Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi történik, ha egy határozott...

Mi történik, ha egy határozott időtartamú lakásbérleti szerződésben leírják, hogy bármely fél bármikor felmondhatja azt?

Figyelt kérdés
Úgy tudtam a határozott időtartamnak pont az az egyik lényege, hogy nem mondható csak úgy fel. Nem ellentmondás akkor beleírni, hogy mégis lehet? Illetve mi történik, ha egyik fél leadja a felmondást, a másik fél meg arra hivatkozva nem fogadja el, hogy a szerződés határozott idejű?

2018. szept. 19. 19:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Érdemes a kekeckedő, okoskodó, "nem lehet bejelentkezni", "csak határozott idejű szerződés jöhet szóba", "nekem is kell kulcs a lakáshoz" ésatöbbivel próbálkozó tulajdonosokat udvariasan lerázni, és a következő kiadó lakást megnézni. Az ilyen tulajdonossal a későbbiekben is lesznek problémák.
2018. szept. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Igen, a bérbeadók nagyon elszemtelenedtek, még kaukciót is kérnek, és ellenőrizni akarják a lakást állandóan. Adót meg nem fizetnek utána! Verik a hepajt, ha kicsit késünk, meg utcára rakják az embert!
2018. szept. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Pipas Pisti válasza:

Kulcs: én bérbeadóként ragaszkodom ahhoz, hogy a bérlő előtt!!!, bontatlan!!! zárbetétet cserélek. Ez közös érdek: nem mondhatja, hogy bárkinek, akinek nem ő ad kulcsot, annak van, és így tűnt el valami, és én nyugodt vagyok, hogy biztosan nincs másnak kulcsa (előző bérlő, vagy annak a haverja, akinek adott) az én bérlőmhöz bejárkálhat.

Sem az, hogy majd a bérlő lecseréli, sem a „használt” kulcs átadása nem jó megoldás. Jobb kifizetni most pár ezret a zárbetétért, mint később – ha gond van – akkor magyarázkodni.


Hogy ezután ad-e nekem, vagy nem az az ő dolga és szuverén döntése. Ha nem ad, akkor gond esetén nem tudok bemenni és intézni valamit, ha ad, akkor azt lezárjuk egy borítékba, amit nem lehet úgy felnyitni, hogy nyoma ne maradjon.

30 év alatt a legtöbben adtak, mert soha nem tudni, hogy mi jön közbe és be kell menni. Volt amikor jó volt ez, mert a gyerek a nagy iskolába készülés alatt elfelejtette elzárni a csapot. Miután szóltak neki, én különösebb káresemény nélkül el tudtam zárni. Ha nincs kulcsom, mert nem adott volna, akkor neki kell intézni a dolgokat, mert birtokba adott tulajdonért ő felel. Kiemelten akkor ha a káresemény gondatlanságból következik be.


Ezt a legjobb előre, a szerződés előtt megbeszélni, hogy miképp gondolja a két fél.

2018. szept. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!