Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Ha már úgy is téma: ti milyenr...

Tevenyereggyarto kérdése:

Ha már úgy is téma: ti milyenre csinálnátok a Gyakori Kérdéseket ?

Figyelt kérdés

Ez az új dizájn nekem nem tetszik és ahogy látom a többségnek se. Elég durván beszélünk róla ami azért sértő lehet az oldal tulajdonosainak, gondolhatják ,hogy “ezeknek a magyaroknak semmi se jó, ha nem tetszik csinálj jobbat!”. Na de ti milyenre csinálnátok ?

Az én elképzelésem: visszaraknám az eredeti dizájnt vagy valami hasonlót. A lényeg ,hogy kontrasztosabb legyen ,hogy jól elkülönüljenek az egyes válaszok s kérdezők kommentjei mert így nagyon egybefolyt minden.

Visszaraknám a régi pontozást. Ez a nevek melletti zöld pipák nem túl egyértelműek (már ha ezek a régi százalékokat helyettesítik). Szerintem jobb volt mikor számokkal írta ki ,hogy ki hány százalékos. Sokszor ez alapjàn ismertem fel az anonim válaszolókat. Viszont ,hogy melyik választ mennyi %-ra értékeltek az maradhatna, tetszik ,hogy színeződik az értékelés alapján.

Az ,hogy értesít ha új válasz érkezett az is tetszik, jó ötlet.

Amit még hozzáadnék az az ,hogy fényképet lehessen beszúrni illetve a kommentjeink utólag módosíthatók vagy törölhetők legyenek.



2020. máj. 12. 19:07
1 2 3 4 5
 21/50 A kérdező kommentje:

Abban én is egyetértek ,hogy a régi dizájn nagyon ikonikus volt. Mondhatni a Gyakori védjegye, bélyege volt az a dizájn.


Egyébként nem tudom miét akarják fokozni az anonimitást pl: a százalékok megmásításával. Ha teljesen személytelenné válik az oldal akkor annyi lesz mint egy Google kereső: beírod amire kíváncsi vagy (s kis idővel) kapsz választ. Ha jól tudom akkor a pipák főkategóriánként változnak, tehát azt mutatják ,hogy x kategóriában ki mennyire hasznosakat válaszol. Ez jó meg minden, hasznos tud lenni de nekem attól még hiányoznak a régi százalékok. Jó lenne ha ez a két rendszer egyszerre létezne.

2020. máj. 14. 22:31
 22/50 Vinkó Márton ***** válasza:
100%
21.: Jól mondod
2020. máj. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:

Nálam már teljes szélességű, így normálisan lehet látni és több kérdés, válasz is elfér.

De még mindig nagyok a betűk. Azért, mert nem akarom úgy megoldani, hogy csak én látom jól, amit írok, és mindenki más rosszul. Így viszont 𝐧𝐚𝐠𝐲𝐨𝐧 rondák a betűk.

2020. máj. 15. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
100%

Privire:

Nem tudok kepernyöképet csinàlni, de javaslatom összehasonlitashoz:


Nézzétek meg telefonon ezt a fenti kerdest a mostani beallitàsokkal es a régivel.

A mostani beallitasokkal elfoglalja az egèsz kepernyöjet a telonak es 25 sor a kerdes.

A korabbi beallitasokkal nem lesz ekkora betühalmaz es gyorsabban olvashato

2020. máj. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 tabaki ***** válasza:
100%

Örülök, hogy a fejlesztők figyelnek a kritikákra. A felület kezd átláthatóvá válni, és a szemgyötrő hatása is csökkent. Ami továbbra is zavar:

1. Otrombán előtérbe tolt értékelés.

2. Nem értem a kördiagram kibontása utáni részletezést (egyebekre sem ártana egy jelmagyarázat).

3. Bosszant a semmitmondóan pontatlan pipás értékelés – a százalékokból legalább sejteni lehetett, melyik névtelen kollégáról van szó.

4. A kategóriákban nem jelenik meg az utolsó válasz időpontja.

5. Most négyszeresen ránagyítva használom az oldalt, így tűrhető, de miért nem igazodik eleve az ablakhoz?

6. A talpatlan betűtípus alighanem az „elegánsabb” megjelenítést célozza, de közismert mellékhatásaként az olvashatóság rovására.

7. Én is fájlalom a karakterjegyek eltüntetését. Bár megérne egy misét, hogy a patinás retró-küllem mennyiben járult hozzá az oldal ismertségéhez, megbocsátható, ha nem ragaszkodtak hozzá foggal-körömmel. A mostani forma viszont egy a sok közül, akár vizsgafeladat lehetne egy webdizájn tanfolyamon: „Alakítsd át az érdektelen felületet jellegzetes, megjegyezhető stílusúvá”. Némely gondosan kimunkálva is ügyefogyottra sikeredett grafikai elemeket – mint a pipa-félpipa-X kombó – szintén átgondolásra érettnek találok, maradhattak volna a régebbi hozzászólásokban amúgy is gyakran emlegetett zöld és piros „mancsok”.

2020. máj. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 tabaki ***** válasza:
100%
+ Még az is nagyon zavaró, hogy oda-vissza lépkedésnél nem frissül az előző képernyő – például a kérdésből való kilépéskor nem látom, hogy válaszoltam, csak, ha manuálisan frissítem az ablakot. Ez is apróság, de ami jól működött, minek elrontani?
2020. máj. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
100%

Számomra az is zavaró, és ez már probléma volt az előző verzióban is, ha véletlenszerű kérdés opciót kattintgatom, nem lehet vissza lépni. Sokszor van, hogy miután rengeteg engem egyáltalán nem érintő kérdést dob fel, csak nyomom a gombot és mire észreveszem, hogy jaj ott volt egy jó kérdés, már reflexből megnyomtam a gombot és jön az új véletlen kérdés.

Jó lenne, ha vissza lehetne lépni.

2020. máj. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 Vinkó Márton ***** válasza:
27.: Veled is egyetértek
2020. máj. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 A kérdező kommentje:

#25

1. Ezzel én is egyetértek

2. Az azt mutatja ,hogy akik értékeltek téged azok hány %-ban adnak hasznos válaszokat, vagy valami ilyesmi

3. A pipák tényleg pontatlanok a százalékokhoz képest DE tudtommal azok azt mutatják ,hogy az adott főkategóriában az illető mennyire hasznos válaszokat szokott adni, szóval a pipák kategóriánként változnak. Ez nekem tetszik de jó lenne ha mellette lenne a régi % is

4. Ez engem is nagyon zavar, megszoktam ,hogy sokszor azt nézem nem pedig a válaszok számát

7. Ebben is egyetértünk. Ez a pipa/ fél pipa-fél X (ami engem elsőre egy horogkeresztre emlékeztetett)/ X kicsit béna, kezdetleges. A régi “mancsok” szerintem jobbak és egyértelmübbek voltak. Ha maradnak ezek se bánom csak kicsit legyenek távolabb egymástól, mobilon volt már ,hogy félrenyomtam :/

2020. máj. 15. 19:02
 30/50 tabaki ***** válasza:

@29: Én is jobban utánanéztem, csak nem siettem el a dolgot, és közben haladt a társalgás, de ezt még hozzá akartam csapni,:


A fenti 2. pontomat visszavonom, a GYIK alapján már dereng, miről van szó. Ha jól értem, a kördiagram kinyitásakor az adott hozzászólás összes értékelői soroltatnak fel, így át lehet tekinteni, hogy egy-egy minősítés hány százalékos kollégának köszönhető. Ez hasznosan árnyalja az értékelést, például egy általánosságban lepontozott válaszról is kiderülhet, hogy nudli értékű krakélerek húzták le. Nem hinném ugyan, hogy ez mérsékli a lepontozós trollok buzgalmát, de legalább láthatóbbá teszi a kérdező számára, hogy a véleményüket mennyire érdemes figyelembe venni a válasz megítélésekor.

2020. máj. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!