Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kezdek megbolondulni?

Kezdek megbolondulni?

Figyelt kérdés
Nem is tudom, hogy hogy fejtsem ezt ki... Mostanában annyi rossz dolog történik velem, és ezek hatására kezdek egyre jobban széthullni... A barátaim szinte már utálnak, és mikor megpróbáltam egyik közelebb álló barátnőnmel erről beszélni azt mondta, hogy nem tudja, hogy miről beszélek, meg, hogy nem utál senki, csak beképzelem. Pedig annyira nyílvánvaló...látom a gyűlöletet a szemükben, akárhányszor csak ránnéznek... De ez nem mindig van így! Valamelyik nap is először minden boldog volt, beszélgettem a barátaimmal (van vagy 6 max.), és tíz perc elteltével éreztem, hogy most nagyon azt akarják, hogy ne legyek ott... Ezt egyszerűen le sem tudom írni, hogy milyen... Sokszor lenéznek. Főleg egy bizonyos személy. Szerintem ezt ő észre sem veszi. Sokszor azt érzem, hogy az az egy személy ellenem akarja fordítani az összes barátomat. Sőt, sokszor úgy érzem, ez sikerül is neki... Pár nappal ezelőtt kitálaltam erről a hozzám legjözelebb álló barátnőmnek, erre (mint ahogy már fentebb leírtam) azt mondta, nem tudja miről beszélek, senki sem utál, senki sem akar senkit ellenem fordítani... Pedig nagyon úgy érzem... Most úgy érzem összevesztünk... Olyan szomorú és zaklatott voltam, azt hittem elveszítem az egyetlen IGAZ barátomat, ezért össze-vissza vágtam a tenyeremet... Még most is fáj. Aztán kb. két nap múlva jobban lettem (már ha mondhatjuk így) de aztán megint eszembe jutott ez az egész, meg, hogy következő héten újra látni fogom őket, neg, hogy vajon miket ,,pletykáltak" rólam a hétvégén, ezért elkezdtem idegességemben rágni a körmömet, de ez addig fajult, hogy elkezdtem lerágni a bőrt az ujjaimról meg a kézfejemről és most tiszta seb... Úgy érzem kezdek begolyózni... És nem csak ezért! Egyik pillanatban még tisztára boldog vagyok, de elég egy rossz szó, vagy mozdulat, és tiszta depi leszek, akár több napig is. Kezdek félni saját magamtól... Mit fogok tenni legközelebb magammal?!-kérdezem folyton magamtól, és a válasz mindig az, hogy nem tudom... Mert tényleg nem tudom! Mikor megvágtam a tenyerem, mintha nem is én ,,irányítottam" volna magamat (bár lehet, ez így hülyén hangzik). Miért van ez? Mi bajom van? Van egyáltalán valami bajom? Ez...ez nem normális...

2018. ápr. 29. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Tényleg nem normális. Forduj szakemberhez. Amúgy ha kezdesz begolyózni, tényleg el fognak tőled fordulni az emberek, szóval ez egy önbeteljesítő kör.
2018. ápr. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Huh. Pszichológus erre azt mondaná, hogy bipoláris depresszióval kűzdessz. Esetleg üldözési mániád van. Aggresszívnak nem tűnsz, szóval a borderline-t kihúznám.
2018. ápr. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mennyire számít az agresszívnak (ettől a szótól kiráz a hideg) ha valaki rosszul szól hozzám (általában otthon) és elkezdek vele ordibálni? Pl. valamelyik nap csináltam a főzőben magamnak a kajának egy szenvicset, mikor anyám odaszólt nekem, hogy adjak már neki egy kést, mire elkezdtem vele kiabálni, hogy nem értem miért mindig azt kell megkérni, aki el van foglalva, stb. aztán ledobtam elé az asztalra a kést. Persze így utólag rájövök mindig, hogy semmi értelme felkapnom a vizet, mikor én voltam a legközelebb...
2018. ápr. 30. 15:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Meg kell tanulnod kezelni az indulataidat.

Amúgy ezesetben lehet, hogy az, amit kizártam, de szakemberhez kéne fordulnod. Nem vagy egyedül ezzel, a borderline az egyik leggyakrabb mentális betegség.

2018. ápr. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem merek ,,szakemberhez" menni... Ha ezt megemlíteném a szüleimnek tuti lezárnák egy ,,jól vagy, nincs semmi bajod"-dal. Az én szüleim nem azok a ,,nyugodtan beszéld ki nekünk a gondjaidat" fajta szülők... Ezért is fontosak nekem a barátaim. De kezdem elveszteni őket... Annyira félek... Ráadásul semmi időm nincs, arra, hogy ,,szakemberhez" menjek. Csakis a kedd a szabadnapom. Annyira utálom ezt! Ahogy azt is, hogy gyakorlatilag senkinek nem tudok erről beszélni, és ebbe beleőrülök! Nem tudom, mit csinál egy ilyen ,,szakember" de már a gondolatától is kiráz a hideg...
2018. ápr. 30. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!