Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Álszent kérdezők?

Álszent kérdezők?

Figyelt kérdés

Biztos ti is láttatok olyat, amikor egy kérdésnél lepontozták a válaszokat, és amikor valaki elkezdett rinyálni emiatt (és esetleg a kérdezőt gyanúsította), akkor a kérdező rögtön hárított, hogy ő egyáltalán nem pontoz. senkit sem. Szerintem meg valamikor igenis lepontozgatja az embereket a kérdező, még akkor is, ha álszenteskedik, hogy ő nem.


Ti mit gondoltok erről? Nektek is megfordult már ez a fejetekben?



2012. ápr. 17. 13:51
 1/10 A kérdező kommentje:
Persze nem azt mondom, hogy minden kérdezőnél ez a helyzet, de biztos vagyok benne, hogy van ilyen kérdező, aki ezt csinálja.
2012. ápr. 17. 13:53
 2/10 anonim ***** válasza:
26%
te tuti olyan vagy.lepontozhatsz.....
2012. ápr. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Miért lennék olyan? Nem foglak lepontozni.
2012. ápr. 17. 13:58
 4/10 tetris ***** válasza:
85%
Én vállalom, volt már akit lepontoztam, mert olyan idegesítő választ adott.
2012. ápr. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Persze, én is, és ezzel nincs is baj szerintem. Én csak azt utálom, amikor gyanús, hogy a kéredző volt, mégis ott írogatja, hogy ő egyáltalán nem pontozgat le senkit, meg ő mindenkinek zöld kezet adott, meg nem pontozott le senkit sem. Ha nem tetszik a válasz, szerintem érthető és elfogadható, hogy lepontozza az ember.
2012. ápr. 17. 20:05
 6/10 A kérdező kommentje:

Jaj, mennyi mindent nem úgy írtam, ahogy akartam :D


*kérdező


És nem akartam kétszer megismételni ugyanazt a gondolatot, az egyik az lett volna, hogy a kérdező egyáltalán nem pontozgat állítása szerint.

2012. ápr. 17. 20:07
 7/10 A kérdező kommentje:
2012. ápr. 18. 10:38
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Sőt! Sokan félreértelmezik a pontozás intézményét. Nem aszerint pontoznak, hogy valóban, a kérdéssel összefüggésben releváns volt-e a válasz, vagy sem, hanem aszerint, hogy nekik szimpatikus volt-e a válasz. Pedig a pontozás nem lájkolás, hanem a relevancia kifejezése lenne.


Csak egy esetpélda: mondjuk valaki megkérdezi, hogy válóok-e a megcsalás vagy nem az. Namost tuti, hogy azokat a válaszokat fogják felpontozni, amelyek a lehető legagresszívebben ítélkeznek a hűtlen emberek felett és lepontozzák azokat, akik azt írják, hogy nem feltétlenül válóok, ha mondjuk ki tudnak jönni a mélypontból a résztvevők. Pedig a kérdés annyi volt, hogy válóok-e vagy sem. Így teljesen hasznos minden olyan válasz, ami releváns, ami a kérdést megválaszolja, legyen az igenleges vagy nemleges válasz és haszontalan minden olyan válasz, ami csak ítélkezik a hűtlenek felett (mivel nem ez volt a kérdés) és nem válaszol egyértelműen a kérdésre.


De ugyanúgy "haszontalan" válasz a "ne tedd" arra a kérdésre, hogy mi a legfájdalommentesebb öngyilkossági módszer. Mivel a kérdező nem véleményt kért az öngyilkosságról, hanem a kivitelezés fájdalommentes módozatai felől érdeklődött. Természetesen ezutóbbi sarkított példa, mert az öngyilkosság pont olyan, ami megakadályozandó bármi áron, de érzékeltetni akartam, hogy a "hasznos" vagy "nem hasznos" ún "pontozás" az nem a személyes szimpátiától kellene, hogy függjön, hanem a válasz kérdéshez viszonyított relevanciájától.

2012. ápr. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem éppen ezért nincs is értelme ennek a pontozgatásnak, mert alacsony százalékú válaszoló lehet, hogy valójában hasznos válaszokat ad, csak mások lepontozzák, mert nem értenek vele egyet, vagy irigységből, vagy csak úgy (ilyet is hallottam, hogy meg sem nézi a válaszokat, csak lepontozza őket). Így meg tényleg annyira nincs értelme.
2012. ápr. 22. 22:50
 10/10 anonim ***** válasza:

szerintem ennek az egész pontozósdinak az ég világon semmi értelme sincs. Egyáltalán nem reprezentálja, hogy a válasz mennyire volt helyes, szakszerű, vagy hasznos.


Pl én már adtam teljesen korrekt választ egy kérdésre, mert a kérdés nekem hazai pálya volt, ezzel foglalkozom nap mint nap. Erre úgy le lettem pontozva, hogy csak na.

És igen, olyan stílusú kérdésnél, ahol adta magát írtam be ökörséget is. Volt ilyen is. És 100%-ra lettem pontozva.

Úgyhogy egy idő után megtanultam, hogy tök fölösleges másokat pontozni és az sem érdekel, hogy engem hogyan pontoznak, mert semmi jelentősége nincs és értelmetlen.

2012. dec. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!