Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Egyetértetek azzal, hogy a...

Egyetértetek azzal, hogy a pontozási rendszert be kéne szüntetni itt gyakorin?

Figyelt kérdés
Engem nagyon kiakaszt ez hogy az ember normálisan részletesen válaszol, energiát tesz a részletes válaszba és akkor ha valakinek nem tetszik akkor szépen lepontozza. Főleg az olyan kérdéseknél ritka szánalmas ez ahol azt kérdezik hogy például mi a kedvenc színed... :D

2019. nov. 17. 20:10
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Igen! Nyilván van mikor igazuk van, de szerintem összességében több bosszúságot okoz ez az egész pontozós dolog, mint hasznot.

A másik, hogy ide általában véleményért jönnek, mert a fontos dolgokat nyilván főleg az illetékes helyeken érdeklődjük meg.

Éppen emiatt nincs értelme a pontozásnak.

Meg milyen jogon tartja hasznontalannak valaki egy másik ember válaszát? Ha valaki troll akkor lehet jelenteni és úgyis törlik.

De ez... Hogy valaki véleménye haszontalan...

2019. nov. 17. 20:51
 12/21 anonim ***** válasza:
13%

Arra is van példa. Problémát leírja a kérdező, majd megkérdezi, szerintetek mit csináljak? Válasz: szilvásbuktát. Ez egy haszontalan vélemény. Na meg vannak a támadó vélemények, mikor az ellentábor szidva van. Vegán, húsevő, kis mell, nagy mell, férfi, nő. Nagyon sokszor nem a tartalom van lepontozva, hanem a stílus.

És emiatt lenne rossz ötlet a nicknév. Mert rengetegen - bevallom, én is - az embert pontoznák, nem a választ.


Goldmund itt válaszol. Utoljára egy másik kérdésnél olvastam a nevét, ahol a kérdezőt nem értesítették az apja haláláról. Goldmund megírta a válaszát, hogy ő ott lenne az apjával az ágya mellett, "ez a különbség kettőnk közt!", teszi hozzá. És akkor én azt gondolom, Goldmund ennyire szűklátókörű, szerinte senki nincs rosszban az apjával? Nincs benne empátia, beleérzőképesség, csak kioktató stílusban tud válaszokat írni? Így lehet, el sem olvasnám, amit ír, mert arra gondolnék, az is hasonló kaliberű válasz lenne, és nem érdekel az ilyen ember.

2019. nov. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
61%
Önmagában nem a pontozással van a baj, hanem azzal, hogy az adott témában való jártasság helyett magát az embert minősíti. Tehát ha egy orvost a Politika kategóriában lepontoznak, akkor ugyanez jelenik meg az Egészségnél is. Minden kategóriára külön pontozás kellene.
2019. nov. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Én az abortusz témában szoktam 'veszekedni'. Én ellene vagyok, és ha meg írom a véleményem akkor támadnak egyből meg pontoznak lefele. Bicskanyitogató.

De nyilván a vallás stb is hasonló. Csak azt nem értem hogy ha VÉLEMÉNYT kér a kérdező akkor mi a fenét köt bele a válaszba más!

2019. nov. 17. 21:24
 15/21 anonim ***** válasza:
26%
Őszintén? Én is lepontoználak abortusztémában, mert szinte nem is egy világban élünk. Engem is biztos lepontoznának az ezotéria témában, mert lehet, hogy igazat írnék, de nekik nem az a valóságuk.
2019. nov. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
61%

Nem megszüntetni kellene, mert iránymutatásnak hasznos lehet. Viszont egy átalakítás ráférne, mert most az esetek többségében csak egyetértést / nem tetszést fejez ki nem pedig az adott válasz hasznosságát. A "ranglista" pontozás sem a legjobb a jelenlegi formájában.

Nem látszik most a felhasználónevem (mert levettem, nem a személyem a fontos hanem a válaszom tartalma), de most ideírom: sexológus

2019. nov. 18. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
29%
Na tessék, 16-os válasza nagyon tetszik, értelmes, egyet is értek, de ha kint lenne a neve, el sem olvastam volna.
2019. nov. 18. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
60%
Akkor erre válaszoljatok: hogyan lehet az, hogy régóta fent vagyok a gyíkon és rengeteg a 100%-os pontozásom, de évek nem mozdul el a 56%-ról??!
2019. nov. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Nemtudom ti hogy vagytok vele de engem nagyon kiábrándít ez a rengeteg bunkó ember. Ide a kérdéshez halistennek eddig csak normális válaszolók írtak, de máshol olyan stílusban kötekednek hogy az hihetetlen.

Én nagyon sokáig szerettem ezt az oldalt, de már lassan kezd olyan alacsonyra menni a színvonal hogy azon gondolkodom hogy nem is jövök fel többet.

2019. nov. 18. 11:46
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudhatok egyetérteni azzal, hogy be kéne szüntetni a pontozási rendszert itt, a GYK-n, mivel képzelgés szintjén sem gondolkodom olyanon, amire nincs semmiféle lehetőségem, még csak beleszólásom sincs.


Amúgy meg a GYK egyik motorja, szembetűnően sokan foglalkoznak vele.


Ha valami van, ami nem tetszik, akkor nem foglalkozom vele; máris megszűnik számomra.

Nem tetszik a GYK-n az értékelés? Nem nézem. Nem érdekelnek a reklámok? Nem nézem. Nem érdekel, nem tetszik TV-műsor? Nem nézem. Nem gondolkodom azon a lehetetlenségen: hogy véleményezési módom van arra vonatkozóan, hogy megszűnjön-e, vagy akárcsak megváltozzon-e. És így lehetőségem sincs keseregni, bosszankodni miattuk.


Gondolkodhatsz azon, hogy szűnjön meg a GYK-n a „pontozás”; de, semmi közöd sincs hozzá.

Gondolkodhatsz azon, hogy nem is jössz fel többet. Ez a te ügyed, semmi közöm hozzá; észre sem fogom venni.

2019. nov. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!