Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Nyelvtannáciskodás OFF-olásnak...

Nyelvtannáciskodás OFF-olásnak minősül?

Figyelt kérdés

Nincs rá úgymond szebb szó, szóval mikor valaki nyelvtannáciként viselkedik, tehát egy kérdés alatt független attól, hogy mi a kérdés a helyesírással foglalkozik ez a kérdéshez tartozik vagy OFF-olásnak minősül?


Igazából egy másik kérdés adta ennek a kérdésnek az apropóját, ahol pont erről megy a diskurzus, hogy aki a javítgatás mellett van, azt állítja, hogy a helyesírás kijavítása a kérdéshez tartozik, a másik oldalon meg az oldal szabályzatára hivatkoznak, hogy annak tekintetében OFF-olásnak minősül.


Szerintetek melyik?



2023. jan. 12. 07:02
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
40%
Én vagyok a Nyelvtanführer, van még kérdésed?
2023. jan. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
70%
Én azért szoktam kijavítani a helyesírását is egyeseknek, hogy tanuljanak belőle, és legközelebb, ha dogát írnak, egy jeggyel jobbat kapjanak. :)
2023. jan. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 TappancsMancs ***** válasza:
78%

11 oké azért vicces volt, de melyik hogy hangzik?


nyelvtannáci


nyelvtantündér

2023. jan. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 BringaManó ***** válasza:
31%

#11: első futópillantásra nyelvtantündért olvastam... :-) és megtetszett, lehet, hogy átkeresztelkedem!! :-DD


#12: mármint úgy érted, hogy kéretlenül, nyilvánosan teszed ebből a célból? hát ez elég rossz ötletnek tűnik... :-(

egymás nyilvános kijavítása alapból egy eléggé bántó szitu, kb. mintha társaságban jó hangosan szólnál valakinek, hogy nyitva van a slicce...

ráadásul ha nem is közeli, személyes ismerősöd az illető, akkor ez a fajta ismerkedés még fokozottan gázabb... (bár ismerősök között sem egy barátságos gesztus)

így aztán az is erősen kérdés, hogy tanul-e ebből, ha nem is kérte, és ráadásul bántották vele... ha nagyon nyitott, akkor lehet, hogy mindezt félreteszi, és ennek a rosszindulatú(nak tűnő) módszernek az ELLENÉRE még tanulni is hajlandó belőle...

he félreértettelek, és te a privátban történő, tapintatos szólásról beszéltél, akkor nem szóltam elnézést. :-)


#13: ezt nem hiszem el! :-D ezt a tündéres választ csak az után olvastam, hogy a 11-re már megírtam a fenti válaszomat...

TapiMancs, olvasd el még egyszer azt a 11-est... XD

2023. jan. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 TappancsMancs ***** válasza:
49%
:)
2023. jan. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
92%

Ott húznám meg a nyelvtannáci határt, aki mindenképpen bele akar kötni olyan dolgokba is, amit amúgy simán el lehetne engedni. Például nincs tökéletesen tagolva egy mondat, nyilvánvalóan félre van ütve egy betű egy szóban, vagy épp a szövegbeviteli mód miatt nem használ ékezetet valaki, de ettől még a szövege értelmes és olvasható marad.

Az, hogy felhívod valaki figyelmét arra, és próbálod segíteni abban, hogy tanuljon egy komoly hibából, nem kellene támadásnak vagy személyeskedésnek venni. Úgyis sértődés a vége, mert sérti az ember hiúságát, hogy felhívják a hibájára a figyelmet. De akkor szedje össze magát és legyen tanulság, hogy ne kövesse el újból (ne pedig anyázzon, hogy neki ne okoskodj, meg nem nyelvtan órán vagyunk - mintha ezen múlna hogy csak az iskolapadban kell helyesen írni, mikor a tanár néni ellenőrzi). Például aki tudatosan vagy bizonytalanság miatt használja "halya", "hibálya" szavakat, miért ne lehetne jelezni neki, hogy a -ja/-je rag mindig -j betűs lesz, és ha ezt megjegyzi akkor nem kerül többet ilyen helyzetbe?

Aztán van a másik véglet, aki lehet nem írt semmit a szövegében, de már előre hatalmas bocsánatokba esedezik és minden kérdésébe beleírja hogy bocs a helyesírásért, mert egyszerűbb kihúzni magad a tanulás vagy normális megfogalmazás alól egy bocsánattal, mint igényesnek lenni arra amit leírsz.

2023. jan. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
90%
De mi köze a nyelvtannak, annak tudásának a nácizkodáshoz??????
2023. jan. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
2023. jan. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
27%
Igen. Szerintem egy ilyen internetes oldalon nem szabadna fennakadni ilyeneken mint a helyesírás, legfeljebb akkor ha már tényleg érthetetlenül és olvashatatlanul van fogalmazva. De abba, hogy hol van a vessző, meg hogy ly-t vagy j használ az illető abba a tényleg hülyeség belekötni egy ilyen fórúmon és nagyon fel szokott idegesíteni amikor egy kérdésnél normális válasz helyett ezt írják le. De én akkor sem veszem figyelembe ezt, és továbbra is úgy írom itt hadd idegeljék magukat a nyelv hitlerkék :D
2023. márc. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
41%
2 esetben fordul elő általában a nyelvtannáciskodás. 1: Az illető teljesen sötét, buta idióta, és még írni sem tud helyesen. 2: Az illető okosabb mint te, elír valamit, és érvek híján ebbe tudsz belekötni.
2023. márc. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!