Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Zavar ha helyesírási hiba van...

Zavar ha helyesírási hiba van itt az oldalon egy válaszban? Belefér az ilyen egy ilyen fórumon?

Figyelt kérdés
Most nem arra gondolok, amikor valaki szinte másik nyelven ír annyi hiba van benne. Inkább arra, hogy elgépelés meg kisebb hibák.

2020. szept. 13. 16:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
hát nekem csak az számít h értelmezhető legyen. mert az olyat nehéz elolvasni hogy: szsztok lne kerdesem h mit cinalkak inkor.... ez nehezen értelmezhető de azért egy két hiba belefér.
2020. szept. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ezentúl jobban figyelek.
2020. szept. 14. 18:33
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvánvaló elgépelés, kisebb hiba miért zavarna?


De az ékezet nélkül írást szerintem ki kéne szanálni. Ha valaki annyi fáradságot nem vesz, hogy ne "telóról" írjon, vagy átállítsa a gépét a más nyelvű billentyűzetről a magyarra, az ne írogasson magyar fórumra. Írogasson olyan fórumra, amilyen betűkkel ír.

2020. szept. 18. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt a telóról írok dolgot sosem értettem. Van beszédfelismerés, jobb a helyesírása mint nekem. Ráadásul nem kell pötyögni, csak mondom amit akarok...
2020. szept. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Utolsó! Nekem ez a beszédfelismerés valahogyan nem mindig működik. Ha beírok egy szót, mint mondjuk: kijelentek, akkor automatikusan kijavítja kijelentés-re. Ha ezután kitörlöm a rossz toldalékot, beírom a jót, de elgépelem, akkor nem fogja már kijavítani. Ezenkívül van, hogy több elgépelés esetén nem ismeri fel a szót, és nem tudja kijavítani. Még egy ok, hogy amit sokszor ugyanúgy elgépelek, azokat megjegyzi, és nem javítja ki egy idő után. Valamint néha nem veszi észre, hogy nem tettem szóközt. Ez akkor kellemetlen, ha az igekötő emiatt nem megfelelően kapcsolódik az igéhez.

Nyílván ezek melett ott van az is, hogy megszoktam az írott-beszélt nyelv hibáit. Ezért nem is vagyok túl jó helyesíró, szóval nem csak a telefon hibája. De a visszajelzések alapján úgy döntöttem, hogy jobban figyelek, remélemem, hogy sikerül elérni a hiba nélküli írást. Gondolom ebben még vannak hibák, de remélem kevesebb.

2020. szept. 18. 19:25
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Már csak 4 hiba van benne, ez kiváló szint ezen a fórumon. Én is csak a 2. olvasásra találtam meg mind.
2020. szept. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Ennek örülök, de azért még fejlesztem a dolgot. Ha lúd, legyen kövér.
2020. szept. 18. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!