Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért nem a kérdésre válaszolnak?

Miért nem a kérdésre válaszolnak?

Figyelt kérdés

Láttam itt a napokban egy kérdést arról, hogy hogyan kell váltani autóban. A kérdező példát is írt, hogy mit nem érte: „-2-esből -3asba hogyan kell, oldalra kell e tolni”. Erre az első válaszoló leírja, hogyan kell rükvercbe, és amúgyis majd az oktató elmondja, ha vezetni kezdesz, meg ha anyósülésben ülsz, akkor pont az ellenkező irányba kell. (???

nyilván a kérdező erre kíváncsi). A kb. 10 válaszból 1 válaszolt érdemben a kérdésre, igaz, ő nagyon jól.


De én is tettem már fel kérdést pl fotózásról, kizárólag arra vonatkozóan, hogy mit kell átállítani a telefonon, hogy jobbak legyenek a képeim, élesebbek. Ehhez lőttem pár random képet. Erre kioktató stílusban elkezdték fikázni a kompozíciót, a témaválasztástól kezdve mindent az állítólagos profi fotósok. természetesen azóta innen-onnan összeszedtem, hogy milyen beállítással kell fényképezni.


Ha utazásról kérdeztem, akkro meg: „miért oda akarsz menni, miért ilyenkor, biztos azért keresel útirásat, mert el akarod vitetni magad ingyen „ stb.

Szóval nem tudom, miért van ez.


Gondoltam arra, hogy nem tudják értelmezni a kérdést – mert a magyar emberek szövegértése nem a legjobb, de arra is, hogy egyszerűen csak okoskodni, kötözködni akarnak.



2018. nov. 30. 08:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%

Egyszer megkérdeztem ezt. Less bele kérdező. A 37 válaszból, csak egy válaszolt ténylegesen a kérdésre.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__81..


Amúgy néha én sem értem, de hát GYK, mi így szeretünk :D

2018. nov. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És tényleg, a 4. válaszoló meg elszabadítja az őrületet.
2018. nov. 30. 09:08
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

Amúgy ez szerintem mindennapos itt. Itt aztán ki élhetik magukat a népek, pl a kérdésnél, benzines vs dízeles, ps vs xbox (láttam már ilyet), AMD vs Intel (ilyet is láttam), melyik tank a jobb az orosz vagy az amerikai (itt kiderült hogy nem csak a 10 millió fociedző, hanem a 10 millió harckocsi tervező és harcászati szekértő országa is vagyunk). De olyat is láttam már ezen az oldalon, hogy pont utazásnál egy fiatal pár el akart utazni Hawaii-ra, és olyanokat kerestek, akik már jártak ott és tapasztalták, hogy Hawaii esetleg milyen lehet, erre megindult a menny máshová mert az sokkal szebb kommentáradat, a dögölj meg mert neked van pénzed odamenni kommentek és a kérdésre válasz természetesen nem érkezett. (és itt most persze az ezotéria kategóriás trollkodásokat nem veszem, mert ott komolytalan kérdésekre jönnek komolytalan válaszok)


Ezekre emlékszem, pedig én riktán járok fel ide :D

2018. nov. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nekem volt pár napja egy másik utazásos kérdésem, amit töröltettek is, mert úgy fogalmaztam, hogy „Van-e itt valaki, aki x-re utazna, és útitársat keres”, és mivel ez nem ismerkedős oldal, törölték :D

Természetesem érdemi válasz arra sem jött, pedig törlésig is kaptam 8-10 választ, csak hogy ne ekkora menjek, ne oda, nézzek körül más oldalon meg a több a baromság.


az az idegesítő, hogy simán lehetne ez egy jól működő oldal, ehelyett óvoda.

2018. nov. 30. 09:46
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Egy pár éve már folyamatosan romlik az oldal színvonala.
2018. nov. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 TappancsMancs ***** válasza:
Pedig az útitárs keresés is növelné az oldal látogatottságát. Az is kérdés, szerintem lehetne olyan is.
2018. dec. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__sztarok-bulvar__9..


Nekem itt volt ilye tapasztalatom. Amikor örülsz, hogy jön egy komment és 3 kommenten át semmit sem kapsz.

2018. dec. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem pár éve, úgy nyolc éve, nagyjából...

És én is tapasztaltam már, hogy a kérdésemre vagy kioktatnak, vagy elkezdenek valami teljesen másról beszélni. Vagy esetleg még odatrollkodnak valamit, ami szerintük vicces.


Az emberek többsége unatkozik, és azért használja az oldalt. Ez most kicsit mind a két félre vonatkozik, értsd, ha valamit nagyon keresel, megtalálod a neten. Nem csak ez az egy kérdezős oldal van, bár tény, hogy ez a legnéppszerűbb és ez szüli a legtöbb hülyét is. Viszont választ is itt lehet a leggyorsabban kapni. Egyszer, amikor véletlen fejjel lefelé állítottam a képernyőt a lapoton, csak a negyedik válaszoló tudott olyat írni, ami hasznos is volt, az első három csak ökörködött.

A magyar emberek szövegértése semmivel sem rosszabb vagy jobb, mint másoké. Külföldün élek, rengeteg nációból való emberrel dolgozom, sokan egy egyszerű mondatot nem bírnak értelmezni úgy, hogy elvileg beszélik az adott nyelvet. Mondazs nekik valamit, és vagy bámulnak, vagy az történik, mint itt az oldalon.

2018. dec. 14. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, a kérdezők sem jobbak.


Elolvasom figyelmesen, értőn. Tudok rá hasznos választ adni, amit linkkel meg is támogatok, mégpedig hivatalos ifóval.

Erre minddnkinek beszól, hogy ő nem erre kíváncsi.

2019. jan. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

# 8/9

igen, de sztem ez az oldal pont azért jött létre, hogy akik gyors egyszerűen megfogalmazott választ keresnek, azok választ kapjanak.

egyszerűen az életkedvem is elmegy néha itt, pl. az ilyenek miatt:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..


függetlenül attól, hogy hogyan írt a kérdező stb, vmi agyilag nem oké olyan emberekkel, akik ilyen stílusban nekiesnek egy gyereknek.

2019. febr. 13. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!