Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Itt, gyakorin hogyan lehet...

Itt, gyakorin hogyan lehet teljesen anonim maradni?

Figyelt kérdés

Hiába állítottam be, hogy ne látszódjon a nevem, aki üzenetet ír nekem, az egyből látja. Ennek így mi értelme van? :D

Van olyan lehetőség, ami felett véletlenül átsiklottam esetleg...?


2018. jún. 28. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak a felhasználó nevedet látja és csak akkor ha te írsz neki. Nem azt kell beírni felhasználónévnek hogy Kovács Géza :D
2018. jún. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Felhasználónévnek olyasmit adsz meg, ami nem utal semmiképpen sem rád.


Az én felhasználói nevem pl az unokahúgom macskájának a neve, ami mellesleg egy gyakori szó - és semmi köze sincs hozzám.


Ennek alapján senki nem tudja kideríteni, ki is vagyok a valóságban, mert semmilyen személyes adat nem szerepel benne.

2018. jún. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
úgy lehet, hogy nem írsz privát üzeneteket - itt van ez a szép, nagy felület, mindent meg lehet beszélni, teljesen anonim.
2018. jún. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Privátban is lehet úgy csevegni, hogy teljesen anonim maradsz. Nekem olyan a felhasználó nevem, hogy nem derül ki belőle, milyen nemű vagyok, sokszor beszéltem úgy valakivel egy témáról, hogy nem is tudtuk férfi vagy nő, fiatal vagy idős a másik.
2018. jún. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha neked irnak, nem latszik a neved.
2018. jún. 29. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 2*Sü ***** válasza:
100%

Nekem nem csak a privát üzeneteknél, hanem a válaszoknál is látszik a nicknevem. Pusztán ennyiből te meg tudod mondani, hogy:

- Mi a polgári nevem?

- Milyen nemű vagyok?

- Mennyi idős vagyok?

- Hol lakom?

- Mi a foglalkozásom?

- Vagy úgy bármit tudsz mondani rólam?


Nem? Akkor anonim maradtam.


De kb. 7-8 éve válaszolok itt kérdésekre napi rendszerességgel. Vagy tízezer választ írtam az évek során. Sok kérdésnél el-elejtettem néhány személyes adatot is magamról. Ha valaki nem elég rafinált, nem fogja tudni ezeket összegyűjteni. Aki meg kellően rafinált, az képes akár megtalálni a pontos nevemet, életkoromat, akár a lakcímemet is. Ennek ellenére senki nem csengetett be még hozzám, hogy „Te vagy 2*Sü a gyakoriról?”.


Sőt egyszer anno pont az anonimitásról, meg az adatok védelméről volt valami vita egy eléggé szélsőséges oldalon. Ott demonstratív jelleggel leírtam a teljes nevem, pontos címem, telefonszámom. Mi lett az eredmény? Volt két hívásom ismeretlen számról, de mivel nem szólt bele senki, ezért nem kinyomtam a hívást, csak félretettem a telefont. A harmadiknál már az illető valószínű belátta, hogy ezzel maximum a telefonszámláját növeli, így harmadik hívás nem történt. Azóta sem…


Meg igyekszek illendő és udvarias maradni. Nem azért, mert nem vagyok anonim, hanem annak ellenére, hogy az vagyok. Ebből az önazonosságból fakadóan így aztán a majd tízezer válaszom mindegyike olyan, amit névvel, arccal, személyesen, szemtől-szemben is felvállalok. Maximum néhány pszichiátriai esettel terhelt felhasználó miatt nem osztom meg ezt boldog-boldogtalannal.


~ ~ ~


> aki üzenetet ír nekem, az egyből látja


Ha jól rémlik, akkor az első üzenetnél nem látja. Egy kérdés, válasz alatt ha valaki a „Privát üzenet” linkre kattint, akkor még nem látja a nicknevet. Azt csak akkor látja, ha az illető válaszol is az üzenetre.


> Van olyan lehetőség, ami felett véletlenül átsiklottam esetleg...?


Hogy erre is válaszoljak, nyilván a privát üzenetben szereplő nevedet te választhatod meg. „Pistike55”, vagy „83q4kfu” nicknevet is megadhattál. Ezzel maximum két privát üzenetedet, két kérdésedet lehet összekötni, de a valódi személyeddel ezeket már nem, tehát anonim maradtál.


(Az más kérdés, hogy jogszabálysértés esetén a full anonimitás sem véd meg, az oldal naplózza az IP címeket, az IP alapján fel lehet keresni az internetszolgáltatót, aki meg a megfelelő hatóságnak a megfelelő kérdésre át fogja adni azt, hogy az adott időpontban az adott IP cím melyik ügyfél számára volt kiadva. Az ügyféladatok meg ugye nem anonimak. Egy kollégium, egy munkahely sem véd meg, mert a belső naplókból el lehet jutni az adott gépig is. Sőt egy free WiFi sem feltétlenül véd meg, mert abból meg a MAC címedig lehet eljutni. A MAC cím átírása sem feltétlenül véd meg, más, akár szándékolatlan, a személyedhez fűződő adatforgalom miatt.)

2018. jún. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ertem, koszonom a valaszokat!


Igazabol csak azert aggodtam, mert itt is hasonlo a felhasznalonevem, mint mas oldalakon (es ha jol latom, sajnos nem lehet megvaltoztatni), es ez alapjan beazonosithato lehetnek, ha epp nincs szerencsem. De a privat uzenet rendszererol nem tudtam, szoval koszonom a felvilagositast. :)

2018. jún. 30. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!