Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mi a francnak írogatnak ide...

Mi a francnak írogatnak ide olyanok akik valaki kérdésére egyáltalán nem tudnak választ adni, viszont unalmukban azt figyelik, hogy kinek milyen helyesírási hibája van?

Figyelt kérdés
2012. szept. 5. 13:33
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Persze annál egyébként a "hogy" szócska odaérthető, csak nem írjuk-mondjuk ki kétszer, hogy "megkérdeztem, hogy hogyan...".


Na mindegy, élmény volt a helyesírási eszmecsere, kár, hogy a kérdezőt nem villanyozta fel. :D

2012. szept. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
2012. szept. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
91%
A "Nyugi. Lácik." válaszon felsírtam a röhögéstől. :D
2012. szept. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Én általában odaszoktam figyelni a helyesírásra,de az eléggé bosszantó amikor már tüzetesen azt vizsgálják,hogy hol lehet valami hibát találni valaki írásában.Ezt elég sok kérdésnél volt már,hogy nem a kérdező problémájára válaszolnak hanem a helyes írásával vannak elfoglalva.
2012. szept. 5. 16:11
 25/30 anonim ***** válasza:

Ha figyelnél a helyesírásodra, akkor nem írtad volna odaszoktam figyelni


Vagy ez nem véletlen?

A helyesírás pedig egy szó.


Mi nem unalomból javítjuk ki a helyesírási hibákat, hanem azért, mert egy fórumon is igényesen kell írni.

Mindenki az írásával egy bizonyítványt állít ki saját magáról.

Engem még soha nem zavart az, ha valaki kijavította a helyesírási hibámat. Megköszöntem és igyekeztem, hogy legközelebb ne forduljon elő.

2012. szept. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim válasza:

a 22/25 -nek üzenem ez a kérdés egy átverés egy vicc és nem is értem hogy nem veszi észre az a sok okos "írástudor".

Elég primitív dolog, akinek ilyen helyesírása van ugyanis nem használ ilyen választékos kifejezéseket.

2012. szept. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Pont az a lény3ege ennek az oldalnak, hogy itt fel meri tenni a kérdését az a 16 éves lány is, aki el akar költözni, meg mindenféle bajjal küszködik. Inkább beszélje ki magát itt, mint hogy magában hordozza (a kékvonal is erre van). Az a lényeg hogy legalább tudunk róla, és nem csendben magában rejtegeti. (Egyébként, bár kis eséllyel, de lehet részben akár igaza is, ezt előre nem tudni, legfeljebb utólag)


Meg van olyan is, amikor afféle elszigeteltebb lelkivilágú emberek írnak, nekik is ,,rossz'' a helyesírásuk, sőt sokszor ingerlékenyek, sebezhetőek is, sértett hangon visszaszólnak (amiben szerintem igazuk van egyébként). De ez is épp ennek az oldalnak a lényege: elérhetővé, megszólíthatóvá válnak olyan emberek is, akik egyébként nehezen elérhetőek, és inkább az elrejtőzésre hajlamosak, keveset tudunk róluk hogy ők maguk belülről, hogy érzékelik a világot. Elérhetővé válnak itt drogosok, mindenféle szorongásos emberek is.


Igen, engem zavar, amikor a válaszolók durván szétOFFolnak a helyesírás ürügyén olyan kérdéseket is, amik tartalmilag érdekesek lennének, és megismerhetnénk egy tapasztalatlan szorongó kamaszlány belső világát. Lehet, hogy a kérdés nyüzsög a hibáktól, lehet hogy a kérdező tehet a saját helyzetéről, lehet hogy a kérdező ingerlékeny és látszólag rosszul reagál, de mégiscsak az ő révén megtudhatánk valamit a világról (milyen egy elzigetelődött szorongó kamaszlány élete, hogy éli meg mindazt, amit mi másképp élünk meg).


Ilyen esetekben a helyesírás ürügyén tett durvaságokat én offolásnak érzem. Lehet benne egy adag ,,rúgjunk bele abba, aki a földön hever'' érzés is.


A GYIK-ban az adminok sokszor írták, hogy az oldalnak nemcsak az a célja, hogy válaszoljon, hanem az is, hogy egy később is használható tartós tudásbázis legyen (tehát hogy a régi kérdések olvasgatásának is legyen értelme). A sok tapasztatlannak, butácskának, vagy hibáktól nyüzsgő kérdésnek is megvan a maga haszna (tanároknak, gyerekekkel foglakozó embereknek). Ezek az emberek hozzászoktak már a nehezen megfogalmazott, látszólag hibáktól nyüzsgő mondanivalók értelmezéséhez. Épp ezért nekem zavaró és bosszantó, ha a helyesírás miatt szét vannak offolva az ilyen kérdések. Attól még, hogy valakit zavar a rossz helyesírás, még nem kéne elvennie, elOFFolnia olyanoktól a kérdést, akik ezt tudnák a saját munkájukban használni. Nem lehet véletlen, hogy a válaszadásnál a felugró figyelmeztetéslista csak a durvaságot és az offolást hangsúlyozza ki, a rossz helyesírást (önmagában) nem említi, vagy legalábbis különösebben nem bünteti.


Egy ilyen profilú oldal bölcsen együttél a rossz helyesírással, az ilyen ,,emberes'' szakmákban szerintem ez egyszerűen a munka természetes velejárója.

2012. szept. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Kedves tegnap 16:06, jól tetted hogy betetted a linket, mert épp ez a legjobb példa arra, hogy az egyébként tartalmas, vagy legalábbis értelmesen megvitatható, érdekes kérdések szétoffolása milyen sokat elvesz ennek az oldalnak az értékéből. A kérdező a linkben arra használta az oldalt, amire való (a kérdés maga is tartalmas, és az utólagos használat szempontjából is jól jön). No épp ez az, ahol szerintem nagyon zavaró a helyesírás miatti offolás. Ennek az oldalnak a tabuproblémák és a szégyellt érzések ,,megtörése'' az egyik legértékesebb vonása, részprofilja. A helyesírás miatti sértegetést én egyszerűen ,,nem megfelelő használatként'' érzékelem (mintha valaki a Wikipédiát blogként akarná használni): nem idevaló, ennek más fórumokon, blogokon van a helye.
2012. szept. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Engem nagyon zavar, ha mások helytelnül írnak, de csak akkor említem meg, ha emellett értelmesen is hozzá tudok szólni a kérdéshez, és ilyenkor is csak az OFF címszó feltétlen beírásával, hiszen nem tartozik ide.
2012. szept. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem unatkozó emberekről van szó, hanem emberekről, akik unják már századszorra bogarászni az összefolyó, rosszul írt mondatokat. A gépelési hiba, az ékezetek hiánya vagy a tájnyelv nem zavar, de amikor valaki leír egy ötsoros mondatot vessző nélkül, ráadásul úgy, hogy egy szó sem helyes, akkor nem állom meg, hogy ne szóljak. És nem rosszindulatból. Kedves Anett, segítő szándékról hallottál-e valaha?
2012. szept. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!