Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Ki minősül trollnak itt, a...

Ki minősül trollnak itt, a Gyakori Kérdések oldalon?

Figyelt kérdés

Aki szándékosan piszkálja a másik felhasználót? Vagy aki trágár dolgokat ír, akár a másikról? Vagy aki az esetek nagy részében ugyanarról a témáról ír kérdéseket és válaszokat? Vagy esetleg aki értelmetlen kérdéseket és válaszokat ír? Vagy netán aki rendszeresen használja az oldalt, és miután esetleg letörlik, újra regisztrál egy fiókot?


Mi a troll "pontos" definíciója itt?


Ha a feljebb felsoroltak közül van ami igaz rám, akkor én is troll vagyok? Vagy csak akkor vagyok troll, ha valaki azt mondja rám?



2022. jan. 2. 22:53
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, hogy beleszólok az eszmecserétekbe, de vki már erre is rávágja, hogy trollkodik a másikkal, mert értetlen és nem érti meg. Családi témakörben sok ilyen válasz van, hogy ha vki többször értetlenkedik, akkor trollnak mondják.
2022. jan. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
33%

Erre mondom azt, hogy egyértelmű kérdést kell feltenni, és akkor nincs gond.

Léteznek könnyen félrenézhető kérdések: a "Létezik-e olyan film..." az ilyen.

Léteznek nehezen félreérthető kérdések: például, amit én írtam.

Végül léteznek félreérthetetlen kérdések: ezeket érdemes feltenni itt.


Ha pedig nem ilyet teszel fel, akkor viseld el, ha másféle válasz IS érkezik. Ez még nem feltétlenül troll: lehet, hogy csak szeretne rávezetni a helyes módszerre.

Ha csak simán elmagyarázná, azt 1 perc alatt felejted el.

2022. jan. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Engem többször is letrolloztak (illetve kamuztak), amikor kellemetlen problémáim voltak az életemben és azokat próbáltam megoldani, amit nem lehetett, azt feldolgozni és tettem fel ezekkel kapcsolatos kérdéseket.


Jóhiszeműen azt tudom gyanítani, hogy rosszul fogalmaztam meg a kérdést.

Rosszhiszeműen azt, hogy nekik is pocsék az élethelyzetük, de attól ideiglenesen jobban érzik magukat, hogy belerúgnak másokba.

2022. jan. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
82%

22: Több szempontból sem helyes az, amit írsz.


1: Az elmagyarázás sokkal előrevezetőbb lehet, mint a gúnyolódás, viccelődés, szórakozás. Egy példa: Én már többször is láttam munkahelyeken azt a szituációt, amikor egy higiéniaproblémás kollégát (Aki nem dezodorozza magát, vagy csak ritkán mossa ki a munkaruháját vagy ilyesmi.) figyelmeztettek. Na most, amikor normálisan szóltak neki, egyszerűen közölve a tényeket, akkor elnézést kért, tudomásul vette, és onnantól ügyelt a dologra. Viszont amikor mutogattak, beszólogattak, röhögcséltek, meg kiragasztottak valamit a szekrényére, akkor kis híján verekedés lett a dologból.


2. Ahogy írtam, egy mentálisan egészséges, rossz szándéktól és trollkodástól mentes emberben (aminek magamat is tartom) fel sem merülhet az, hogy bármire ráébressze a "Létezik-e olyan film, ahol..."-kérdés feltevőjét, mert számára 100%-osan egyértelmű, hogy az illető abban az esetben, ha létezik olyan film, ajánlásokat is szeretne. Az ember következetes lény. És nem kell mindig mindent szó szerint venni. Ezt a két dolgot már átalános iskola alsó tagozatában megtanítják.

2022. jan. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
92%

Az a troll, aki szándékosan rombol. Például csak azért kérdez, hogy veszekedhessen, nem azért, mert ténylegesen érdekli valami, vagy direkt úgy válaszol, hogy felbosszantsa a többieket. Politika kategória tele van ilyenekkel.

Időnként mindenkiből előjön a troll, szerintem mindenki írt már troll-választ egyszer-kétszer. De az igazi troll az, aki csak így fórumozik.

2022. jan. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
2022. jan. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
81%
Na, az értetlenkedő trollok le is pontozták a kommentjeimet.
2022. jan. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
64%
2# a segítség kérés az mondjuk nem feltélen kötelező ott van a humor kategória de igazad vab
2022. jan. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
67%
Amúgy érdekes, hogy az ilyesmi témánál valahányszor felhozom a "Létezik-e olyan film/program, ami..."-kérdést, mindig akad valaki, aki kvázi védelmébe veszi a "Létezik." és "Igen."-válasszal hülyéskedőket. Komolyan kíváncsi lennék, hogyha mondjuk lerobannak autóval vagy a szakadék szélén lógnak, akkor vajon mekkora gondot forítanak arra, hogy az arra járó illetőt felszólítsák, hogy "Segíts!", és ne pedig eldöntendő kérdést tegyenek fel, hogy "Könyörgök! Tudnál-e segíteni?". És nem! Senki ne jöjjön avval, hogy a való élet és egy netes platform teljesen más (ez a kedvenc magyarázási indok), mert nem az! Amit szemtől szembe megért az ember, azt itt is, ez evidens. Minden más csak belemagyarázás.
2022. jan. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
32%
Ja, az "avval" helyett inkább legyen "azzal", mielőtt valaki még grammarnáciskodni is elkezd. :O :)
2022. jan. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!