Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Ma minden válasz haszontalan?...

Ma minden válasz haszontalan? Hol vagytok moderátorok?

Figyelt kérdés
Észrevettétek, hogy minden kérdésnél le vannak - jellemzően 0-ra - pontozva az értelmes válaszok? Miért nem lehet kitiltani a hülyéket? Vagy valamihez kötni a pontozás lehetőségét - mondjuk válaszhoz, vagy százalékhoz? Tudom, hogy nem fontos, de engem bosszant, hogy segítő szándékkal válaszolok, segíteni akarok - amin akár múlhat magzat élete - aztán le van hányva a válaszom.
2016. aug. 3. 11:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Mosolyogj egyet és lépj túl rajta:)
2016. aug. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igazad van, tudom, tudom, de úgy zavar a suttyóság... :/
2016. aug. 3. 11:14
 3/11 anonim ***** válasza:
45%

Én is pont erről akartam kérdezni, csak nem tudtam, melyik kategóriába írjam...


Nagyon belendültek ma a lepontozó huszárok.

Pedig most én is türelmesen normális hangnemben válaszoltam mindenhova. Mégis le vagyok pontozva.

2016. aug. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Ez a pontozgatás alapból úgy hülyeség, ahogy van, csak úgy mint a százalékok a válasz alatt.

Ha nekem XY véleményem van, akkor azt fogom leírni, és tojok bele, kinek mi a véleménye. Nem úgy fogom alakítani, hogy felpontozzanak.

2016. aug. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kedves #4-es, nyilvánvaló, de ma volt volt több vérzős kismamás kérdés és ott is végig le vannak pontozva az orvoshoz küldős válaszok (azaz mindenki). Egy leendő gyerek élete múlhat azon, hogy orvoshoz fordul-e időben a kismama. Miért haszontalan akkor orvoshoz, ügyeletre küldeni?
2016. aug. 3. 11:21
 6/11 anonim ***** válasza:
30%
A lepontozók aberrált emberek, és nem érdekli őket, hogy ki hal meg és miért.
2016. aug. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
22%

Azért csinálják, mert ugrotok rá.

Kit érdekel a pontozás? Attól még a vélemény súlya számít, nem a százalék. Ti meg itt panaszkodtok emiatt, pedig érdektelen. Meg kell írni a véleményt, párbeszédet kialakítani, a többi nem számít.

2016. aug. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%

A megoldás nagyon egyszerű. Mivel az oldalon kint levő kérdések döntő többsége nem felel meg a szabályzatnak (általában eldöntendő kérdés), csak annyi a dolgod, hogy amelyik alatt lepontoznak, azt jelented, és a kérdés törlésével a pontozás is törlődik.


Már ha érdekel persze. Igazából semmi jelentősége. Matematikailag/statisztikailag kivétel nélkül minden felhasználó tart az 50% felé, és az oldal végtelen mennyiségű használata során oda betonozódna be. Ez ellen semmit nem lehet tenni.

2016. aug. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%

Nem mellesleg, az elég baj, ha valakinek élete, egészsége, anyagi helyzete, jogbiztonsága stb. GYK kérdésre kapott válaszokon múlik.

Ha egészségügyi problémám van, akkor ideírás helyett védőnőt, orvost, egészségügyi intézményt, mentőt hívok, velük beszélek, tőlük kérek tanácsot.

Ahogy, jótállási probléma esetén a kereskedőt, hűtőgép probléma esetén hűtőszerelőt, stb.

És azt sem itt szeretném hitelesen megtudni, hogy szeret-e engem (akit itt senki sem ismer) valaki (akit itt senki sem ismer).


Amúgy, eszerint, te, vagy el sem olvastad, hogy milyen kérdésre válaszolva lehet itt értékelni, vagy nem értetted meg.

Az a kérdés, hogy „HASZNOS SZÁMODRA ez a válasz?”. És erre választható felelet: „Nem hasznos”, „Félig-meddig hasznos”, „Hasznos.” És ez, kinek, hogy.

Ha egy „Házi feladat” kérdésre megválaszolva valaki megírja, hogy 2,3 kilogramm az 2300 gramm, ez a válasz helyes. A kérdező számára nyilván, hasznos is, hiszen, ha tudta volna, vagy mástól megtudhatta volna, akkor nem kérdezte volna itt meg. És más értékelők számára? Az én számomra nem, hiszen ezt legalább 55 éve, halálbiztosan jól tudom. És, remélhetően, nagyon sok más felhasználó számára sem hasznos, hiszen tudta, jóval azelőtt, hogy a kérdés megjelent volna. Mit jelent, ha az jelenik meg, hogy „A válasz 11%-ban hasznosnak tűnik.”? Azt, hogy az értékelők nagyrésze számára nem hasznos. És, ezen mi háborognivaló van?

Hogyne, a moderátor majd megállapítja, hogy SZÁMOMRA HASZNOS, ha valaki megírja, nyitvatartással, térképpel, hol lehet Szegeden, a VOLÁN autóbusz-állomás közelében cigarettát venni? Se nagyszüleim, se szüleim, se a párom, gyermekeim, a családban soha senki nem dohányzott, nem dohányzik. Bár, a láncdohányos szomszédunk se igen utazna emiatt többszáz kilométert, Szegedre.


És, igen nagy túlzás, hogy ma minden kérdésnél lepontozták, pláne, jellemzően 0%-ra a válaszokat. Nem keveset találtam, ami 75-100%-kal több. Sokkal többet, mint ahány 0%-osat.


Amúgy, nemcsak a magzatos kérdező, te is rossz helyen kérdezeted ezt. Ha a moderátoktól érdeklődnél, akkor neki is kéne írnod. A lap alján, jobb kezed felőli oldalon, ott van, hogy milyen e-mail címen írhatsz nekik.

2016. aug. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%

Jó rosszul érzékelted a dolgot. Kaptál egy nullásat és akkor ma mindenkit lepontoznak sőt majdnem mindenkit nullásra. Hát nem.


Megnéztem a válaszod előtt egy órában (10:00-11:00) írt kérdések válaszainak pontozása hogy alakult. A fő adatok

• az átlag 67,77%. — Ez a parlamentben is hatalmat adó mérték, több mint 2/3.

• 0%-os 21 db, 100%-os 57 db. — Jóval több a 100%.


A megoszlás:

0% - 10% 22 db

11% - 20% 3 db

21% - 30% 6 db

31% - 40% 8 db

41% - 50% 15 db

51% - 60% 18 db

61% - 70% 18 db

71% - 80% 8 db

81% - 90% 4 db

91% - 100% 58 db

(120 kérdés 160 értékelt válasza.)

2016. aug. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!