Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért nem tényleg tapasztalt...

Miért nem tényleg tapasztalt felnőttek, és nem pedig tizenéves gyerekek adnak itt komoly kérdésekre legtöbbször választ?

Figyelt kérdés
Ne vegyétek srácok kötekedésnek de amikor oda van írva, hogy 13L meg ilyenek. Te nem tartod ezt kicsit nagyképűségnek hogy beírsz komoly dologhoz választ? Mikor más az élete válságáról kérdez te meg beírsz valamit, ő meg lehet el is hiszi. Látogassátok már az állat vagy a csini vagyok és még gyerek topicot gyerekek. A komolyabb témákat meg hagyjátok meg a Felnőtteknek. Vagy menjetek le a jáccótérre jáccani. Ott pistike majd elmeséli miért húzta meg Gizike haját....
2011. máj. 15. 08:59
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
77%

09:39

Ott a pont.

2011. máj. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim válasza:
90%
Elnézést, hogy beleszólok a vitába, de hát ha már én vagyok az érintett úgy érzem jogom van. "Ne vegyétek kötekedésnek és sértésnek." - aha, ne értsük csak minden mondatodból az szűrődik le, hogy lenézed a fiatalabbakat. Az egyetlen, aki fokhegyről beszél az te vagy. Az a baj, hogy a felnőttek kialakítottak egy képet rólunk és általánosságba beszélnek mindig,(Persze rászolgáltunk szerintem) hogy bezzeg a kis porbafingók... Minden ember különböző, és én nem azok alapján ítélek meg embereket, hogy mikor születtek. Volt már olyan, hogy csodáltam egy 5 évest, és lenéztem egy 30-40 éves felnőttet. Az, hogy sok itt a 18 éven aluli a gyakoriKÉRDÉSEKEN szerintem pont az-az oka, amit megfogalmaztatok: tapasztalatlanság. Nyílván mi kevesebbet tudunk, nekünk több kérdésünk van. De nem értek egyet veled, kedves kérdező. Mi is kialakítottunk egy képet magunkban. Nekünk is válhatnak a szüleink, és külső szemlélőként talán jobban is láthatjuk őket mint azok a felnőttek, akiket az agresszió és önzőség hajt. Az, hogy az ÖSSZES tizenévest betetted ugyanabba a zsákba(mivel ezt csináltad) eléggé... gyerekes. Miért zavarna, ha egy fiatalkorú megossza a gondolatait?
2011. máj. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim válasza:
68%
Lemaradt a korom: 15 éves vagyok. Ha nektek ez jól esik (20-30-40 éves fejjel) szidjatok.
2011. máj. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
44%
Kedves 15 éves! Nem az a gond, hogy kérdést tesztek fel, hanem hogy sok kortársad (és jóval fiatalabbak is) VÁLASZT írnak olyan témákhoz, amihez lövésük sincs... És egy idő után elég zavaró, hogy az ember tanácsot szeretne kapni, de az oldal átláthatatlan a sok gyerek-válasz miatt.
2011. máj. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim válasza:
44%
Előző! :) Megértem, hogy zavaró, de mivel nem ismerheted a válaszadó hátterét, nem lehetsz biztos benne, hogy valóban nem ért hozzá. Bemásolnl nekem egy példát?
2011. máj. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
50%
Írtam már példát, még egyszer nem emelem át ide :) De épp erről beszéltem :) A gyerekek még azt képzelik, hogy ők úgyis mindent jobban tudnak, és kötelességüknek érzik, hogy a vélt tudásukat, vélt tapasztalataikat megosszák mindenkivel. ... és tudod, van, aki pl. párkapcsolati gondokban nem olyantól vár választ, aki egyszer már járt egy fiúval két hétig...
2011. máj. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Úgy értelmezek néhány korábbi hozzászólást, hogy a kommentelők szerint ha odaírom, hogy 82/F, akkor az garancia arra, hogy egy értékes és megfogadható választ olvas a kérdező (és természetesen a többi érdeklődő), de én még mindig úgy gondolom, hogy ez butaság!

Lehet jó választ adni 12 évesen is, és lehet oltári nagy baromságot írni egy kérdésere "felnőttként" is.

Döntse el a kérdező, hogy az adott válasz megfelel neki, vagy sem. Ha igen, akkor köszönje meg (igen, egy gyereknek is), ha pedig nem, akkor jelezze azt a válaszolók felé, hogy ő szerinte még nem kapta meg az áhított információt.

Persze vannak kötekedő emberkék itt (is) az oldalon, de hát ezzel sajnos együtt kell élnünk, vagy kérhetjük a moderátorok segítségét is.

Az én lányom, 14-15 évesen adott tanácsot egy felnőtt, nála tíz évvel idősebb srácnak párkapcsolati kérdésben tapasztalat nélkül, szimplán logikai úton megközelítve a dolgot és mikor elmesélte a történetet, úgy láttam, hogy én felnőtt fejjel sem mondhattam volna mást a problémára. Ami a legjobb, hogy az illető is elfogadta a tanácsot.


Még mindig; 40F

2011. máj. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
és ez azt jelenti szerinted, hogy minden kiskorú logikai úton fog majd jó tanácsokat adni? mert nem hiszem. Lehet igen, de itt olyan dolgokról beszélünk mint pl családi kapcsolatoknál mikor házasság a téma, akár szexualitás, stb stb. Most egy nincs tapasztalattal elvi úton nem lehet mindent megmagyarázni szerintem.
2011. máj. 16. 19:46
 29/30 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy minden megoldható logiaki úton, csak azt szerettem volna a szemléltetni, hogy van olyan eset, amikor igenis egy gyerek is tud felnőttnek tanácsot adni.

És jobbnak láttam ha olyasmivel hozakodok elő, ami személyes tapasztalatnak mondható többé-kevésbbé.


Viszont az sem elvetendő, ahogy már korábban írtam is, hogy egy gyerek is láthatja a maga módján, hogy mi lehetne a legjobb... (pl. beszéljétek meg, ez így egyikőtöknek sem jó, lehet el kellene vállni, stb, stb.)

Sok felnőt választ látok amikor teszem azt, a nej, teszi fel a kérdést és leírja, hogy veri őt a férje.

Erre a válszok 98%-a azt tagolgatja, hogy azonnal költözz el otthonról!

Nos, kis hazánkban ez talán nem annyira egyszerű, mint tanácsokat osztogatni!

Én nem tudnék mit válaszolni a fenti példára, így hozzá se szolnék, vagy ha igen akkor is inkább a lehetőségekről kérdezném a kérdezőt és csak annak fényében próbálnék tanácsot adni!

De ha a másik oldalról nézzük meg a dolgokat, a kérdezőt, nem elég hogy veri a férje, még egyfajta kisebbségi komplexus is kialakul benne, mert hogy ő olyan szerencsétlen, hiszen mindenki azonnal elhagyná így vagy úgy a párját, de neki még erre sincs lehetősége!


Persze ezzel nem azt akarom üzenni, hogy a férjek verjék csak nyugodtan a feleségüket, de azért a felnőt válaszolók is maradhatnának a realitás talaján.


És hogy azért ne csak kötekedjek (bár nem annak szánom), Természetesen igazad van! Itt is vannak olyan hülye gyerekek, akik csak azért járnak fel, hogy másokat oltogathassanak, majd másnap elmondhassák (ha merik), hogy jól beszóltak nekünk. De ebben a kategóriában nem csak gyerekek találhatóak meg, hanem úgynevezett felnőttek is, tehát szerintem a kérdés, úgy lett volna inkább megfelelő, hogy:

Miért válaszol valaki a kérdésre, aki nem tud érdemben tanácsot adni.

De még ebbe is bele lehet kötni, mert volt, hogy megválaszoltam egy kérdést a legjobb tudásom szerint és erre rámszóltak, hogy rosszul tudom, tehát hiába a jószándék is, ha nem társul hozzá megfelelő ismeret.


De ahogy korábban írtam, a kérdező felteszi a kérdést, megkapja rá a válaszokat, de dönteni már neki kell, hogy melyiket fogadja meg!

2011. máj. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
rendben. döntöttem is.
2011. máj. 17. 19:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!