Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Hogyan van ez a válasz értékel...

Hogyan van ez a válasz értékelési százalék?

Figyelt kérdés
Van egy másik teszt fiókom, ahol kipróbáltam, csak a zöld jelre nyomtam minden válasznál amit láttam (kb összesen 70-80 válasznál), és mégis csak 56%-nak írja az értékelést. Miért? Lehet akár az is a gond, hogy túl kevés választ értékeltem eddig? Vagy csak akkor megy fel nagyra a százalék, ha a 100-asra értékelteket pluszolom? Mert most ugye azokat is pluszoltam, amiknél a válaszok le voltak értékelve mások által.
2021. aug. 27. 16:38
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
" 56%-ban hasznosan értékelsz válaszokat. " ezt írja.
2021. aug. 27. 16:41
 2/11 anonim ***** válasza:
35%
A modik örülni fognak a két fiókodnak.
2021. aug. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Így jár az, aki nem olvassa el a használati útmutatót.

„Minden felhasználó a jogosultsági szintje és az értékelései alapján egy értékelési százalékot kap. Ez annál magasabb, minél több hasznos választ értékel hasznosnak és nem hasznos választ nem hasznosnak.”


Tehát, javul az értékelési százalékod,

• ha hasznosnak értékelt választ (50%-100%, zöld körben) te is hasznosnak értékelsz, és akkor is

• ha nem hasznosnak értékelt választ (0%-49%, piros körben) nem hasznosnak értékelsz.


Romlik az értékelési százalékod,

• ha hasznosnak értékelt választ (50%-100%, zöld körben) te nem hasznosnak értékelsz, és akkor is

• ha nem hasznosnak értékelt választ (0%-49%, piros körben) hasznosnak értékelsz.

2021. aug. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt kevered össze, hogy "hasznosan értékelni" és "hasznosnak értékelni" két különböző dolgot jelent. Ha csak zöld gombot nyomsz, akkor hasznosnak értékeled a választ. Hasznosan viszont akkor értékelsz, ha a többséggel megegyezik az értékelésed. Ha van egy troll válasz ami le van 0%-ra húzva, akkor nem értékelheted azt hasznosnak, mivel az nem egyezik meg az egyezményes értékeléssel. Ha nem a tömeggel együtt értékelsz, az nem hasznosan értékelés, mivel a trollok is lepontozzák a jó választ és felpontozzák a rosszat, ami egy kártékony viselkedés.
2021. aug. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

✎ Hasznosan viszont akkor értékelsz, ha a többséggel megegyezik az értékelésed.

↑ A 2021. aug. 27. 17:14-kor megjelent válaszból


Nem így működik, hanem úgy, ahogyan a használati útmutató ismerteti.


[link]

↑ Ezt a választ a többség hasznosnak értékelte (öten), a kisebbség pedig nem hasznosnak (négyen). A nem hasznosnak értékelő kisebbség értékelt hasznosan, mert a válasz értéke nem hasznos.


[link]

↑ Itt nincs is többség. Ugyanannyian (négyen) értékelték hasznosnak, mint ahányan nem hasznosnak. A nem hasznosnak értékelők értékeltek hasznosan, mert a válasz értéke nem hasznos.


[link]

↑ Itt sincs többség, egy hasznosnak és egy nem hasznosnak értékelés van. A nem hasznosnak értékelő értékelt hasznosan, mert a válasz értéke nem hasznos.


Természetesen, ha a válasz értéke a többség értékelésnek megfelelő, akkor a többség értékelt hasznosan.

2021. aug. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
és ha később vált az ellenkezőjére, mint amire értékeltem, akkor levon belőle?
2021. aug. 27. 18:01
 7/11 A kérdező kommentje:

Példa: Van egy 36% értékelésű válasz, ezt én NEGATÍVVAL jutalmazom, majd utána jön 20 ember aki mind felpontozza ezt a választ, így már zölden írja. Akkor nekem most átvált, hogy "rosszul, nem hasznosan" értékeltem a választ, ezért levon az én értékelési százalékomból?


Példa2: Van egy 36% értékelésű válasz, de én POZITÍVVAL jutalmazom, majd szintén jön 20 ember, felpontozzák, zölden fogja írni. Így nekem nő a százalékom, hogy "jól, hasznosan" értékeltem?


Vagy az adott konkrét időpontban értékelt állapotot veszi figyelembe?

2021. aug. 27. 18:13
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#5: igazából ugyanazt írtuk, csak máshogy értettük a többséget. Te darabszámként, én százalékösszegként.

Példánként:

- 293% negatív (4db) > 274% pozitív (5db)

- 307% negatív (4db) > 263% negatív (4db)

- 72% negatív (1db) > 70% pozitív (1db)


7#:

Példa1: Ez most csak teória, mert nem láttam még megerősítve: mivel minden nap egyszer újraszámolódnak a pontszámok, így ha te tegnap a lepontozott választ negatívan értékelted, és a kiértékeléskor *negatív* volt, akkor kaptál +1 pontot. Ha annak másnapra megfordul az értékelése, és a "hasznos" állapot *pozitív* lesz, te pedig ellentétesen értékeltél, akkor éjfélkor -1 pontot kapsz. +1-1=0, így olyan mintha nem is értékeltél volna. (itt a *pozitív* és *negatív* állapot az 50%-tól való eltérést jelenti).

Példa2: igen, mert az éjjeli kiértékeléskor a százaléktöbbséggel azonosan értékeltél.

2021. aug. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De fontos, nekem a pont nem számít, csak az, hogy amikor értékelek, a százalékom mennyit számít bele az értékelésbe
2021. aug. 27. 19:41
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked csak a százalékod számít, akkor ne értékelj friss tartalmakat. Nézz vissza rájuk egy hét múlva, addigra eltűnnek a süllyesztőben, és már nem olvassák-értékelik a kommenteket aktívan. Aki ott marad kommentelőként pedig már szinte biztos, hogy értékelte, így nem tudja megváltoztatni azt.
2021. aug. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!