Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Jogosnak gondoljátok, hogy a...

Jogosnak gondoljátok, hogy a gyakori kérdések lebannolja a 16 év alattiakat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tehát, pl egy 15 éves lány feltesz egy (akár fontosabb) kérdést az egészségével kapcsolatban, erre a GYIK lebannolja, mert nem 16 éves. Pedig ő csak válaszokat szeretett volna. Természetesen megértem, h pl egy 15 évesnek nem feltétlen a GYIK-en van a helye egyes kategóriák szempontjából (pl.: szexualitás, habár szerintem azzal sincs semmi gond ha azzal kapcsolatban műveli magát), de nem értem, miért kell törölni pl egy egészség, vagy bármely másik normális kategóriában feltett kérdése miatt az oldalról, csak mert odaírja, hogy hány éves, és 16 alatt van. Ti mit gondoltok?

2020. nov. 30. 21:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
74%

Sajnos mindenütt az a jogszabály a 16 éven aluliak adatainak a "védelmében", hogy ők nem regisztrálhatnak ilyen oldalakra.

Ezt én is igazságtalannak és feleslegesnek tartom.

Viszont gyakorlatilag bárki ki tudja játszani a rendszert, ha nem írja le a valós korát a válasza végére, nem tudják ellenőrizni, hogy a valóságban hány éves.

Így még inkább nincs értelme ennek a jogszabálynak.

2020. dec. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
68%

"nem regisztrálhat"

Mondom: NEM így szól a szabály!

16 év alatt csak felnőtt engedélyével regisztrálhat.

Mivel azonban ezt az oldalak 99%-a nem fogja megoldani, ezért lesz ilyen hatása ennek a törvénynek.

Jobb helyeken EZÉRT létezik a hatástanulmány.

Úgy néz ki, az EU ezen része NEM jobb hely.

2020. dec. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
64%

Meg kell tanulni hazudni...

Ha nem írod ki, hogy 15 vagy, senki se fogja tudni. ;)

2020. dec. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
62%

Kár, hogy ilyen jogszabály létezik. Értem, hogy védeni akarják a gyerekeket, de ilyenkor kiöntik a fürdővízzel együtt a gyereket is. Szerintem jó lenne, ha mondjuk nem fotós köz.média oldalra, de regisztrálhatna pl. tanácskérő oldalra 12-13 éves gyerek, felhívnák a figyelmét k...a nagy betűkkel arra, hogy 18 év alatt ne ossza meg innen senkivel sem az adatait.

Emlékszem kérdésekre, amikor 12-13 évesek a szüleikről meséltek olyan brutálisan borzalmas dolgokat, hogy csak néztem (nem engedi el eü. problémával orvoshoz, nem vesz neki normális télikabátot, veri stb.)... az ilyen maradjon eltussolva, csak mert a 12 éves maradjon a disney.com-on?

2021. szept. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Igen: mert akkor a törvényhozónak nem lehet belőle baja.
2021. szept. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!