Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondás után megfizettetheti...

Felmondás után megfizettethetik a leltárhiányt?

Figyelt kérdés

Az üzletben ahol dolgozom az utobbi időben nem voltak jók a leltárok és a vezetőség megfenyegetett minket hogy a legközelebbi hiánynál a dolgozókkal fizettetik meg. Nekem ezzel már betelt a pohár ugyhogy felmondtam. Az lenne a kérdésem, hogy mivel a hónap felében még ott dolgoztam, így ha megint hiány lenne akkor azt ők megtehetik jogilag hogy kifizettetik velem? Küldenének fizetési felszólítást vagy hogy kell ezt elképzelni?

Mellesleg a felmondási papíron szerepel hogy a feleknek egymás felé nincs követelésük a felmondáskor. Ez akkor azt jelenti hogy engem a leltárokért már nem tudnak piszkálni?



ápr. 18. 00:44
1 2
 1/16 anonim válasza:
77%
Ha te lopsz, még fel is jelenthetnek.
ápr. 18. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs követelés akkor nincs követelés, én nyugodt lennék.
ápr. 18. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
27%

*Mellesleg a felmondási papíron szerepel hogy a feleknek egymás felé nincs követelésük a felmondáskor.*Ilyen sosem szerepel felmondási papíron. Más papíron szerepel. Ott ahol kifizetted a tartozásodat, megfizetésre került a követelés, és ezt a másik fél elismeri hivatalos formában.Innentől kezdve az adott ügyben már nem képezhet új követelést feléd.


Egyrészt látszik, hogy még sosem írtál felmondást-tehát még nem volt benne részed. Másrészt, a jövőre vonatkozóan, ha van bármilyen kérdésed, és nem szeretnéd sem magad komprommitálni, sem félre vezetni azokat az embereket akiktől segítséget vársz, akkor a kérdésed mindig egyenes legyen, ne legyen semmi fals dolog a kérdésben. A valós helyzetet írd le. Ne szégyeld, főleg ne Magyarországon.

ápr. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

3. “Ilyen sosem szerepel felmondási papíron”


Lehet, hogy nem pont a felmondási papíron, de valamelyik papíron igen, és ez esetben valóban nincs mitől tartania. Én is kaptam ilyen nyilatkozatot már multitól. Így amikor rámírtak fél évvel később, hogy nem adtam le a mobiltelefonom (egyébként tévesen, mert leadtam, csak elcseszték az adminisztrációt), még magyarázkodnom se kellett, mivel már papírt adtak róla, hogy mindent leadtam.


De ez nem vonatkozik szerintem arra, ha utóbb egy bűncselekményt (lopás, sikkasztás stb.) göngyölítenek fel és bizonyítanak rád. Ez esetben a rendőrség fog megkeresni, és ott hiába lobogtatod a papírod, nem fogja őket érdekelni.

ápr. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

"De ez nem vonatkozik szerintem arra, ha utóbb egy bűncselekményt (lopás, sikkasztás stb.) göngyölítenek fel és bizonyítanak rád. Ez esetben a rendőrség fog megkeresni, és ott hiába lobogtatod a papírod, nem fogja őket érdekelni."


Agyilag még az a két sejt is elment nálad? mert már kínodban nem tudsz mit kezdeni magaddal? Akkorát nyúltál mellé amekkorát csak tudtál és látszik hogy mire próbálsz kimenni.. Agyatlan...


"a feleknek egymás felé nincs követelésük"


Ezt mindig egy tartozás végső, legutolsó, lefutott követelés elszámolása után kapja az adós a végrehajtótól és a Követeléskezelő cégtől..mindkettőtől írásban.Hivatalos formában.


Követelés-egyáltalán tudod mit jelent?


Nekem te ne merj fenyegetőzni, inkább a saját életedet kotord ki a mocsoktól amibe dagonyázol.

ápr. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

*Nekem te ne merj fenyegetőzni, inkább a saját életedet kotord ki a mocsoktól amibe dagonyázol.Még akkor is ha azt hiszed, hogy a titulusodnál fogva rád nem vonatkoznak a törvények.


Rablóból lesz a pandur, de pandurból rabló? milyen már? szerintem ez még nekik sem tetszik.

ápr. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%
#5: Nálad a baj nem kicsi. Aludj egyet.
ápr. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

5. “ Nekem te ne merj fenyegetőzni, inkább a saját életedet kotord ki a mocsoktól amibe dagonyázol.”


Te valamiféle pszichopata vagy, vagy magaddal levelezel? 😂😂😂

ápr. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

7+8 ha két reg-et használsz, akkor is már lejárt az "áldozat hiteltelenitéses" régi módszer, amit itt is próbálsz alkalmazni. Viszont egyvalamit súgok: már akár hogy is próbálod -már kifutottál az idődből. Már csak öngólt rúgsz vele.Már úgy kb.1 éve.


A pontosság a királyok erénye-nem tudtad?:D Akkor tudd.

ápr. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Majd valaki magyarazza el nekem a vegen, hogy 5., 6. es a 9.-es hozzaszolo vajon ugyanaz a szemely, vagy egymastol fuggetlenul irnak-e teljesen ertelmetlen szovegeket.


Utobbi esetben javasolnam nekik a szemelyes talalkozast, mert megtalaltak a lelki tarsaikat, hihetetlen az osszhang.

ápr. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!