Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Ha már úgy is téma: ti milyenr...

Tevenyereggyarto kérdése:

Ha már úgy is téma: ti milyenre csinálnátok a Gyakori Kérdéseket ?

Figyelt kérdés

Ez az új dizájn nekem nem tetszik és ahogy látom a többségnek se. Elég durván beszélünk róla ami azért sértő lehet az oldal tulajdonosainak, gondolhatják ,hogy “ezeknek a magyaroknak semmi se jó, ha nem tetszik csinálj jobbat!”. Na de ti milyenre csinálnátok ?

Az én elképzelésem: visszaraknám az eredeti dizájnt vagy valami hasonlót. A lényeg ,hogy kontrasztosabb legyen ,hogy jól elkülönüljenek az egyes válaszok s kérdezők kommentjei mert így nagyon egybefolyt minden.

Visszaraknám a régi pontozást. Ez a nevek melletti zöld pipák nem túl egyértelműek (már ha ezek a régi százalékokat helyettesítik). Szerintem jobb volt mikor számokkal írta ki ,hogy ki hány százalékos. Sokszor ez alapjàn ismertem fel az anonim válaszolókat. Viszont ,hogy melyik választ mennyi %-ra értékeltek az maradhatna, tetszik ,hogy színeződik az értékelés alapján.

Az ,hogy értesít ha új válasz érkezett az is tetszik, jó ötlet.

Amit még hozzáadnék az az ,hogy fényképet lehessen beszúrni illetve a kommentjeink utólag módosíthatók vagy törölhetők legyenek.



2020. máj. 12. 19:07
1 2 3 4 5
 31/50 tabaki ***** válasza:

@29: "mobilon volt már ,hogy félrenyomtam"

Tényleg lehetnének távolabb, annak viszont örülök, hogy egy sorba kerültek a gombok. Régen a két egymás alá rakott kezecske helyett jött be az egyetlen „Szerinted a válasz hasznos” sor, amitől ugrott a képernyő. Velem sajnos többször is megesett, hogy emiatt a következő válasz értékelését félrenyomtam, pedig elvből csak fölfelé pontozok. Nem tudom, hogy ezt a hibalehetőséget akarta-e orvosolni a változtatás, mindenesetre most már legalább ezt nem tudom elbénázni.

2020. máj. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 A kérdező kommentje:

“hogy egy-egy minősítés hány százalékos kollégának köszönhető”


Tudtommal nem azt mutatja ,hogy hány %-os hanem azt ,hogy hány százalékban értékel hasznosan, pl: én össz 86%-os vagyok de 79%-osan értékelek hasznosan válaszokat (ezt a “toplistás helyezéseid” fülnél láthatod). Ha én értékelek egy választ majd kinyitom annak az “értékelés körét” akkor a legutolsóban lesz egy 79-es karika, az az enyém.

2020. máj. 15. 20:11
 33/50 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem jelenlegi formájában nincs értelme a pontozásnak. Úgyis mindenki aszerint pontoz, hogy ő maga egyetért-e a válasszal, nem aszerint, hogy hasznos-e. Pl. a politika ha az a kérdés, hogy te most kire szavaznál, és valaki beírja, hogy Fidesz, akkor az összes momentumos lepontozza annak ellenére, hogy hasznos a válasza, hiszen normálisan válaszolt a kérdésre.

Egy fokkal jobb lenne, ha csak felfelé lehetne pontozni, és így nem %-okat lehetne javítani, hanem pontokat gyűjteni.

2020. máj. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
100%

Általában igazad van.

De sajnos van sok olyan válasz, ami tényleg helytelen. Rossz adat, hamis állítás, stb.

Sajnos, ha jelentjük, nem biztos, hogy törlik.

Akkor meg marad a szavazás.

2020. máj. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
24%

Vissza a régit!!!

Mi a tökömnek kellett elcseszni??

2020. máj. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 tabaki ***** válasza:

@32:

Így igaz, elnézést a pongyolaságért.

2020. máj. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 tabaki ***** válasza:
100%

@33: „Úgyis mindenki aszerint pontoz, hogy ő maga egyetért-e a válasszal...”


Régi probléma, hogy mi lenne szerencsésebb formája a pontozásnak, illetve van-e értelme egyáltalán. Bizonyos kategóriákban kétségkívül csak az ösztönök kiélésére jó, de hitegetem magam azzal, hogy máshol – például az általam preferált Számítástechnika rovataiban – több teret kaphat a tárgyilagosság, így a minősítés, amin a részletes kibontás még ügyesen finomított is, hasznos támpontot jelenthet. Viszont az is nyilvánvaló, hogy sokszor ott is csak tetszik/nem tetszik ítélet van mögötte, ezért is helytelenítem, hogy mellékes tájékoztatásból a hozzászólás legfeltűnőbb elemévé avanzsált, mintha az oldal a lájkvadászatot tette volna meg a válaszok céljául.

2020. máj. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
36%
A számítástechnika rovatban sem jellemző a tárgyilagosság, gondolj csak a Micro$oft-imádók és -utálók vagy az Intel-AMD vitára! Vagy ott van a párkapcsolatok rovat, ami tele van férfigyűlölő feminácikkal. Szóval kevés olyan rovat létezik, ahol valóban tárgyilagos lenne a pontozás.
2020. máj. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
23%

Én nem tudom, de nekem ez a forma tényleg jobban tetszik. A cím -amire valaki azt mondta, hogy ikonikus volt- most nem olyan hivalkodó.

Nekem mindegy, hogy hogyan írják a %-okat, engem nem is érdekel igazán se másé, se a magamé. Nem lesz a %-tól más a véleményem, nem fogok mást írni, hogy szép legyen az "értékelésem".

És sokszor engem pécéztek ki más ugyanakkora %-os helyett, szóval az sem igaz, hogy a % alapján lehet azonosítani a válaszadókat.

2020. máj. 19. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 Vinkó Márton ***** válasza:
100%

Mégha már úgyis egy pár hónapja volt ez téma, akkor is hozzáfűznék még pár dolgot, amit én jónak gondolnék.

A szavazás lehetősége nem rossz, de nálam igazából semleges, de mindegy. Az is tetszik, hogy ha új válasz érkezik az általam föltett- vagy megválaszolt kérdéseimhez, akkor arról értesít. ÉS az is tetszik, hogy válaszírás közben nemcsak a kérdést, hanem a többi választ is látom.

A dizájn (habár már többet is sötétítettek rajta) legyen olyan, vagy hasonló, mint a régi, az nosztalgikus és egyben ikonikus is volt (még így is fárasztja a szememet az új és egyébként már most hiányzik is a régi, megmondom őszintén) és a kék egyébként is sokkal jobban állt az oldalnak (a sötét mód funkció az jó). És legyenek akkorák a betűk is, mint a klasszikusnál, hogy ne kelljen annyit görgetni. És a pipa - fél pipa fél X - X helyett is inkább a lájkot használnám, mert az is értelmesebben nézett ki, mint ez, meg a nevek melletti zöld pipák helyett is legyenek számok, mert az is egyértelműbb volt (viszont hagyják meg azt, hogy színeződik a válaszok százaléka értékelés szerint), ahogy a kérdező is írta. És írják ki a a kérdések mellé ne csak a kérdések számát, hanem azt is, hogy mikor érkezett új válasz (dátumot/időpontot). Meg még azt, hogy a válaszok értékelését vissza is lehessen vonni, mert van esetleg hogy félrenyomom, vagy félreértem. Emellett én még a kérdésekhez is adnék egy törlő/módosító funkciót, mert volt (egy) olyan kérdésem, amit félreírtam és nem merem újra feltenni (úgy, ahogy kellett volna), mert félek, hogy úgy látják, ugyanazt írtam, és ezért törlik.

Mindezek mellett azokat szeretném még persze összegészében, amiket a kérdező ajánlott itt. (képek beszúrása, válaszok módosítása vagy törlése stb.)

2020. aug. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!