előrébb jutni, és inkább a szakmád területén - bébicsősz?

2018. febr. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mondtam h jelenleg nem szeretnék ezzel foglalkozni. Lehet h sosem. Csak azért tettem le h legyen valami szakmám akkor még jó ötletlen tűnt demárnem szeretem a gyerekeket
2018. febr. 15. 15:38
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát, ha "keményebb melót" nem szeretnél és a szakmádban sem akarsz, tudsz elhelyezkedni, akkor nagy mozgástered nincs. Munka mellett "keresgélj", hátha azért elcsípsz valami jobbat.
2018. febr. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem érettségim sincs még is aránylag jó melókat fogok ki.Jelenlegi melóhelyemen 200ezer Ft környékén keresek,igaz 24 órás szolgálatban.10 napot dolgozom egész hónapban.Előtte sofőr voltam 160ezer nettó fizetésért.Szerintem ne maradj sokáig egy helyben ennyi fizetésért.Próbálkozz,nézelődj,érdeklődj ismerősöknél.Hidd el sikerülni fog jobb melót találni.
2018. febr. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 EgriPeet válasza:
Ezt most én nagyon nem értem. Kevesled a fizetésed egy olyan munka mellett, ahol nem is kell megerőltetned magad, de ha már dolgozni kell a magasabb bérért az már rossz?? Bakker ez ilyen világ! A munkát fizetik meg és a tudást. Te meg egy olyan helyen dolgozol ahol egyikre sincs szükség, de te láthatóan "örülsz" is ennek. Mégis mit vársz? Az érettségivel meg kitörölheted a valagadat. A szakmádban meg a későbbiekben azért nem fogsz tudni elhelyezkedni, mert 0 a tapasztalatod. Kapjál már a fejedhez!
2018. febr. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nekem mindig azt mondták a szüleim meg a tanárok milyen fontos az érettségi.mert akkor jó munkám lesz. Hát azóta rájöttem h nem volt igazuk mert szart se ér
2018. febr. 15. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!