Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért nem tényleg tapasztalt...

Miért nem tényleg tapasztalt felnőttek, és nem pedig tizenéves gyerekek adnak itt komoly kérdésekre legtöbbször választ?

Figyelt kérdés
Ne vegyétek srácok kötekedésnek de amikor oda van írva, hogy 13L meg ilyenek. Te nem tartod ezt kicsit nagyképűségnek hogy beírsz komoly dologhoz választ? Mikor más az élete válságáról kérdez te meg beírsz valamit, ő meg lehet el is hiszi. Látogassátok már az állat vagy a csini vagyok és még gyerek topicot gyerekek. A komolyabb témákat meg hagyjátok meg a Felnőtteknek. Vagy menjetek le a jáccótérre jáccani. Ott pistike majd elmeséli miért húzta meg Gizike haját....
2011. máj. 15. 08:59
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
62%

Teljes mértékben egyetértek veled, ezt már én is tapasztaltam. Nekem is van olyan kérdésem, amikor a lelkemet kiírom, alig várom, hogy egy tapasztalt felnőtt, aki már mindezt átélte, esetleg egy képzett szakember (pszichológus pl.) válaszoljon, erre leír a 13, 15 éves kisgyerek valami olyan tanácsot, amit akár könyvből is olvashatott volna. Én is elküldöm őket ilyenkor babázni.


Ennek az egész kérdésnek a szépséghibáját ott érzem, hogy az írásod alapján te se lehetsz egy érett felnőtt... "jáccótérre jáccani" nyelvtanból hányast kaptál?

2011. máj. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
57%

Igen, eléggé ellepték az oldalt a gyerekek. Innentől, aki itt vár komoly kérdést a komoly gondjaira... háááát...


Sajnos nem egy ilyen "fórum" kihalt, mert olyanok lettek ott többségben, akiknek nem volt ott helyük.


Kitiltani nem lehet őket, mivel sokkal többen járnak ide okoskodni meg trollkodni, mint a "felnőtt korosztály", és ez egyre jobban meg is látszik.... de az üzemeltetőnek a színvonal nem fontos, csak a látogatottság.


Ennek hála jönnek sorra az ilyen GYAKORI KÉRDÉSEK, hogy "Szerinted széééép vok?" "13 évesen 11 centi a farkam, ez elég lesz a lányoknak?"

A válaszok színvonala is hasonló, ahogy okoskodnak meg terjesztik az ökörségeiket a szex és fogamzásgátlás kategóriákban... áááá.... nekem a "3 másodperces szabály" tette be a kaput végleg.


Ráadásul kifejezetten irritál, ha felteszek egy kérdést, pl. öltözködéssel kapcsolatban, és leoltanak, hogy még menjek babázni, és a többi.

Azt hiszem, két gyerekes felnőtt, 30+ korú nőként már hadd csináljak azt, amit akarok, NEKEM már talán szabad "felnőtt" dolgokat csinálni.



A legtöbb ilyen taknyos kölyök egyáltalán nem ismeri a mértéket, a házassági tanácsadáson át a csecsemőápolásig, politikai és pénzügyi kérdésekben is ugyanúgy beleszólnak mindenbe. De minek????


A kérdések, és a rájuk adott válaszok színvonala is zuhan...

A vége az lesz, hogy ez is olyan oldal lesz, ahogy a korosztály CSAK a 10-16 évesekből áll, és ők osztogatják a világmegváltó tanácsaikat az ilyen rettentően sok embert érintő kérdésekben, hogy a Gizike, aki utálnak, ugye hogy nem jó nő, és ő, a Mancika, meg ugye hogy milyen 10/10-es.

2011. máj. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
hagyad már amúgy 27 vagyok. tökmindegy akkor menjen vidámparkban csak azért írtam ezt, hogy vegyék észre magukat.
2011. máj. 15. 09:33
 14/30 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem egy tizenévesnek is lehet jó meglátása!

Sokszor akár jobb is, mint egy felnőttnek, hiszen ő(k) letisztultabban látják a világot, mint mi felnőttek!

(ld. A király új ruhája)

Ráadásul sok "felnőtt" idiótábbnál idiótább megjegyzéseket mond és még büszke is rá!

Nem kell zöld kezecskét nyomni, ha nem tetszik a válasz, de szerintem egy fiatal ember ugyanúgy megérdemli, mint egy idősebb ha értékes választ ad!


"ne mond már, hogy családi dolgokról mikor válás meg ilyenek ők jobban értik még ha mondjuk a szülei elváltak vagy az apja iszik vagy nem is tudom. hagyjuk már ezt a jobb tapasztalatot."

De mondom!

A felnőttek ezt a lehető legritkább esetben beszélik meg a gyerekekkel pedig őket is érinti a dolog és nekik is lehet erről véleményük, ami akár még hasznos is lehet.


"De mikor életbevágó kérdés van ne írjon már azért jót, hogy zöld kezet kapjon pontozásnál. Tényleg úgy gondolják mert megsimogatták a nunijukat a bálban vagy már mert kapott puszit a fiujától olyan nagy tapasztalata van?"

Ez gondolom két különböző gondolat, mégse fér a fejembe, hogy az életbevágó kérdés hogy jön össze a nunisimogatással.

Mert ha még azt írtad volna pl, hogy ha a bank el akarja venni a fejem felöl a házat, akkor ne válaszoljon olyan akinek a barbiházára rálépett a szomszéd Pistike és összetörte azt.


"jólvan akkor. de nem mindenki írja be a korát és van aki lehet az ő gyerek véleményét fogadja "

Erre egy idézettel reagálnék...

Sajnos nem tudom kitől származik és most inkább nem néznék utána, de talán Einsten mondta, hogy "az okos ember csak a felét hiszi el annak amit mondanak neki. A bölcs azt is tudja, melyik felét higyje el!"

Ha már felnőtt vagyok, akkor talán le tudom szűrni, hogy mi az amit elhihetek és mi az amit nem!

Viszont ha erre nem vagyok képes, akkor nekem megfelel egy tizenéves válasza is!


40F

2011. máj. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
88%
Én 28 leszek és szerintem semmi baj abból, ha fiatalabbak írnak. Ők még lelkileg szabadabbak, minél idősebb az ember annál tapasztaltabb, de berögzültebb és korlátoltabb is szerintem. Lehet pont ő írja a megfelelő választ, mert még lehet nem sémákban gondolkodik és ő is tanul a kérdésből.
2011. máj. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
87%

"hagyad már amúgy 27 vagyok. tökmindegy akkor menjen vidámparkban csak azért írtam ezt, hogy vegyék észre magukat."


Ja! Akkor külön gratulálok a korodhoz megfelelően fejlett helyesírásodra és fogalmazási készségedre. Rögtön ebben az első van három hibád. Most ez alapján vegyelek téged komolyabban, mint egy 13 éves gyereket?

Szerintem k*rvára nem vagy huszonhét, csak egy kölyök. Ha mégis az lennél, hát, addig nem adnék neked szavazati jogot, amíg legalább írni nem tudsz...

2011. máj. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim válasza:
95%

A kérdésed stílusa alapján te sem tűnsz érett felnőttnek. Egyébként pedig ott van a szelektálás lehetősége.

Mit zavar bárkit is az, hogy oda van biggyesztve az iromány alá, hogy 13/L?

Nem kötelező elolvasni. Attól pedig, hogy fiatalok, lehet véleményük...

2011. máj. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
90%
*mondatban
2011. máj. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
1007. Te meg a másik kategória vagy, aki nem a kérdésre felel, hanem a kérdezőt fikázza. Hidd már el, hogy annyi vagyok, és nem vagyok magyartanár bocs, a helyesírásért!
2011. máj. 15. 11:20
 20/30 A kérdező kommentje:
Én csak a véleményemet mondom el, de tisztánlátás ide vagy oda, minden téren számít a tapasztalat, a bölcsesség, és megtapasztalás nélkül a dolgokba, ha azt nem tapasztaltad saját bőrödön még felnőtt fejjel sem lehet teljes mértékben jó tanácsot adni.
2011. máj. 15. 11:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!