Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mi a francnak írogatnak ide...

Mi a francnak írogatnak ide olyanok akik valaki kérdésére egyáltalán nem tudnak választ adni, viszont unalmukban azt figyelik, hogy kinek milyen helyesírási hibája van?

Figyelt kérdés
2012. szept. 5. 13:33
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

*Akármilyen hibát ejt-figyelmetlenségből az éjszakai órákon-szinte mindig ott terem a cikke alatt egy-két troll és el kezdik szidni, kijavítgatni.


Ha valakinek nyilvánosságra kerülnek az írásai, akkor szerintem ne legyünk ennyire elnézőek. Ha valaki csinál valamit (ami a szakmája vagy az lesz), akkor csinálja kipihenten és 100%-osan, vagy ne csinálja. A helyesírást olvasással lehet megtanulni, de ennek feltétele, hogy hibátlan írásokat olvassunk. Én kiadóban dolgozom, tudom, miről beszélek. De én sem vagyok tévedhetetlen, viszont van korrektor. De ő is hibázhat/hibázik. De ketten együtt már nem hibázhatunk. Az újságíróknak is kellene korrektor, csak gondolom, nincs rá pénz. Ezzel együtt törekedni kell a hibátlanságra. Ha valaki nem ért egyet ezzel, ne válasszon ilyen szakmát. Szerintem. Menjen eladónak, szakácsnak, ott mindegy, milyen a helyesírása. De lehet, hogy az emberek vannak annyira igénytelenek a magyar nyelvvel szemben, hogy nem érdeklik őket a hibák.

2012. szept. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

A legkönnyebb dolog helyesen írni. Aki olyan hibát vét, ami nyilván nem félregépelés - mint fentebb az "oylan" - arról süt, hogy buta. Pl. a tegnapi kedves kérdező, aki úgy kezdte, hogy "nem vagyok okostolyás".


Ha hibátlanul ír valaki, akkor én ismeretlenül is azt hiszem, hogy egy olvasott, okos emberrel van dolgom. (Persze lehet, hogy tévesen.)


De az is kiderül, ha valaki átlagos, pl. akik a "míg" helyett "még"-et írnak, "emiatt" helyett "ez miatt"-ot, vagy a "hogy" elé akkor is tesznek vesszőt, ha az a "hogyan" rövidítése. Vagy pl. Te is kihagytál egy vesszőt, az "olyanok, akik" közül.


Ez nem unalom, egy olvasott embernek ez bántja a szemét. Pont úgy, mint ahogy egy tökéletes hallású embert zavar, ha én nyivákolok.

2012. szept. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Oké, nem kötök bele a helyesírásodba, csak azt áruld el, mi ebben a kérdésben a "családi kapcsolat".
2012. szept. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Más miért írhat ki felindult hangnemben kérdést és miért használhat csúnya szavakat? Múltkor az enyémben szinte csúnya szó sem volt, mégis trágárság miatt ki lett törülve.

Na erre varrjunk gombot.

2012. szept. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim válasza:
88%
12-es. A "hogyan" elé is kell vesző, és az "ez miatt" is szabályos alak, nem helyesírási hiba. (csak nagyon rosszul hangzik, az én fülemnek is)
2012. szept. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
"Kedves" Anett. Nem mindegy neked, hogy ki mit válaszol más kérdéseire? Vagy esetleg te kaptál ilyen jellegű válaszokat? Tudod, akinek nem inge, nem veszi magára. Szóval aranyom, ahelyett, hogy itt hőbörögsz, tanulj meg helyesen írni, és akkor nem fogsz kioktató válaszokat kapni. Addig pedig mindenkinek megvan a joga ahhoz, hogy szóljon neked, nem tudsz helyesen írni.
2012. szept. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
90%

a súlyos helyesírási hibák engem is zavarnak, de ezért még senkit nem oltottam le, legfeljebb leírtam helyesen, hátha megtanulja

vannak kevésbé tanult emberek, vannak alacsonyabb iq-jú emberek, vannak diszgráfiások, stb. én abból, h valaki hibázik nem kezdek el ítélkezni

nem szeretem, ha az emberek bunkón írogatnak, csak azért mert ők valamit jobban tudnak, mint a másik, mindennek oka van...ez nem jogosít fel senkit arra, h fölényesen magasabb kategóriába helyezze magát

ugyanakkor a poénos válaszokat például szeretem ha azok nem sértőek, és az sem zavar egyáltalán, ha nem a kérdésre válaszol, miét ne? legalább feldobja a napomat...

2012. szept. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

"A "hogyan" elé is kell vessző."


Nem kell.


Pl.


Ezt hogy(an) egyem meg?

A leckémet hogy(an) írjam meg?

Erre a kérdésre hogy(an) válaszoljak?

2012. szept. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
76%

De pl.:

Megkérdeztem, hogyan tovább.


Argh...

2012. szept. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim válasza:
81%
Ja, bocs 18-as, az ennyire egyértelműekben nem gondolkodtam. Csak a 19-es által írt példamondatok ugrottak be. :-)
2012. szept. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!