Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » A válaszolók, miért válaszoljá...

A válaszolók, miért válaszolják ugyanazt, amit már valamelyik másik válaszoló válaszolt előttük egy kérdés alatt?

Figyelt kérdés

Én rendkívül pofátlanságnak tartom ezt. Ha már valaki leírta, és 1-2 szó felcserélésével leírja még valaki, akkor ott se nem egyéniség nem lesz, csak szimpla kapzsiság.


Önmagában ez, bár még nem ok arra, hogy kiakadjunk emiatt. Viszont, most következik a "Lopás" következő szintje. Ugye, a drága válasz másoló illetők, lepontozzák azt, aki előzőleg, jó választ adott. És ők ugyanazt, leírják.


Nemtudom, ha én lennék ilyen helyzetben, elég rosszul érezném magam.


A kérdés kiírásának oka, az, hogy kíváncsi vagyok arra, hogy mi okozza ezt.



2023. máj. 29. 05:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem az értékelési rendszer generálha sokaknál.

De gyakori az is, hogy kb. egyszerre írják többen ugyanazt.

2023. máj. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudod, hogy azok pontozzák le a korábbi válaszokat akik aztán ugyanazt írják?


Én megerősítésként szoktam újra leírni amit már leírtak előttem.

2023. máj. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

#3 Én sem értem azokat akik ennyire aggodalmaskodnak az értékelésen.

Ennyire nem szabadna komolyan venni egy online teret. Főleg ami ilyen szinten anonim.

#2 voltam

2023. máj. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Például megerősítésképp a kérdező felé, hogy a korábbi válaszoló tényleg helyes választ adott.
2023. máj. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Megerősítés:

Ezt nem mindig tudom elfogadni. Pl. három igen semmi sem ér.

Ha egy igen után olyan választ adok, higy igen, a 2011/24.537 sz. kormányrendelet 48 paragrafus 4a pontja... az rendben van.

De betűre keírni ugyanazt?

2023. máj. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
72%
#3, látod, ez egy ilyen világ. A kérdező is csak olyan válaszokat akar látni, ami neki megfelel, ami illeszkedik a világképébe. A többit törölteti.
2023. máj. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, figyelembe vetted-e a válaszok megjelenésének időpontjait? Lehet, hogy az újabb válasz írója a válaszablak megnyitásakor nem látta az előző válasz(oka)t.

Én is jártam úgy nemegyszer, hogy szinte pontosan az jelent meg a válaszomban, ami előttem írt válaszban, csak azt később láttam. Két, vagy több válasz közt akár hosszabb idő is eltelhet, ha hosszabb ideig tart a megírása. És nem biztos, hogy hosszú szöveg kell ehhez, lehet, hogy rövid szövegben több adat is van, és alaposan utánanéz a válaszoló, mielőtt elküldi.

Többször jártam úgy is, hogy mikor elkezdtem írni, még nem volt válasz a kérdéshez, aztán pl. negyedik lett az én válaszom.

2023. máj. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

1-es, ez valóban így lehet.


Igen, az is benne lehet, azzal nincs is baj, hogy egyszerre írják.


2-es, ezt nemtudom, de mivel vannak értesítések a megválaszolt kérdésekhez, így általában, észre lehet venni, ha ilyesmi történik. De igen, a megerősítés valóban jó.


3-mas, de igen, komolyan kell venni, ha nem vesszük komolyan a dolgokat, akkor komolytalanság lesz belőle, ez a vicceknél elfér, ugyanakkor, vannak igen is komoly kérdések.


4-es, ugyanazt mondom neked, mint 2-es-nek, a megerősítés, valóban jó.


5-ös, igen, az egy az egyben válaszok eltérő időközökben, betűről betűre ugyanaz. Ez szokott általában problémás lenni, bár a kiegészítés nem az.


6-os, Elnézést, egyáltalán nem jelentettem választ e kérdés alatt, feltéve, hogy én most keltem fel.


7-es, Igen, ezt figyelembe vettem, nem sokszor van, hogy ez egyezik, de valóban lehetséges.


Szóval, mint végeredmény, mindenkitől köszönöm a válaszokat, + még az is benne lehet, hogy az illető nem nézte meg a válaszokat, ez teljesen rendben van. Bár, ami kiakasztó, hogy valaki akár így is, leszokta pontozni az előtte levő nagyjából ugyanazt válaszolót.


Fontos megjegyezni, persze, ezt a konfliktusok elkerülése miatt írom, ha olyan történik, hogy egy az egyben ugyanazt írjátok valakivel, akkor jelezzétek neki, így nem lesz vita belőle. A kommunikáció a kezdet, majd a megértés pedig a lezárás.

2023. máj. 29. 17:42
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

8. Picit más, de jellemző, hogy nem olvassák végig a válaszokat, csak írnak valamit a kérdésre, és olyant, ami már volt.

De sokan csak az utolsót nézik meg, és lepontozzák, jelentik ok nélkül.

Pl. valaki ír egy nagyon téves információt. Nem süt róla, hogy baromság és szeretnéd helyre tenni. Aki csak ezt olvassa, nem erti mi köze van a kérdéshez.

Meg van amikor maga a kérdés feltevő kérdez alá, és nincs köze a főkérdéshez.

2023. máj. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Valóban, ezt én is sok helyen látom. De már olyat is láttam, hogy valaki írt egy hosszú választ, és a válaszoló kivett belőle pár részt, majd a saját válaszába rakta, a részletesebb felhasználót pedig lepontozta.


Bár, ha jelentik ok nélkül, az nem okozhat problémát. Mivel, ha jelentenek olyanokat amik nem szegnek szabályt, az valószínűleg, fent marad.


Mondjuk igen, van sok téves így. Van olyan is, ahol "mindenhol" igazuk van, pedig téves.


Viszont rendben, köszönöm a választ. :)

2023. máj. 29. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!